Jump to content
saint

Corolla, serija E120, 2001-2006, iskustva, pitanja, nedoumice

Recommended Posts

Ima corolla (ona koja tebe interesuje) OBD II

Podeli ovaj post


Link to post

Filke Neša vozi staru celicu, ti na E12 imaš OBD2 i Multimedija sa Android sistemom može da instalira aplikaciju koja prati dosta parametara motora. 

Pogledaj ebay aliexpress i slične ovi kod nas uglavnom deru sa cenama

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledao sam i tamo ispadne 50-tak evra jeftinije nego što je ovde. Plašim se pošto je to relativno skupa stvar cca >250 evra da na carini mogu da odrape koliko ima volja, a s druge strane šta naručim iz Kine i ne radi kako treba tj. ne potrefe model za Corolla-u, ovde bar može da se proba.

Ali da deru ovde kod nas, deru!

Podeli ovaj post


Link to post

Treba da zamenim solje prednjih amortizera na corolli E12 2.0 D4D, pa me zanima da li je neko menjao-gde je kupio, koji proizvodjac je u pitanju i orijentaciono cena solja? Ili neka preporuka ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Izvinjavam se sto vadim temu iz mrtvih, ali da li bi neko bio voljan da mi posalje prevedeno uputstvo (moze i na engleskom ako ima) za E120 model?

Probao sam sve linkove iz teme, ali nijedan vise ne radi. :(

Podeli ovaj post


Link to post

Stefane,pozdrav

ako već nisi riješio problem u vezi "user manual",javi mi Tvoju mail adresu da Ti proslijedim prevedeno uputstvo za E120 koju i sam vozim...i uživam...

javi se kratkim mail-om na "gazela341@outlook.com"...

Podeli ovaj post


Link to post

Da li ovde mozete da mi kazete vi koji imate konkretno 1.4 VVTI Tojote Corolle 2004. restyle, koliko ste presli sa njima, do koje kilometraze idu uz dobro odrzavanje, kako ih odrzavate, gde treba obracati paznju?

Podeli ovaj post


Link to post

Ti motori sa normalnom voznjom i kvalitetnim odrzavanjem treba da idu i do pola miliona. Obratiti paznju na eventualnu potrosnju ulja, mada bi to trebalo da je reseno na restyle-u.

Lanac se menja kada pocne da se cuje, kod mene je na 220000 i za sada nema problema.

Ne znam sta ocekujes od auta, kakav si vozac, ali imaj u vidu da je raj motor najslabiji u toj karoseriji i da se malo teze nosi sa njom.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio sam  juce 1.4 VVTI restyle 2004, 234 000 kilometara, u Aleksincu je bila. Uvezena iz Nemacke, ima sva dokumenta, imao je dva vlasnika u Nemackoj i sve se vidi na papirima, prvi ga je prodao sa 101.000 verovatno nakon isteka garancije, jer je to bila 2011, a drugi vlasnik ga je prodao servisu kad mu se pokvarilo nesto vezano za poluosovinu, sto i vidim da pominjete ovde na forumu za te Corolle. Uglavnom, auto je spolja prelep, siv, stvarno ocuvan, jeste presao solidno ali se bukvalno nigde ne primecuje. Inace mi je ovo prvi auto i malo malo pa izadjem da ga gledam. :) Koji ti imas, bas 1.4 vvti restyle?

 

https://s9.postimg.org/nbjwev85r/DSC_0009.jpg

Izmenjeno od NemanjaNg
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

 

Juče mi se tokom vožnje upalila lampica za slikom pumpe, motor malo jače bruji kad upalim autom, moj majstor je na godišnjem, a danas nedjelje a sutra mi treba auto za posao pa za prvu ruku da pitsm vas.67387e8ed1b84535206fb283b999f7f5.jpg

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Pumpa-motor, jbg ne znam šta znači ova lampica :)

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

"check engine" lampica. U principu auto je rigistrovao gresku i potrebna je dijagnostika da bi se ocitala greska. Moguce da je lose gorivo ako je auto malo promenio zvuk motora.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala drug na odgovoru.

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam kod majstora očitao je grešku p0420 katalizator, bio sam u nekoliko radnji nemaju katalizatore, drug mi predlaže da nosim na čišćenje u neki servis.

 

Svaka sugestija je dobrodošla :)

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti je obrisao gresku i nema je, ne diraj nista. Oce od loseg goriva da okine. Meni se bar 2x godisnje desavalo isto, dok nisam poceo samo na Petrolu da sipam gorivo. Kupis onaj obd2 (oko 5-10 eur) i sa android telefonom sam pratis (Torque aplikacija), resetujes itd...

Original katalizator ide sa obe lambda sonde i košta dosta. Imas zamenski, jeftiniji ali rekoh ti ako nije konstantna greska, ne diraj nista.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovoru, tako mi je i drugar savjetovao, da vozim i pratim. Gorivo sam uvijek sipao na Gazpromu (Nis), bio sam prezadovoljan (za 20km više bi prelazio na rezervoar goriva) i više neću kod njih, vidio sam da ih snabdjeva Knez petrol (u Banjoj Luci). Preći ću na drugu pumpu i pratiti.

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Samo bih se nadovezao po pitanju goriva i benziskih stanica. Toyotin D4-S sistem ubrizgavanja goriva (sistem duplih brizgaljki) je jako osvetljiv i kao takav, bar u mom slučaju Nis/Gasprom mi je se pokazao kao pravo rešenje.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene je benzinjara 1.6 (narodski rečeno raga), i prosto ne vjerujem da je do goriva, ali nemam drugo objašnjenje. Uvijek sam sipao 95cu, za 5-7% je bolje išao u odnosu na benzin iz drugih pumpi.

 

Možda se začepio vremenom, sve ima svoj vijek trajanja a ne auto staro 15 godina. Za 5 godina sam napravio 48000 km. Jbg vidjećemo šta i kako dalje.

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Samo to teraj i ne razmisljaj o zameni katalizatora. Ako imas MOL u blizini probaj njihovo gorivo.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima!!! Prilično vremena traje "radio tišina" na ovoj temi ali ajde da je malo oživim ponekim pitanjem. Pošto je ova generacija Korole u mom užem izboru za kupovinu kao i Verso varijanta koja je išla paralelno sa njom interesuje me da li je 1.8 vvti iz Versa ('02-'03) imao istih problema sa potrošnjom ulja kao što su imali 1.4 i 1.6 u početku? Takođe me interesuje kako se taj motor pokazao u radu sa gasom? Svako vaše iskustvo bi mi dobro došlo.

Podeli ovaj post


Link to post

×