Jump to content
cozmo

Cozmo & Corolla XL 1.3 2E (EE90)

Recommended Posts

Okacicu scan nije problem naravno  :)

 

Moguce je da cu ga ove godine zameniti za Corollu Verso koja je isto opisana u clanku ispred  :) U pitanju je onaj model 2003...

 

Dvoumim se, da li uzeti 1.8 vvti ili 2.0 D4D? U toj Corolli je dizel 90KS i 215Nm, dok je benzinac sa 135KS i 30-35Nm manje. Ja bih benzinca, malo prelazim, ne ludujem pa mi nije toliko bitna razlika u potrosnji... da prelazim 20.000 i vise pa ajd...

 

Sta mislite?

 

(eventualno moze i Avensis 1.8 karavan)

Podeli ovaj post


Link to post

Okacicu scan nije problem naravno  :)

 

Moguce je da cu ga ove godine zameniti za Corollu Verso koja je isto opisana u clanku ispred  :) U pitanju je onaj model 2003...

 

Dvoumim se, da li uzeti 1.8 vvti ili 2.0 D4D? U toj Corolli je dizel 90KS i 215Nm, dok je benzinac sa 135KS i 30-35Nm manje. Ja bih benzinca, malo prelazim, ne ludujem pa mi nije toliko bitna razlika u potrosnji... da prelazim 20.000 i vise pa ajd...

 

Sta mislite?

 

(eventualno moze i Avensis 1.8 karavan)

 

И ја сам за бензин варијанту више.Сада све зависи колико се прелази,потрошња и то али све је индивидуално.

Podeli ovaj post


Link to post

Benzinac, jeftiniji je za odrzavanje.

 

BTW, reci autoru teksta da malo detaljnije se pripremi o istorijatu Corolle, da se ne bruka, napisao je da u ovoj generaciji Corolle nije isao dizel motor, a isao je, 1.8 1C motor, a ima ih i kod nas, uredno su prodavane, istina je da su ogromna vecina 1.3 2E karburatori.

Podeli ovaj post


Link to post

Tekst je napisan malo "neobjasnjeno". Naime, Agrooprema stvarno nije prodavala ni 1C, ni hatchback sa 5 ili 3v ni liftback ni bilo koju drugu verziju motora osim 2E. Nisu rekli da se radi o prodavanim modelima preko zastupnika tadasnjeg, pa je ispalo da nije postojao nijedan drugi model Corolle.

 

Ostali modeli su se prodavali retko, ali samo po narudzbi, ali Agrooprema je bila zvanicni uvoznik tada. Nikad nisu narucivali lager sa bilo kojom drugom verzijom. Bila je crvena, bela, svetlo, tamno i maslinasta siva.

 

Slazem se da su trebali da navedu u tekstu o cemu se radi, ali s obzirom da znam kako zatvaraju novinu i ovo je super...

Podeli ovaj post


Link to post

Ma, realno to niko nece skontati, osim nas ljubitelja, ali nekako racunam, sve sto objavis, a pritom si specijalizovana revija, valjda treba da bude potkovano...

 

No, grese i drugi, uvek se nasmejem kad vidim kako lupaju i ostali.. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Jao, da ne verujes kako se radi novina... u zadnji cas, tamo je sistem ogroman i onda nemas layout tim do dan pred slanje u stampu... tekstovi se pisu u zadnji momenat, zbrda zdola... hit!

 

Dakle mislite da je Corolla Verso dobar izbor? Ipak imam porodicu, hteo bih udoban i pouzdan auto.

Podeli ovaj post


Link to post

×