Jump to content
Nessa

nessa&celica

Recommended Posts

Seizov auto jeste niži od mog i lepše izgleda od mog, zbog lepših i većih felni i naravno minusa koje ima i napred i pozadi. Ali Seiz je bar duplo mlađi od mene i ima više iskustva u tim segmentima od mene (i tako treba da bude  ;)). I neka ostane na tome.  :D :D :D Seiz, izvini sto se toliko "motamo" oko tebe.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Da, da.. Sad sam malo kopao. Eibach zaista pravi TRD opruge ali po TRD specifikaciji pa TRD recimo spusta auto za celih 30mm dok Eibach Pro Kit za 25mm otprilike!

Evo necu vise da ti gusim temu Nesso :)

Elem, iz moje perspektive to i jeste poenta menjanja automobila u odnosu na fabriku-da bude po tvojoj meri i kako se tebi svidja a ne kopija necega ili necijeg!

U svakom slucaju uradio si 100% pravu stvar sa oprugama i 17icama. Dobices potpuno drugaciju cecu koja ce sigurno daleko bolje lezati u krivinama!!!

Samo lagano ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam iz kojih razloga, pre zamene opruga i onog seta gumica, gumicica itd...meni je stalno nesto "krvckalo" i lupkalo na prednjem trapu. U istom servisu gde sam menjao opruge pre 10-ak  dana su proveravali ceo trap i sve je bilo ok...a meni i dalje nesto "nije to, TO"  :(. Posle zamene opruga i svih guma i gumicica, svi ti zvuci i neprijatnosti preko sitnih rupica su NESTALI. Kao da vozim, drugi, "utegnutiji" auto.  ::) Ocigledno kada se menjaju amorti ili opruge, treba uloziti jos malo, da bi se dobilo trajnije resenje za auto.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Extra je legla Celica ;D

 

Da objasnim zabunu oko mojih opruga i amorta.

Meni je Celica stigla sa TRD kitom (amorti+opruge), pa je od jene mnogo yebene rupe stradao prednji levi.

Nisam mogao u Srbistanu da nadjem TRD amorte pa sam stavio prednje Kayabe koji idu fabricki na Celicu,

Tako da sam do sada Celicu vozio na KYB napred + TRD pozadi amortima na TRD oprugama.

Pre par dana su mi stigli i zadnji amorti KYB pa cu ovih dana cim bude malo vremena da ih stavim pozadi umesto sadasnjih TRD koji su poceli polako da popustaju po krivudavim putevima ;D

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Joj, zaboravi najvazniju stvar...pre zamene opruga, kada se "ode" u lift mode, osecala se neka cudnovata pojava na volanu u vidu tresenja i nestabilnosti. Sada toga nema.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Eto vidish da fabrika ne ume da sredi lezanje kako "mi" to umemo sami :D :P

Podeli ovaj post


Link to post

Iz sveg srca, neizmerno zahvalan.  ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Jedno lepo sećanje, na fabričke felne.

post-385-132930757093.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

odlicna fotka, ja gotivim jako i te felne

Podeli ovaj post


Link to post

Slika za na monitor!  :)  :-* :-* :-*

Podeli ovaj post


Link to post

Preterao si sa PSom, ajde sada ista slika samo u originalu

Podeli ovaj post


Link to post

A sto original? Ne svidja ti se kako si parkirao auto?  :)

Ne bih da kvarim iluziju sa "originalom"... ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Najbitniju stvar nisi odradio, a to je da malo osvetlis deo od tocka do ruba da se stekne utisak koliko je auto nizi od fabrike ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa tobom, ponovicemo akciju kad stignu matice i gume. Dzabe sad sa fabrickim, koje necu vise voziti, da merimo koliko je legla i koliko prostora ima oko rubova.

Nadam se veoma brzo, ponovnom fotkanju i zna se posle sta i gde se ide... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa tobom, ponovicemo akciju kad stignu matice i gume. Dzabe sad sa fabrickim, koje necu vise voziti, da merimo koliko je legla i koliko prostora ima oko rubova.

Nadam se veoma brzo, ponovnom fotkanju i zna se posle sta i gde se ide... :)

 

:D :D    ::)  8)

Podeli ovaj post


Link to post

Eto danas mi se desile dve lepe stvari. Skinuo sam gips i stavio nove felne/gume. Na zalost, nisam jos video svoj auto uzivo. Posle skidanja gipsa sam se zavukao u krevet i jos uvek sam u njemu. Dzvini je sam izveo celu akciju, u povratku svratio do Srbina i eto par slicica koje su mi poslali na mail, da podelim sa Vama. Felne su dobro poznate svima ATP Flash Sport 17", a gume su Continental Sport Contact 3 215/45-17.

Dzvini00.jpgDzvini01.jpgDzvini02.jpgDzvini03.jpgDzvini04.jpgDzvini05.jpgDzvini06.jpgDzvini07.jpgDzvini08.jpgSrbin00.jpgSrbin01.jpgTrap_Final_Comp.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam napokon si zavrsio :D

Podeli ovaj post


Link to post

:-* :-* :-* :-* :-* 

 

Svašta bih ti sad rekao u izlivu ljubomore i oduševljenja!    :D

Podeli ovaj post


Link to post

Jednu slicnu ovoj sam video u bloku 63 na Novom Beogradu pre neki dan, uvece... Vozac otvorio prozore i odvrnuo neki domaci rep, svi se okretali za kolima...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu pitali ko je vozac, nego koja je marka kola :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hehehe... mislim da znam koja je, a znam i čija bi mogla biti...  ;)  :)

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×