Jump to content
Mr Nebojša

Slike Daihatsu

Recommended Posts

Tema za slike isključivo Daihatsu-a

 

daihacu_mira_van_498.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu Tanto. Popularan medju domacicama, jako sladak i funkcionalan auto.

 

Nova generacija sa jos vecom visinom nego prethodnik (Daihatsu Move).

 

2012tanto01.jpg

 

Zadnja vrata (samo iza putnika) se otvaraju klizajuci.

Podeli ovaj post


Link to post

copen

 

$(KGrHqYOKp0E1rEgt(D(BNpHYyo7E!~~_19.JPG

 

Moj kolega imao Copen kao drugi auto u kuci (prvi my je Honda Odissey).

 

Proizveden 2005.presao 70,000km, nikakva nesreca, sve fabricko. Prosle nedelje ga prodao (kupio polovan BMW 1 Series).

U transakciji (BMW je bio 15,000EUR) za Copena je dobio 500 (petstotina) EUR.

 

Druga kola u kuci mogu da budu polovna i nestandardna, kao stu su mu bili i Copen i sada BMW.

Podeli ovaj post


Link to post

Simpa je copen skroz, uzeo bih ga za 500e na 1 da ga vozam samo vikendom... A verovatno i svako na forumu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Simpa je copen skroz, uzeo bih ga za 500e na 1 da ga vozam samo vikendom... A verovatno i svako na forumu :)

 

Eh, dobri moj, zamisli ovu situaciju: moj kolega i ja idemo na rucak, on vozi, njegovim Copenom.

 

On mlad, lep, malo duza kosica, leluja na vetru a ja kao suvozac matoriji, jos i stranac. Otvoren krov a kola crvena...

 

Sta je neko mogao da pomisli? Da smo....?

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu je iz Osake, tamo imaju "Daihatsu City" i glavnu proizvodnju. Osaka je u Japanu ono sto je, industrijski, Chicago u Americi.

 

Da imam jos jedan parking, mislio bih se da kupim ili Daihatsu Tanto ili Yaris..

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko bi sad, tebe na primer, kostalo da hoces da kupis jos jedan parking?!

 

1 ar placa kod mene je 300 hiljada EUR. U Tokiju gde sam ziveo je 3 miliona EUR. Ponekad netom prodju slike kuca na trouglastim placevima kao 80cm x 250cm koje kao da stoje na jednoj nozi, zbog skupe zemlje.

Sam parking ne znam da li se i prodaje, moze da se rentuje

 

Da se iznajmi parking, ovde je 60 EUR mesecno, jedan parking skoro uvek dolazi uz stambenu jedinicu i ukljucen je u cenu.

U Tokiju u "krugu dvojke" je parking bio 800 EUR mesecno i ne dolazi nego je "available" za pare, cak i za stan koji je 3,000EUR mesecno.

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu MOVE. Sladak i dobar sub-compact, 647cc:

 

tcsmove01.jpg

 

 

tcsmove02.jpg

 

tcsmove03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Da napravim jos jedan post za danas o Daihatsu.

 

Ovo vozilo, mali pickup, nema ni duple tockove pozadi, je Daihatsu. Izgledaju skoro isto, svaka firma ih pravi, mislio sam da je Suzuki, farmeri masovno (a oni su uglavnom starci) voze.

 

tcshijet02.jpg

 

tcshijet03.jpg

 

Nalepnice pozadi.

 

tcshijet01.jpg

 

Leva je nova (od pre 3 godine), desna je stara.

 

Ta nalepnica, stilizovano, kaze da je vozac prosao sva godisnja doba.

 

Na putu, znaci vozac je starac, 70+ godina koji ne vozi kao sto voze mladji ljudi.

 

Kada vide tu nalepnicu, vozaci znaju da ne treba mnogo da ocekuju od tako obelezenog vozila ispred njih, da se radi o starini i da mu ne ablenduju da pozuri.

 

Cesto, tako obelezeno vozilo vuce kolonu od 1km iza sebe. Kao sto je obaveza mladjih vozaca da ih ne teraju, tako je i njihova da se sklone sa puta na prvom zaustavnom mestu i puste ostale da prodju. Uglavnom to i poshtuju.

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu-Charade-10-Turbo-G1001.jpg

 

 

Ortak ima ovakav sa alu felnama,nema trunku rdje,1.0d nzm koje godiste al znam da je prevalio brdo km i idalje ide. :D Samo rednovno odrzavanje i to je to :)

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu "Gino", ne znam da li je izlazio van Japana.

 

tcsgino01.jpg

 

Ako sam ga video 100 puta za 10 godina, 99 puta ga je vozila zenska:

 

tcsgino02.jpg

 

Mozda i ime ("Gino") implicira da je za zenske?

 

tcsgino03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Kolegin Daihatsu Mira.

 

tcsmira01.jpg

 

 

Prezadovoljan je.

 

tcsmira02.jpg

 

tcsmira03.jpg

 

tcsmira04.jpg

 

Ova nelepnica ("Eco Idle") znaci da se motor gasi na semaforu. U stvari, cim se stane i drzi se kocnica. To je prvi mali auto koji to ima.

Pitam ga, da li se nekad nezeljeno ugasi? Kaze "mozda kod nekoga, kod mene ne".

 

Reklame tvrde 30km po litru benzina, on kaze mozda, 25 km po litru.

 

tcsmira06.jpg

 

Autu su smanjili tezinu za 60kg da se ustedi na gorivu. I opet, 30km po litru (kako reklamiraju).

 

Kolega nije stipsa, ima Yamaha motor, 1,300 kubika koji po litru prelazi 70km. Vozi ga samo rekreativno, ne za prevoz.

 

Sta znaci tezina. Kao u avionu: pola goriva sluzi da nosi drugu polovinu potrebnu za pogon motora.

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu Esse. Vrlo popularno malo vozilo.

 

tcsesse01.jpg

 

 

 

Mislim da nov kosta 8,000EUR

 

 

 

tcsesse02.jpg

 

 

Ako neko vec ne zna, Toyota je kupila Daihatsu da se takmici sa Suzukijem na trzisti sub-compact (vrlo malih) vozila.

 

Daihatsu je lociran na Kyushu, najjuznije od 3 velika ostrva koje cine Japan. Fukuoka.

 

 

tcsesse03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu Terios. Malo, a kao pravo, kao 4WD vozilo.

 

tcsterios01.jpg

 

Manje je nego Daihatsu "Rocky"

 

 

tcsterios02.jpg

 

 

tcsterios03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Koje godiste je ovaj Terios?

 

Posto zadnji prodavan u Evropi do neke 2006-07 ne izgleda ovako...

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma, video taj auto danas na parkingu. i jeste Daihatsu.

 

U Australiju sam vidjao "Rocky" ali je ovo manje od tog auta.

Podeli ovaj post


Link to post

Prethodni model Daihatsu "Move'.

 

Na "park & ride" parkingu voza.

 

tcsmove100.jpg

 

tcsmove101.jpg

 

Namontirao je vlasnik je i ovu lotru da se penje, valjda on zna zasta mu to treba:

 

tcsmove102.jpg

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu "Mira", prepravljen u kiosk.

 

tcsmirakiosk01.jpg

 

Ovo sto stoji uz njega je instrument australijskih Aboridzina, didgeridoo. Nisam bio kada su imali program.

 

tcsmirakiosk02.jpg

 

Vozilo je namenjeno za male i pokretne biznise, sladoled, palacinke, pomfrit. Osoblje moze da stoji i normalno radi:

 

tcsmirakiosk03.jpg

 

Ulazi se i unosi na velika vrata a tako malo vozilo:

 

tcsmirakiosk04.jpg

 

Jeste skockano ali za biz to nema veze, cak i bolje. Nista aerodinamicni tuneli:

 

tcsmirakiosk05.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Daihatsu HiJet pikapovi pretvoreni u taxi. Parkirani uz hotel Hilton u Hua Hin, Thailand, oni su jedini javni prevoz.

 

tcshijet01.jpg

 

Slikao sam u retrovizoru HiJet u akciji a ova studentkinja u uniformi je uletela u kadar.

 

tcshijet02.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×