Jump to content
Sign in to follow this  
Potiscan

KAKO SE ŠTELUJU VENTILI NA YARISA (2005 Mk1 1.0) ???

Recommended Posts

Pojavio se problem sa lošim radom motora (Yaris 2005 1.0), prvo mi je izbacio čuvenu žutu lampicu ček endžin koja je treptala, odmah sam stao i očitao grešku (P0300, P0303, P0304), potražio sam na netu šta je uzrook greške i pronašao svašta nešto ali najbitnije je da je rečunar konstatovao nedostatak varnice na 3 i 4 cilindru. Pošto mi je ostalo manje od 1.000km do malog servisa i zamene svećica to sam pripisao dotrajalosti istih. Čim sam se vratio kući zakazao sam mali servis i zamenu svećica. Mislio sam to je problem, MEĐUTIM.......

Posle servisa, odmah prva vožnja i upali mi se opet žuta lampica sa greškom P0301 (zaboravih, do servisa i zamene svećica mi se javljala samo greška P301, greške P303 i 304 više nisu)......odem do servisa i kažem majstoru, zakažu mi termin skidanja poklopca ventila i provere naštelovanosti ventila jer majstor sumnja da su ventili na prvom cilindru raštelovani da se zbog toga javlja ta greška. Dođe termin, majstor otvori, pogleda i konstatuje da je baš to.....ventil na prvom cilindru ima zazor manji od dozvoljnog (reče mi da je manji od 0,1 mm) i da ........e sad ide NAJINTERESANTNIJI DEO ZBOG KOJEG SAM I POKRTENUO TEMU

se MORA SKIDATI GLAVA i nosti na brušenje ventila !!! :crazy: !!! Jer motor je takve konstrukcije da se drugačije ne mogu štelovati ventili sem brušenja :huh::huh::huh:

mislim, ja nisam mehaničar ali baš nisam ni tehnički nepismen, prosto sam ostao zatečen tom informacijom, samo sam se složio . Na svu sreću vreme je godišnjih odmora i majstor nema termin pre Avgusta pa sam ja krenuo da istražujem problem i hvala bogu na internetu, nađem dovoljno snimaka koji osporavaju ovog mog majstora, no da bih se osigurao pokrećem ovu temu i MOLIM ONE KOJI SU IMALI PROBLEM SA RAŠTELOVANIM VENTILIMA da mi "otvore oči" o objasne KAKO SE ŠTELUJU VENTILI na Yarisa 2005 1.0??

SVIMA se zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji!!

PS

takođe bih bio zahvalan za preporuku servisa ( Novi Sad, Zrenjanin ili okolina istih) Japanskih vozla, konkretno za mog Yarisa

HVAAAAAAAAAAALAAAAAAA

Podeli ovaj post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post

Sign in to follow this