Jump to content
Mr Nebojša

Slike TOYOTA Land Cruiser

Recommended Posts

Samo da podsetim, Land Cruiser je ovaj auto, ne neki drugi, upola jeftiniji:

 

tcsl47001.jpg

 

Ima to na netu samo imati to i voziti svaki dan nije kao videti na Google.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas vidim LandCruiser Series 100, isti kao moj bivsi u Australiji.

 

tcslandcruiserapril14.jpg

 

Bio je 13cm siri od prethodne serije (Series 80), unutra prednja sedista razmak kao biz class na interkontinentalinim letovima.

 

Istina, ovaj nema 2 rezervoara, 105L i 60L.

 

Za australijsko trziste je imao oba, sa inteligentnom potrosnjom, da se uzima iz oba, naizmenicno. Vozac nema kontrolu odakle ide gorivo, automatski kola rade.

 

Da ne bi ispalo da je drugom rezervoaru dizna zapusena (lako moze da se desi u putinji Australije).

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota LandCruiser 100, juce sam ga video u Toyota City. Kako se samo opremio!

 

Prvo, podigao je auto.

 

Nikada nisam video ovako kvalitetnu opremu.

 

tcslcoprema01.jpg

 

Isekao sam komade slike pre nego sto sam je smanjio.

 

Ne samo da ima centralnu kuku za vucu sa ustima (kao vagoni) nego ima i ove dve sa strane. Pa stepenicu, pa merdevine, pa je rezervni tocak stavio napolje (inace je ispod repa kola, napolju).:

 

tcslcoprema02.jpg

 

 

Ovo gore ne znam za sta mu je. Kao vinch?

 

 

tcslcoprema03.jpg

 

Mora da je neko kome je ovo veliki hobi.

Podeli ovaj post


Link to post

U sumrak, veceras, LandCruiser 100 i mladji i upola jeftiniji brat Prado, skoro da stoje jedan do drugoga. Ispred 7-11 (i to je japanska firma) convenience store.

 

tcslcprado100.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

LandCruiser 200 ZX Series.

 

tcslcz01.jpg

 

On mu je promenio felne, mislim i ovaj "aero drag" za zadnje staklo nije standardan, krovni nosac.

 

tcslcz02.jpg

 

U Japanu ih prodaju u 4 modela:

 

GX : 5 sedista, nema opcija za doplatu, kakav dodje to je to.

AX: 8 sedista, sve opcije su otvorene.

AX G Selection: 90% opcija je ukljuceno (kozna sedista, 4 klima zone, svako ima svoju klimu, senzori za parkiranje...)

ZX : sve je ukljuceno i nema doplate ni za jednu opciju.

 

Moj je AX G Selection.

 

Najveca razlika izmedju AX G i ZX je uredjaj za navigaciju i zabavu. Da bih imao takav isti uredjaj, trebao sam da doplatim 7,500EUR. Tu ima hard disk, na njemu skladisti DVDje (400 komada) nema sta ne moze. Time na japanskom ne bih ni znao potpuno da rukujem a i za navigaciju koristim 300$ Garmin. Tako da sam ostao na navigaciji & entertainment koji cita iPod filmove i ima ekran koji se otklopi iz plafona, za zadnje sediste.

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota Landcruiser 70.

 

tcslxlc01.jpg

 

Poznati oblik radnog konja vidjenog po svim pustelijama i mnogim ratnim zonama sveta.

 

tcslxlc02.jpg

 

Vrata su mu pozadi "barn style":

 

tcslxlc03.jpg

 

LandCruiser, jeste:

 

tcslxlc04.jpg

 

Ovaj je, dok je proizvodjen do 1999. imao lisnate opruge napred:

 

tcslxlc05.jpg

 

Slika iz unutrasnjosti nije neka ali se vidi da je imao "Jesus bar": rucku da se putnik uhvati za nju kada krene teska voznja i pocne Boga da priziva:

 

tcslxlc06.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

FJ Cruiser, u prolazu. Lepo ga je nabudzio vlasnik:

 

tcsfjcruiserbeli01.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

LandCruiser 80 Series GX. Neko ga je kupio jeftino i na njemu poradio. Ocigledno, nisu mu jedina kola. Sa skladistem na krovu a i samo sa podignutom karoserijom ne prolazi kroz shopping malls (2.1m, ponekad 2.2m).

 

tcslcgx02.jpg

 

Ova verzija je bila "vanilla". Unutra nema tepiha, gumene prostirke, napred je 3 sedista, nema treci red sedista, ima aircon ali nikakav luksuz.

 

U Zapadnoj Australiji (rudnici) i po pustelijama, ovaj model je nazastupljeniji, mozda 95% svih LandCruiser van gradova su bas ovi.

 

Imaju jos jednu specificnost: "barn style" zadnja vrata koja se otvaraju horizontalno 40:60%

 

tcslcgx01.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Sta radis ti tu na rivi? ;-)

Bolje odradi jednu fotoreportazu svog vozila sa pogledom na Skradin, ili Zaton :D

Podeli ovaj post


Link to post

Eh...na Skradin necemo ici na zalost,a ni u Zaton. Malopre sam se vratio iz Splita

Podeli ovaj post


Link to post

Land_Cruiser_evolution.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Moj ćale u Angoli 1979. :)

 

WP_20161127_12_22_56_Pro.jpg WP_20161127_12_23_10_Pro.jpg

  • Upvote 9

Podeli ovaj post


Link to post

×