Jump to content
Mr Nebojša

Slike TOYOTA Land Cruiser

Recommended Posts

Tema za slike isključivo TOYOTA-e LAND CRUISER

 

delta4x4_toyota_land_cruiser_v8.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ni ne znam dal je ovo LC :D

 

4798832973_145e3f2f6c_b.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Specijalno izradjen za nekog bogatog princa Al Shabanija :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Kakav rad, ne mogu da verujem.Mora da je glavni baja u svom Emiratu !!!! :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

FJ

 

206956_10150517746005161_629585160_17819918_1935729_n.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Nesto iz mog domena, Toyota Land Cruiser FJ43 Troopie model, vlasnik Goran Bregovic, stanje sada tuzno, jer se vec desetak godina vucara po kraju, bez zelje da se sredi..

 

Cekam ga kad bude isao na kilo, imacu direktnu dojavu, drugar stanuje 3 kuce od njega.. :P

 

toyotalandcruiser1.jpg

 

toyotalandcruiser2.jpg

 

toyotalandcruiser3.jpg

 

toyotalandcruiser4.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Shirakawa-go, vrlo snezno mesto:

 

shirakawajan14.jpg

 

Tu je ovaj vlasnik LandCruisera Series 80 napravio dobre tockove i uzdignuce (mada mislim da nije bilo neophodno):

 

tcsshirakawa01.jpg

 

Nema supermarketa u blizini, ne treba da se pazi da auto nije visi od 2.2m:

 

tcsshirakawa02.jpg

 

U tim tradicionalnim kucama, starim po 300 godina, ljudi i danas zive.

Podeli ovaj post


Link to post
Kako se on, sa verovatno 1.70m visine popne u ovog LC 80? :)

merdevine?

:P

Podeli ovaj post


Link to post

Neee, bre, vidi prvu sliku, volan je sa desne strane. Ona kocka je aircon, on je kljucan ovde. Samo se uz njega parkira.

 

tcsshirakawa01.jpg

 

Hehe, evo moguceg scenarija:

prvo se sa hoklice popne na aircon na zemlji, odatle vestim zahvatom se vine kao skakac u vis i hop! Posle se samo vozi, ne sme da izadje, kako ce da se vrati nazad u kola? Ima i poseban dok za ulazak putnika kao pristaniste za camac tako da sa njega ulaze u istoj ravni (kroz zadnja vrata pa posle bauljaju do sedista), .

 

(video sam vlasnika kako cisti sneg jedne godine, visok je ~180cm)

Podeli ovaj post


Link to post

Gero, banjski grad, na parkingu redak auto:

 

tcsprado01.jpg

 

 

 

 

U Australiji ima troja vrata, zovu ga "Trooppie", jer su mu zadnja sedista naspramna, kao za vojnike, "troop carrier". Od svih terenaca po Australijskom outback, tamo gde stvarno treba 4WD, ovaj je najzastupljeniji, mozda 80% svih vozila su bas ovaj ili modifikacije (kao pickup). Smatra se najboljim, najsposobnijim i nesalomivim terenskim vozilom.

 

 

 

tcsprado02.jpg

 

 

Ko nije znao, eto od cega je nastao LandCruiser Prado. Ovaj se u Japanu oduvek i zvao Prado:

 

 

 

tcsprado03.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

U Australiji ih ima u svi verzijama karoserije, ne samo kao Troopie, ide 4dr kao ovaj, Troopie, i verzija sa sasijom i nadgradnjom ili sama.

 

Ovaj je bio prvi Prado, dok to nisu dodelili LC 90 serije.. :)

 

Napisao sam detaljan tekst o ovoj masini za buduci blog, samo ga jos ne publikujem..

 

Inace je auto nesalomivi kamion, vozio sam ga pre neki dan...

 

Ovaj sa slike je KZJ70, kod nas ih skoro i nema, sa tim motorom, uglavnom su 2.4 sa 2LT motorom...

Podeli ovaj post


Link to post

Slika sa B92 sajta. Jarinje. Omiljeno vozilo NGO (NVG) je bas Land Cruiser. Ne znam da li je bas neophodno da bude LC ali oni to nekako najvise vole. Sigurno ne placaju sami.

 

tcsjarinjelc.jpg

 

Na Haitiju, tesko razorenom zemljotresom u januaru 2010, ima na desetine hiljada "NGO" pripadnika. I sa porodicama. Lokalni biznisi i brodovi su se tesko pomucili da dobave potreban broj LandCruisera za novodoseljene "spasioce".

Kada bi se svi LC koje ovi beskorisni NGO vozikaju okolo odneli sa Haitija. digla bi se nadmorska visina ostrva.

Podeli ovaj post


Link to post

×