Jump to content
YARIS_02

plasticni branik i plasticne retrovizori?

Recommended Posts

  Vlasnik sam Toyote Yaris 2002 godiste na kome su fabricki plasticni branici,zanima me koji je postupak da ofarbam branike i retrovizore. Znam da se prvo smirgla pa nanosi plastic prajmer i zatim na kraju boja u koju zelim da ofarbam plastiku,e pitanje je kako sve to odraditi i da li je problem da sve to sam odradim,hvala ...

Podeli ovaj post


Link to post

Vidite:

 

Postupak koji ste naveli zapravo jeste takav, ali moja preporuka je da se ne upoštate sa tim ako niste imali iskustva.

Zapravo to nije ni malo lak i bezazlen posao.Plastic prajmer obavezno mora ići na plasticne delove u protivnom boja će se vremenom jako brzo početi da ljušti.Preporuka je da ide i spric kit koji će pokriti i najsitnije neravnine koje su ostale pod dejstvom smirlge.Sto se samog proces farbanja tiče, tu mora more faktora da se podesi kako treba ili sve će biti upropašćeno.Počev od dobrog pištolja i kopresora, komore sa sjajnom ventilacijom i vidljivošću, potrebnim pritiskom vazduha,mirne ruke farbara kao i njegovog znanja i iskustva da ne napravi curke ili da nešto ne ostane u matu, do kasnijeg susenja a kasnije i montiranja zavrsenog dela.

Dakle poverite svoje željene delove za farbanje profesionalcu ako želite kvalitet.Iz iskustva mogu preporučiti  materijal "SIKKENS" kao odličan izbor.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovoru,izgleda da ce najbolje i najsigurnije biti da posao poverim profesionalcu da kasnije ne bi doslo do nezeljenih posledica...Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, javite kada zavrsi farbar kako je ispalo ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×