Jump to content
Nessa

ELM 327 interface/OBD II Test/Dyno

Recommended Posts

Danas smo se Dzvini i ja prilicno namucili oko dobijanja kako-takvih rezultata merenja ????....snage motora, znaci kw/nm/ubrzanje i ko zna sta jos, ali to ni mi ne znamo  :). Morali smo da eksperimentisemo, kako se ne bi obrukali u nedelju na mini skupu (mada mislim da ce biti bolje da udjemo u kafic na caj i da ne nosim lap top i elm interface  ;)). Vozao me Dzvini (sa corollom, a ja njega sa "pucanjem" softwera), na obrenovackom putu, pa nazad preko Zeleznika, pa onda opet...itd...Mali problemi sa nasim ne iskustvom oko unosenja parametara, zatim moji problemi oko toga da li je software "lepo" cracnut (citaj---radio)" ili nije...itd...Uglavnom, kada smo vec "digli" ruke od svega i ja hteo da razbijem laptop (Dzvini naravno nije ni pomislio tako nesto za svoj auto  :D), pojavio se jedan tracak nade da cemo u perspektivi mozda nesto i uraditi ????.

Dobili smo neke "krive" na grafikonima, ali podaci o kw/nm..nisu nikako realni. Radimo i dalje na tome da otkrijemo koji nas to "pogresni" parametri zezaju (mozda smo "slagali" software o vozachevim i suvozachevim kg  :D :D :D)...

Nasem odusevlejnju nije bilo kraja kada ga je Dzvini "sprzio"(sve je bilo po PS-u, tj, dozvoljenim max brzinama na pojedinim deonicama puta) a na grafikonu konacno pocelo da se nesto "prikazuje".

post-385-132930731198.jpg

post-385-132930731208.jpg

post-385-132930731216.jpg

post-385-132930731226.jpg

post-385-132930731253.jpg

post-385-132930731264.jpg

post-385-132930731274.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

sta je konja i obrtnog momenta :D nego da znate podatak u saobracajnoj nije dobar masa auta je 1180kg ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ma, to je do piratskog softvera. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma vise je do mog ne znanja gde sta i kako uneti, da bi krajnji rezultat bio priblizno ok.  :( Sada tek vidim da je velika greska sto smo napravili limit na 5500rpm a Dzvini je bio u "crvenom", zatim malo omanuli oko tezine, kako Srbin kaze, i ko zna gde smo jos se zeznuli. Ima tamo u tabeli neki standardi, pa i tu smo sigurno nesto pogresili...itd....Do proleca cu da se naucim, nadam se.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Polako ;)

Najbitnije je dobiti bilo kakve podatke za pocetak. Tako da je vas pocetak odlican ! ! ! igracemo se u Nedelju jos malo ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam ni gledao u saobracajnu koja ne sluzi nichemu sem za pokazivanje saobracajcima :D

 

Na internetu se nalaze podaci najchesche oko 1250kg...a izmedju 1240 i 1285kg...

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam u kojim uslovima mereno, ali auto sa goirvom naw crti pre rezerve je tezak oko 1180kg ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce da je to ukupna dozvoljena masa vozila, ukljucujuci vozaca i sve putnike (plus 4) kao i pun gepek kofera... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da bas to sto Nessa kaze najveca dozvoljena masa vozila

Podeli ovaj post


Link to post

Da vidim sta pise ali ukupna masa vozila u kom stanju... sigurno nije prazan auto u pitanju...

Bukvalan prevod nekog ko nema veze sa automobilskom industrijom evo sta znaci GVM Gross Vehicle http://en.wikipedia.org/wiki/Gross_vehicle_mass

 

A Gross Vehicle Mass (GVM) is the maximum allowable total mass of a fully loaded motor vehicle, consisting of the tare mass (mass of the vehicle) plus the load (including passengers). The term is also occasionally used for trains

Podeli ovaj post


Link to post

Srbine, pricaj srpski, da te ceo svet razume...zabranjeno je psovanje na forumu.  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

da li stvarno nekom treba prevod ?:D

Podeli ovaj post


Link to post

Opusteno knjiga je puna nekih stvari koje nemaju veze sa vezom ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mica Corolla 1.4 vvti...

Test 12.12.2010.  Opet postoje neke "nepravilnosti" (program doooodaje kw/nm ne znam iz kog razloga) kod kw i nm, sve ostalo je 100% tacno...Ali, polako, provalicemo sta nas (me) zeza. :) :) :)

Test od 0-60km/h je 1.000.000% TACAN! Radili smo ga 2x, naravno da sam postavio bolji rezultat. Nismo bili u bezbedonosno-povoljnoj situaciji da radimo test od 0-100, drugi put na drugoj bezbednijoj lokaciji.

post-385-132930732178.jpg

post-385-132930732205.jpg

post-385-132930732226.jpg

post-385-132930732258.jpg

post-385-13293073227.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

odlicno, samo da se provali zasto program dodaje kw i nm, ima neka caka sigurno ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da sam provalio. :) :) :)......glupost (moja) u pitanju, tj, los parametar atmosferskog pritiska. Pogledajte sada ove nove rezultate...Po pitanju kw(hp) mislim da je ok, a nm to ne znam (cak ni fabricki podatak). I kao sto rekoh, ne postoje glupi racunari, softwarei i slicno, postoji samo glupost onog ko rukuje sa njima. ;)

post-385-132930732379.jpg

post-385-132930732399.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

da, da, ovo je potpuno druga prica...polako neso, i najbolji grese ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci Mica oko 72kw Dzvini oko 141kw??? Jel to OK?

Podeli ovaj post


Link to post

jeste, moj fabricki ima 71, na ovome pise 72.8, jel si mu taj podatak ti uneo ili ga je on ocitao?

Podeli ovaj post


Link to post

Mico naravno da mu nisam ja uneo...bilo bi glupo  :)...Ja sam samo promenio atm pritisak, tj stavio ga u normalu, posto je imao nenormalan parametar, a onda sam stisnuo dugme "recalculate" (to mi se mnogo svidja kod programa) Inace program je tako koncipiran da je NEMOGUCE kw sam da mu unosis, izbaci odma error i sl!  :D :D :D

Kakva je situacija sa nm?

Podeli ovaj post


Link to post

Torque 130 Nm    96 lb-ft, ovo je sa neta, sa one liste tehnickih podataka koju sam ti poslao, odlicno, k&n je polozio test, kod slabijih motora ga vredi staviti, moj utisak, e sad, ne znam vezano za suletovu pricu da mu prlja ulje u motoru i da je morao da ga pere dva puta mesecno....

Podeli ovaj post


Link to post

sada sam se setio komsije koji  pre 20-tak god nije mogao da nadje filter za vazduh za ford taunus i na usis navukao zensku carapu i stavio gumicu za tegle.to su bili oni metalni lonci sa usisom...on je imao improvizaciju k&n filtera jos pre 20 godina :D :D :D

to ladno moze kod corolle ee90 ;)

samo toliko da ne ode tema u off ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala za nm...hmmm....tu sam jos dosta daleko, ali i tu ima neka fora da se mnozi sa 0,xxx u zavisnosti u kojoj brzini (kod tebe 2 a kod Dzvinija 3) je radjen test...ali, ne pada mi napamet toliko daleko da idem...a i nema potrebe.

Podeli ovaj post


Link to post

×