Jump to content
Mr Nebojša

Osvetljenje table

Recommended Posts

Arsen:

 

Treba mi pomoć, naime, svetlo je skroz slabo na tabli (cajgeri), a i zanima me šta uopšte sve svetli fabrički. Na sajtu 6gc.net sam video mnooogo drugačije nego kod mene pa...

 

==========================================================================================================

 

simella:

 

Trebalo bi da svetle svi dugmici komande ventilacije i cajgeri,a onaj krug oko kontakt brave ako nema sidzu i grlo,onda ima ispod table za cajgere ostavljena instalacija za to,bar bi trebalo da je tako,pa samo ubacis grlo za sijalicu i spojis kontakt.

Ako su ti sve sidze ispravne trebalo bi jako dobro da svetli kada je pojacano do kraja na potenciji.Mislim da na cajgerima ima 4 kom.Dosta lako se rasklapa taj okvir oko cajgera pa proveri jesu li sve citave

 

EDIT:Za cajgere idu sijalice kao u far za poziciju,one ubodne,samo imaju green navlaku

 

==========================================================================================================

 

 

 

Napomena:

Zbog nemogućnosti dobijanja prava na korišćenje baze forum softvera nismo bili tehnički u mogućnosti da prekopiramo korisnike i poruke. TcS je odlučila da sve poruke koje su od veće važnosti, nađu svoje mesto, ponovo, na forumu, ali u malo izmenjenom obliku. Nakon početne poruke, svi odgovori će biti dodati u nizu, kako su postavljani na forumu. Kao dodatak postojaće .PDF fajl koji će stajati kao dokaz o orginalnoj temi.

TcS Administracija

Podeli ovaj post


Link to post

gdje se mogu nači bijeli čajgeri, tačnije pozadina da bude bijela.tražio sam po netu i ništa nisam našao.znam da neki to isprintaju pa se igraju sa time

Podeli ovaj post


Link to post

Član Seiz mi je slao linkove sa raznim cajgerima za celice, ja sada ne mogu da se setima web adrese, ali verujem čim bude video on će se uključiti na temu i odgovoriti ;)

Podeli ovaj post


Link to post

e super.baš bi se malo poigrao time dok mi je sve to rastavljeno jer sam se namučio dok sam skinuo one plastike

Podeli ovaj post


Link to post

evo mozda ce ovo pomoci...

 

toyota6.jpg

toyota1ss.jpg

 

moze se poruciti sa http://www.xtuners.com/

 

Samo mi se nesvidjaju ove crvene kazaljke, mada stvar ukusa...

 

Kada se narucuje naravno bira se boja i fond slova, mogu i da odrade po zelji...

 

Po meni ovo je extra samo bele kazaljke da se stave i bice bas vrx...

Podeli ovaj post


Link to post

Majke mi i ja trazio slike, negdje ih imao ali nemogu ih naci.

I ove su stvarno lijepe sam da je 3SGE sa Voltazom ljepsa bi bila.


Post Merge: [time]1260222083[/time]

Mislim hocu da kazem bravo edzi hehhhe

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da ću promijeniti samo boju osvjetljenja.sad imam zelene led a stavit ću crvene za satove i isto tako sve što je zeleno će biti crveno

Podeli ovaj post


Link to post

@stibole koje sijalice koristiš. Ako možeš pošalji sliku.

Ja sam davno probao sa nekim diodama, ali nisu ravnomjerno bacale svjetlost, pa je efekat bio loš.

Podeli ovaj post


Link to post

staviti ću slike samo moram naštelati antenu od interneta jer mi je spora veza.uglavnom za satove su diode t10 i jedna t3.ove veće su ti valjkastog oblika ali po sredini imaju imaju napravljen kao fišek al za unutra i lijepo bacaju svjetlost.čak sam negdje čitao da se može od obične led diode one od 10mm da se odreže vrh, znači da bude ravan i da onda baca svjetlost pod većim kutem.

 

na tabli gdje su komande za ventilaciju ću staviti obične žarulje na 12 v al crvene a prije su bile one obične samo su imale zelenu kapicu


Post Merge: [time]1260310084[/time]

evo kako izgleda tabla odozada i ledica koju trenutno imam

post-182-132930691031.jpg

post-182-132930691121.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam probao sa tim istim diodama, ali nisam bio zadovoljan kako tabla svijetli.  Primjetile su se granice svjetlosti, negdje je svjetlilo jako, a negdje dosta slabije.

Zamolio bih te kada budeš imao vremena da nam slikaš kako kod tebe tabla svijetli sa tim diodama.

Podeli ovaj post


Link to post

ok nema problema.usput, naručio sam crvene ledice istog oblika kao što imam i sada

Podeli ovaj post


Link to post

eto potvrdit ću da ako se odreže vrh ledice da se dobije raspršena svjetlost.danas sam odrezao vrh jedne od 10mm i posve drugačije raspršuje svjetlost dok je prije bacala samo krug

Podeli ovaj post


Link to post

Eto meni je u planu da radim tako nešto, već sam skidao pola instrumentable i stizao sam do cajgera radi farbanja određenih delova, tako da ću u budućnosti verovatno raditi i na diodama. Dokumentuj nam postupak sa što više teksta i slika ;)

Podeli ovaj post


Link to post

zasad imam samo ovo slika.predomislio sam se i stavit ću ipak creveno osvjetljenje čajgera.bio sam stavio bijelo jedno vrijeme al crveno mi je nekako ljepše.bijele smd diode namjeravam staviti da mi svjetle u noge, kad otvorim vrata

post-182-132930694556.jpg

post-182-132930694635.jpg

post-182-132930694732.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

ja je odsjekao, pa onda vodobrusnim finim šmirglom obrusio i trljao malo od rifle i eto čuda

Podeli ovaj post


Link to post

Moze i plutom (cep od vina)

Ja sam to uradio ali ne moze lepo da se uslika, kad slikam bez blica ne vidi se lepo a sa bilecem ne dolazi plava boja do izrazaja

Podeli ovaj post


Link to post

mene zeza to što mi slabije svijetle prekidači od ventilacije jer nisam mogao da nabavim jače crvene žarulje al vidi se.još mi je preostalo da promijenim diode u prekidačima od podizača stakala

Podeli ovaj post


Link to post

×