Jump to content
zdushan

Japanci u prolazu...

Recommended Posts

Takvu Hondu 1.6 smo mi imali 1995. godine, to je nas prvi japanski automobil, tako da mi mozete oprostiti sto sam pre svega Hondas u dusi, pa Toyota...par mesta, pa ostali... :)

Kad ga je cale kupio, pa otisli na slavu u selo, pored nemaca je bio kao space shuttle, imao je klimu, podizace, siber, retrovizore i servo, malo li je za '85 godiste... :P

Officialno vozilo Lea Martina :D lol

Honda Odyssey

PqZBmhA.jpgPqZC9ar.jpgPqZCKAA.jpg

Ovo je moja srednjoskolska ambicija, nikad ostvarena :(

dsc00313ja.jpg

dsc00315nj.jpg

dsc00314o0.jpg

Ako je verovati nalepnici, ovo je Prelude Type R, kao  ??? :)

Nazalost, Prelude ni u jednoj svojoj generaciji nije imao Type R verziju. Ovo je obicna 3ca generacija. Inace, od "matorih" modela auto koji totalno odgovara mom ukusu kada je "oblik" sasije u pitanju. Coupe sa finim gepekom. Nazalost, nisam imao vremena vise da trazim za sebe pomenutu pa je pao Civic, ali u svakom slucaju bih odabrao restajl varijantu iste generacije, ne ovu... Ona izgleda dosta bolje i lepse, iako nema nekih radikalnih promena :)

Sry for OT. Za sladokusce:

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgMugen_Weapon_RNR_Silvers.pngMugen_Chop3.png

Nije egzotika, 3.0 boxer, imamo ih par u NS, prvo su bili uvozi iz USA, a ovo je regularno EU model...

Inace, uz Legend je jedan od najpodcenjenijih japanaca, jer sa 65k evra novi, sada za 20k kupujes 2007 godiste sa manje od 100k km na satu, a oprema je da te zaboli glava...

Inace, moj potencijalni izbor, uz Navaru, i Accord tourer za sledeci porodicni auto.. :P

Znam da o ukusima ne vredi raspravljati ali mi ovo izgleda kao dizajnerski promasaj.Kandidat za titulu "najruzniji" automobil, SUV ili sta vec....

subaru je uvek imao specifican dizajn, njega ili volis ili ne volis, drze se tradicije zvane 4x4 i boxer motor, prvi su napravili boxer dizel...iskreno, ni meni se dizajnerski ne dopada bas bas, ali ne sumnjam da je ludilo, ako cemo iskreno, ni rav 4 nije bas dizajnerski uspeo, mozda poslednja suzuki vitara moze da se pohvali finim izgledom  :)

Nema sumnje da uzivo izgleda impozantno, ogroman auto, ali je Mirko u pravu kad kaze da je dizajnerski promasaj. Jeste svaki subaru specifican, al ovaj mi je prosto bezveze, izgleda mi nekako Korejski, pre nego Japanski...

Ovo su vozila koja ili volite, ili mrzite, nema srednjeg, meni se svidja jer ima vrhunski 4x4 pogon, jak motor boxer, vrhunsku opremu, 7 sedista, space shuttle na 4 tocka...i ne mozete biti nezapazeni.. :P

Redizajn mi se ne svidja, jesu ga umirili za siroke narodne mase, ali nije onda to to..

Vozio sam ovakav, sedeo u istom, ne palim se za dzabe, verujte da je kvalitetna masina na kvadrat.

A odrzavanje samo redovno do sad, bar ovih 5 komada sto isporucujem delove do sada...