Jump to content
saint

Corolla, serija E120, 2001-2006, iskustva, pitanja, nedoumice

Recommended Posts

 

 

A, da, mislim da nemam grejache retrovizora...nikada nisam osetio da je staklo toplo ili makar mlako...

a ti ga pipkas dok vozis? :D

ma imas sigurno

Podeli ovaj post


Link to post

Kako god kazesh :D ali pipkao sam kada stanem i ukljucheno grejanje...

 

Kako se inache pale grejachi? Kada se upali grejach zadnjeg stakla? Grejanje bilo kakvo? Front? ???

Podeli ovaj post


Link to post

A, da, mislim da nemam grejache retrovizora...nikada nisam osetio da je staklo toplo ili makar mlako...

 

Imas ih ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Jeeeeee... Proverio si? Ja palim zadnje staklo na kratko dok se ne otopi sve ili ne odmagli i posle gasim ???

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe da palis i gasis ;) ima tajmer samo ce se ugasiti ;)

Podeli ovaj post


Link to post

^^

+1 ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da ima tajmer, provalio sam ga, ali ne volim da mi sve bude popaljeno (stara boljka na Renou sa strujom :D ) pa preshlo u naviku...

Podeli ovaj post


Link to post

Timer znam da ima na digitalnoj klimi na obicnoj ne znam

Podeli ovaj post


Link to post

Hajde sad da probam da sumiram.... svi imate grejanje retrovizora, sto mi govori da najverovatnije imam i ja ali da ne radi...  :(

 

E pa moracu da proverim sa nekim elekrticarom... odoh da trazim temu elektricari/elektronicari  ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Ali samo ti imas auto bele boje mozda zato nemas :D

 

Izvinjavam se ma offu, a mozda i nije off

Podeli ovaj post


Link to post

da li si siguran da ne radi, ako ti radi zadnji grejac onda nije osigurac jer su oba grejaca preko istog prekidaca, mozda i nije to velika muka otkriti, treba skinuti poklopac retrovizora i videti sa zadnje strane da li uopste postoji kontakt sa zicom u ogledalu-to bi prvo uradio da ne trosis vreme i zivce cackajuci po instalaciji

Podeli ovaj post


Link to post

Ali samo ti imas auto bele boje mozda zato nemas :D

 

Izvinjavam se ma offu, a mozda i nije off

 

Ali zato "imam" krst menjaca  :P

Podeli ovaj post


Link to post

da li si siguran da ne radi, ako ti radi zadnji grejac onda nije osigurac jer su oba grejaca preko istog prekidaca, mozda i nije to velika muka otkriti, treba skinuti poklopac retrovizora i videti sa zadnje strane da li uopste postoji kontakt sa zicom u ogledalu-to bi prvo uradio da ne trosis vreme i zivce cackajuci po instalaciji

 

Slazem se Mico, ali obzirom da se retrovizori podesavaju elektromotorom potpuno sam siguran da kad budem skinuo poklopac naci zice ali necu znati koje su za podesavanje retrovizora a koje za eventualni grejac...  ???

Podeli ovaj post


Link to post

mada friendicu skoro u bugarskoj navatali bugari sa radarom kao vozila je 135 a ona na tempomatu namestila 120 mada bugari ko bugari hoce da uzmu pare samo ali opet ajd ti nima sada dokazhi kada ti vec uzmu dokumenta i pasosh  :(

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ocigledno i akumulatore treba kupovati po broju sasije...Za rav4 i celi sam tako uradio i nisam se prevario, yare gura na svom a kada dodje vreme za zamenu dobro ce mi doci tvoj savet pre kupovine. Da ne bi brusili drvca i slicno  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ocigledno i akumulatore treba kupovati po broju sasije...Za rav4 i celi sam tako uradio i nisam se prevario, yare gura na svom a kada dodje vreme za zamenu dobro ce mi doci tvoj savet pre kupovine. Da ne bi brusili drvca i slicno  :D :D :D

 

Nesso kako mislis po broju sasije? Predpostavljam da to znaci da kupujes u ovlascenom servisu?

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je Zdushane, ali ipak se sluzim malim trikovima...Prvo u Toyoti po broju sasije proverim, izmerim u mm dimenzije i onda mi je lako da trazim "original"  ;)

Kako Zdushan rece, mnogi ozbiljniji dobavljaci imaju podatke i po broju sasije, ali meni je ona stara "tri put meri jednom seci" najbolja. znaci znam orjentaciju klema, dimenzije u mm tacne i onda valjda necu morati da brusim dascice.  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Imam jedno pitanje za vlasnike Corolla pre face lifta.... Da li ste primetili da neke CD-ove (ne sve) novijeg datuma (zadnje dve tri godine) i one koje same narezete na kompu plajer nece da reprodukuje?  ??? Da ne bude zabune tu NE MISLIM na MP3 format

 

Surak koji je IT-jevac mi tvrdi da tehnologija zapisa nije u potpunosti identicna i da plajeri starije generacije mozda zato nece da reprodukuju zvuk...  :-\

Podeli ovaj post


Link to post

Na sledecem skupu ili vidjanju donosim diskove koje nece da pusta.... ako kod tebe pusta ostavljam ti ih(Ceca, Dragana M., M. Rokvic, Mile Kitic, Tarmi Ricmi...)  :D  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Nikakvih problema sa audio diskovima nemam, chak i kada sam ih narezivao sam...(rezachem za olovke :D)

Podeli ovaj post


Link to post

Imam jedno pitanje za vlasnike Corolla pre face lifta.... Da li ste primetili da neke CD-ove (ne sve) novijeg datuma (zadnje dve tri godine) i one koje same narezete na kompu plajer nece da reprodukuje?  ??? Da ne bude zabune tu NE MISLIM na MP3 format

 

Surak koji je IT-jevac mi tvrdi da tehnologija zapisa nije u potpunosti identicna i da plajeri starije generacije mozda zato nece da reprodukuju zvuk...  :-\

Samo mi reci da li je tada bilo hladnije napolju.

Meni se desavalo da kada je napolju hladnije nije hteo da mi ucita neke diskove ali posle nekog vremena (valda kada se malo zagrejao) prihvatao je bez problema.

Predpostavljam da je kod mene samo zaprljan laser pa cu probati da ga ocistim sa onim diskom za ciscenje.

Valjda ce da uspe  :-)

Podeli ovaj post


Link to post

nemoj koristiti te diskove za cisćenje lasera ne valjaju, cuo sam dosta kritika...grebu laser i stete ga.  :(  :(  :( Ja nisam za.  :-\

Podeli ovaj post


Link to post

×