Jump to content
Mr Nebojša

Slike i Video Suzuki

Recommended Posts

Tema za slike isključivo Suzuki-a

 

suz.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

evo malo da obogatim temu sa mojim starim malisanom... Usput ako je neko zainteresovan da ga kupi,neka se javi da se dogovorimo :)

 

281220091035.th.jpg

 

281220091054.th.jpg

 

slika101.th.jpg

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Sa koje lokacije je druga slika?

Podeli ovaj post


Link to post

Suzuki, cesto prezime u Japanu, znaci "drveno zvono".

 

Nista vise ne volim nego da idem u Yamaha ili Suzuki, obe firme su u Hamamatsu.

 

Kad i odes u fabrku, odlicni su, kao i svi ostali proizvodjaci automobila. Strucni i pametni. Toyota je kupila Daihatsu da se takmici na trzistu malih kola, direktno sa Suzukijem.

 

tcssuzuki02.jpg

 

Hamamatsu je grad velicine Zagreba. Na samoj stanici shinkansen (bullet train) voza imaju i svoju, placenu, izlozbu:

Za golfere, da u njihov auto staje sav pribor, cak i providan poklopac gepeka:

 

tcssuzuki06.jpg

 

Malo motora:

 

tcssuzuki05.jpg

 

Pa i vanbrodskih. Cekao sam da se ova zenska namesti da se vidi koliki je to motor:

 

tcssuzuki04.jpg

 

Ovde imaju (placeni rucak) radnici fabrike, to im je kantina. Tu rucaju oni koji prave kola i motore svetske klase:

 

tcssuzuki03.jpg

 

Ima nesto vaznije sto hocu da kazem. Pocinje od ovoga. Na ulicama znaci su dvojezicni. Na japanskom i portugalskom:

 

tcssuzuki07.jpg

 

U Japanu ima 350 hiljada Brazilaca koji rade po fabrikama automobila. Ne samo Suzuki nego cela auto industrija Japana. Nije to ni od cega: u Brazilu ima 1.5 miliona Japanaca koji su emigrirali oko 1910. Vec treca generacija. Cak je i Predsednik Perua bio Fujimori.

 

Kod ovih radnika, ugovor je na 5 godina. Obezbedjen stan (i hrana u fabrici). Ko dodje sa porodicom, ima dzabe skolu i podrsku za decu da prate nastavu na japanskom. Posle 3-4 meseca, deca su OK. Posle 5 godina, imaju dovoljno para (nagadjam, 100 hiljada EUR) da kupe kucu u Brazilu i tamo se ponovo skrase.

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma portugalski ali znam da na ovoj fotki vidim japanski i engleski jezik samo ;D

Podeli ovaj post


Link to post

Aj sto nisam rodjen u japanu, nego sto nisam ni u brazilu jbt... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Mali farmerski pikapovi, Suzuki verovatno drzi bar pola trzista. Prave ih i ostali (Daihatsu, Mitsubishi, Honda). Cim se izadje iz gradskih sredina, maltene samo oni mogu da se vide. Ima ih svaka seoska kuca. tcssuzukipk01.jpg Mali, zgodni, prakticni, jeftini, motor 650cc, niski troskovi registracije, jeftino osiguranje, skoro nepostojeci porez pri kupovini. tcssuzukipk02.jpg

 

 

U pozadini je banja, vulkanska voda. Ima ih 3,500 u Japanu, kod mene 10 u krugu od 5km. Tu farmeri (a i svi, tradicija) dolaze da sede u toploj banjskoj vodi bez da negde treba da prespavaju i idu na put. Na pola sata, nekima i 10 minuta od kuce.

Podeli ovaj post


Link to post
Jos kad bi mi mogli da stanemo u ta kei kolica... :)/>/>

 

Ma stane se, kako da ne, pogotovo dvoje na relacijama od 2-5km.

 

Setimo se (ja se secam iz 80-ih) kada 4 bizgova iz Gdanjska krenu peglicom na more u Crnu Goru, 2,000km. A peglica bi maltene mogla da stane u tray ovog Suzukija.

 

I dalje mislim, odlican, jeftin i ekonomican auto za obicne poljoprivrednike. Svi su ti subcompact pikapovi dobri, i ovaj Suzuki i konkurenti mu (Daihatsu, Mazda, Honda).

Podeli ovaj post


Link to post

Pa..ja imam 201 cm i 115 kg, jesi siguran? :)/>

 

Pa sta da radimo onda? Ti verovatno svugde, osim u kosharkashkim klubovima, nailazis na nepogodnosti.

 

Pocev od proizvodjaca namestaja, posteljine, odece, bioskopa, avionskih kompanija, kola...

 

U avionu mozes da doplatis za "exit seat" ili biz class, sa kolima moguce mada opet treba truda.

 

Nemoj samo da se mi od 175cm osetimo inferiornim.

Podeli ovaj post


Link to post

Kolko si bio visok kada se ovo pravilo i bilo 90% kombija u Srbiji? Nije nista vece od Suzukija.

 

tcszastava02.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Istina..Tad se moj cale istih dimenzija snalazio sa drugim vozilima, secam se da je Zastavu Mediteran morao da prepravi nosace da bi stao u nju..

 

Doduse, stanem ja nekako u mog Civica iz 1978, ali uz dorade, a on ima mesta tek malo vise od Yuga...

 

Zato se i tesim da ne treba da sanjam Toyotu 2000GT, jer teoretski u nju ne mogu da stanem...

 

A i od Honde S800 sam odustao, iz objektivnih razloga:

 

DSC01602.jpg

 

2vwwvmh.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ta kola pored tebe su kao prava, samo umanjena :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Zivko, ta fotka me podsetila odmah na ovog lika - Igor Vovkovinskiy :D

 

jnakvvHUEKNHK.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Suzuki, batke, znamo da pravis mala kola.

 

Nego, 3.14-cka mu materina, mora li da bude ovako malo?

 

 

tcsevo01.jpg

 

 

 

Ridiculous. Da dodjem ovim kolicima na splav, sta bi mi rekli?

 

 

 

tcsevo02.jpg

 

Cek da naidje nas 2-metras pa da vidis kao ces da prodjes. :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Taman za Tria ;D ;D ;D

 

Da, da , da. Da vodi Suzuki Evo na uzici kao kucence. ;D

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo mi nije jasno. Ovaj auto, "Lupin" ima samo te oznake. "Lupin".

 

Ni napred ni nazad, ni na volanu nema oznaku proizvodjaca.

 

tcslupin01.jpg

 

Googlao pa ispada uvek nekako da je uz Suzuki firmu.

 

Vidjam ih svaki dan.

 

tcslupin02.jpg

 

tcslupin03.jpg

 

Cak sta vise, jos jedan isti uz ovoga na parkingu

 

tcslupin04.jpg

 

tcslupin05.jpg

 

tcslupin06.jpg

 

To je Suzuki? Ili nije?

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim ih danas, 6 komada. Jednom pridjem i on se ne zove "Lupin" kao sto sam mislio nego "Lapin". Zato nisam ni mogao da ga nadjem na google.

 

tcssuzukilapin.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Suzuki Vitara, 5 door. Imao sam ga u Americi godinu dana (preko firme) i cim sam mogao, uzeo sam ga na rentacar. Thai, 2002.

 

tcsvitara01.jpg

 

Jako fino i kompaktno vozilo, pri tome daje utisak 4WD i izdignutosti.

Podeli ovaj post


Link to post

×