Jump to content
Mr Nebojša

Problem sa brojem obrtajima

Recommended Posts

CELICA_SARAJEVO:

 

Pošto sam jedan problem riješio, idemo na drugi. Naravno kada je Toyota u pitanju uvijek se radi o nekim sitnicama koje ne bi smo mogli nazvati kvarom, više problemčićem. E pa moj problemčić je sljedeći:

1. Broj obrtaja motora ne mogu nikako naštimati po propisu, jer kada naštimam u mjestu bude sve OK, a onda kasnije u vožnji kada stanem na semaforu radi visoko na nekih 1200-1300 obrtaja, i tek nakon dugog stajanja obrtaji lagano opadaju tek nakon nekih 30-ak sekundi a nekada ostaju visoko. Problem nije velik ali ipak nervira pogotovo nas koji smo navikli da nam bude sve 100% ispravno, a izgleda da smo takvi svi na ovom forumu. Da napomenem da su zamjenjene svijećice, kablovi, razvodnakapa, finger...

 

2.Da ne pokrećem novu temu zanima me još ko zna kolika bi kompresija trebala biti na 2.0 motoru iz celice T18 da bi rekli da je motor dobar s obzirom da ima 18 godina.

 

3.Zašto na svim, ali baš svim Celicama i MR2 Toyotama strada radilica, znam ih sigurno 10-ak koji su imali taj problem. Da li je u pitanju fabrička greška ili nešto drugo.

 

Malo ste se uspavali na forumu pa evo Vam malo zanimacije. Uživajte!

 

=========================================================================================================

 

Celica STi:

 

1. Dali imas K&N ili neke aftermarket sportski filter? Oni znaju da prave takav problem...

2. Ne znam...

3. Pa npr 4afe motor je los za modifikovanje bas iz tog razloga sto sve i da mu stavite laksi zamjac, vece dizne i pumpu za gorivo od gtija, icice bolje ali ce se znatno skratiti vek motora...

 

=========================================================================================================

 

CELICA_SARAJEVO:

 

Sve je čista fabrika na motoru. Ima li još mišljenja, hajde šta ste se uspavali

 

=========================================================================================================

 

Vladimir Korac:

 

za ler poceti od najjednostavnijeg

 

- proveriti da ne uvlaci negde fals vazduh, proveriti SVA vakum creva

- ciscenje motorcica ler gasa

- kontrola lambda sonde

- kontrola senzora rashladne tecnosti

- kontrola davaca za petu diznu

- kontrola davaca-ventila za benzinska isparenja

 

 

Pritisak u cilindrima u Barima za 3sge motor je 12.5Bar i vise, a maksimalna razlika izmedju cilindara je 1Bar

minimum je 10Bar

Meri se na zagrejanom motoru, sa dobro napunjenim akumulatorom, sposobnim da zadovolji 250RMP i skroz otvorenim leptirom gasa

zavisno od preciznosti manometra koji se koristi ja sam merio 14-15Bar

 

 

Nisam do sada imao prilike da cujem za taj problem sa radilicama na 3sge motoru, za supre sa 7mgte znam da je radilica bas porblematicna ali za ostale nisam cuo.

 

=========================================================================================================

 

Toske:

 

Poznajem barem 7 celica sa 4AFE motorom, nijedna nije imala problem sa radilicom, za ostale motore nemam podataka, a za supru sam cuo.

 

=========================================================================================================

 

 

CELICA_SARAJEVO:

 

Ja sam konkretno mislio na 2.0 motore, ali gore nisam naglasio. Moja greška.

 

 

======================================================================================================

 

CELICA_SARAJEVO:

 

Da još napomenem vezano za prvi problem da mi se u isto vrijeme počelo dešavati da kada ujutro upalim auto radi normalno, ali neće primiti nagli gas,obrtaji počinju padati, počinje se gušiti i hoće da se ugasi. Gas prima ali samo veoma veoma lagani, i tako odprilike minutu i poslije je ok. Nisam prije ovo pokušavao, a možda je to i normalno. Šta Vi mislite???

 

======================================================================================================

 

Celica STi:

 

Ja samo znam da na blacktopu dok se motor ne zagraje na 50*C ne pali se VVT i throtle se otvara samo 1/3, kao da se ne haba motor dok je hladan... A sada da li ima veze sa tvojim problemom ne znam...

 

======================================================================================================

 

CELICA_SARAJEVO:

 

OK, hvala. Ima li još ko kakva iskustva čekamo odgovor

 

======================================================================================================

 

Napomena:

Zbog nemogućnosti dobijanja prava na korišćenje baze forum softvera nismo bili tehnički u mogućnosti da prekopiramo korisnike i poruke. TcS je odlučila da sve poruke koje su od veće važnosti, nađu svoje mesto, ponovo, na forumu, ali u malo izmenjenom obliku. Nakon početne poruke, svi odgovori će biti dodati u nizu, kako su postavljani na forumu. Kao dodatak postojaće .PDF fajl koji će stajati kao dokaz o orginalnoj temi.

TcS Administracija

 

Podeli ovaj post


Link to post

×