Jump to content
Mr Nebojša

Nebojsa & Toyota Celica GT4 AllTrac

Recommended Posts

Na inicijativu ljudi sa foruma rešio sam da vam predstvim pravog dragulja iz moje garaže.
Kako sam naslov kaže Toyota Celica All-Trac turbo 4WD.
Auto je rađen za američko trziste, USA retrovizori, zvuk prilikom davanja kontakata, podizanje-spuštanje volana prilikom ubacivanja-vađenja ključa u bravi, svi migavci uključeni na uključenim pozicijama.
Od obične All-Trac ova se izdvaja po neverovatnoj opremi.

2.0, 3S-GTE motor, twincam, 16V, Intercooler twin entry, turbo, 4wd, servo, ABS, air bag, klima, digitalna konzola, el. siber, koža, el. prozori, el. retrovizori, grejani retrovozori,
fabrička muzika sa pojačalom (celica system 10 speakers), tempomat, podešavanje držanja leđa u krivinama, podesiv volan, maglenke,

Auto je kompletno sređen,tačnije ofarban (Sikkens boja) i zastićen (3M) i za sada ništa više na njemu nije rađeno.
Na satu oko 90.000milja prave kilometraže.

PIC-0161(2).jpg

PIC-0162(2).jpg

PIC-0164(2).jpg

PIC-0165(2).jpg

PIC-0180(2).jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenjeno ulje.

 

Išlo je Esso 10W-40 i svi filteri Denso.

Podeli ovaj post


Link to post

Swaka cast  na Ceci...

 

Samo molim te kao brata rodjenog spusti je i zameni te drljave fabricke felne...e onda ce da bude bas vrx

 

 

p.s. veruj mi da TS i neproklizava toliko koliko svi mislite... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Au ja ovaj primerak nisam ni video Svaka Cast Toske. 3SGTE jel mozemo neke slike motora da vidimo bas me interesuje kako to izgelda posle 16godina ;)

Seiz pretpostavljam da imas eXtra gume kad ti TS ne proklizava ;) meni se ASR lampica pali redovno ;)

 

p.s. da se ogradim naisao sam na automobile sa predjnom vucom koji mnoooooooogo vise proklizavaju ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Jel moze stvarno neka slika "uder the hood" basme zanima kako izgleda ta Ceca pod haubom...

 

a gume koje trenutno nosim su BF Goodrich G-Force Profiler... dobro drze ali posle 6x km evo vec su gotove za zamenu... :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako izgleda 3S-GTE:

PIC-0137(2).jpg

PIC-0140(2).jpg

PIC-0141(2).jpg

PIC-0183(2).jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala. a ovo je taj primerak sto su zaturili u fabrici pre 15 godina ;) ;)

nasao sam jedno mesto gde moze igla da padne ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Swaka cast na Ceci...

 

Samo molim te kao brata rodjenog spusti je i zameni te drljave fabricke felne...e onda ce da bude bas vrx

 

 

p.s. veruj mi da TS i neproklizava toliko koliko svi mislite... :)

 

Da naravno,

 

u planu su zatamljivanje stakala, neke 17" felnice i spuštanje.

 

Mislim da više od toga ništa se neće menjati kako bi auto zadržao svoj fabrički oblik.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo još fotografija gde smo malko All Trac obnavljali Toyotinim "Genuine Parts":

PIC-0138(2).jpg

PIC-0139(2).jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Posle odrađenog servisa:

PIC-0168(2).jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Evo još malo svežih slika sa neposredno održane manifestacije u Čačku:

_RW_4061.jpg

_RW_4063.jpg

_RW_4118.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Celica sa nestrpljenjem očekuje KOSEI EVO PENTA-u SF

kosei_evo penta sf_b_w.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Taman ce da je dobije kao poklon za Novu Godinu, malo posle... ;) 8)

 

Jeli, a ono sto mene zanima, otkud ona u Srbiji, jel joj se zna istorijat?

Podeli ovaj post


Link to post

Jedva cekamo da vidimo kako ce da joj cucne ;)

Podeli ovaj post


Link to post

U te odlicno izgledaju,tesko da si pogresio

Podeli ovaj post


Link to post

@Trio_driver

 

Zna se.

 

Rođena je u USA, mislim tamo joj je bio prvi rođendan 1993god.

 

Potom je bila u posedu jednog bogatog italijana i od 2002god. je kod mene u garaži.

 

Inače, prešla je svega 90.000 milja i cela je fabrička, a kod se o ovom autu jako vodi računa.

 

 

@Srbin

@Simella

 

I ja jedva čekam i baš mislim da će joj ove biti pun pogodak.

Podeli ovaj post


Link to post

Hehe,pravi predlog...Da kompletiras garazu,a i fali ti crvena boja

Podeli ovaj post


Link to post

Jaoj,

 

ne stajte mi na muke.

 

Već jesam, kaže gde ćemo više sa autima 4xToyota, 1xSaab i 1xMazda.

 

Kada prodamo Saab, crnu i belu STi, onda možemo da pričamo o CS-u do tada nemamo gde ni ove automobile.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako je samo problem park platz,onda i nije neki problem.

Ima jos drugova chlanova iz Cacka ovde,verujem da bi se neki zrtvovao pa ustupio mesto kod sebe kad je CS u pitanju.

  Tu smo da se pomazemo,jel?

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da ti sapnem Toske, posto si fan za Celicu, ima jedna 3SGTE u Sapcu, 4WD, jednom mom partneru trebaju kablovi za nju, pa mi trazio danas... :)

 

1991 je godiste.

 

Inace, isti covek, serviser, je pre 5 godina imao Celicu cabrio, ja sam gledao slike, nikad je uzivo nisam video, a njemu zao sto je prodao, inace je imao dosta zanimljivih zverki S14, 323 GTR, itd...

Podeli ovaj post


Link to post

Hm,

 

ko zna da li još neka leži skrivena u nečijoj garaži.

 

Ako imas bilo kakve slike ili podatke o njoj, postavi je u u delu foruma "celica/MR2".Ili još bolje dovuci vlasnika, da nam je on predstavi iz prve ruke. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi, ja svaki dan imam neku avetinju za upit, puno servisa kod kojih dolaze takvi automobili me zovu, ali ja dobijem sasiju, znam grad gde je servis, mogu da saznam, ako zna i sam serviser, ali nemam nazalost toliko vremena...

Podeli ovaj post


Link to post

Hmm, ko zna da li još neka leži skrivena u nečijoj garaži, :) Ako imas bilo kakve slike ili ti podatke o njoj, postavi je u u delu foruma "celica/MR2".Ili još bolje dovuci vlasnika, da nam je on predstavi iz prve ruke ;)

 

mozda znam ja par komada 4wd turbo

 

recimo crna, neki matorac iz NS-a je dobio za kockarski dug, onda je kupi izvesni Milos takodje iz NS-a, pa onda njegov drugar takodje Milos ali iz Obrenovca, tada sam je prvi put pregledao uzivo, na kraju zavrsi u zameni kod nekog peka_ra iz Uzica, on je prodavao godinu ipo dana, ne znam da li je prodao ali imam broj

 

onda isto crna bg table, svi je znate sa slika sa onim lepim tribalima, uvezao je 97 godine Milan Verouvic, vozao je dugo, pre 5 godina prodao mom drugaru Zvezdanu (koji ju je i okitio tribalima), on je pre godinu i par meseci prodao Filipu iz Zemuna i mislim da je jos uvek kod njega, poskidani tribali i dobila besneeeeeeeee 17-ice, novu turbinu, nov protokomer, nove kablove, iridijum svecice, knock senzor i jos mnogo toga, a da napomenem da lezi na nekim besnim oprugama i nemoguce ju je natarati da prokliza u krivini

 

Skoro se u oglasima pojavila jos jedna crna, neko selo pored Svilajnca, znam samo da je na Jagodina table, kaze vlasnik malo losija turbina

 

I na kraju jedna BELA iz Cacka, ali ne Tosketova, uvezena 90-tih godina, tada mozda i jedina kod nas, mozda neke 99. ili 2000. prodata Branku u Kikindu, on je verovatno posle udesa ofarbao u crvenu, a par god posle toga unakazena poliesterom (body kit sa T23), auto stvarno nije vredan pomena, motor je misaona imenica, radi i cuje sa kao freza, ide kao jugo 45, trapovi ne postoje a diferencijal razbija kamen u bubregu.

 

 

edit

 

Umalo da zaboravim sivu, uvezao je i bio prvi vlasnik Ivica iz japan shopa, onda proda njegovom drugaru sa bezanije, e tada sam je propustio i nikada necu prezaliti, onda sadasnji vlasnik okitio jeftinim prednjim branikom iz shive....

 

i jedna crvena, sve od opreme, vlasnik bio Dragan iz toyota turing-a (100m dalje od japan shopa) cena je pre 3 godine bila 6000eur, bar tako mi je rekla ljubazna menadzerka Anita

 

 

dosta od mene....

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×