Jump to content
Celica STi

Corolla 2.0 D4D

Recommended Posts

Mnogi ce me ovde prekorevati ali sta da se radi, razmisljam se izmedju golfa 4 tdi :-[ i corolle 2.0 d4d, interesuje me da li neko ima info o motoru sa 116 konja, dakle kakva je potrosnja i koliko su te corolle teske (po novcaniku) za odrzavanje?

Podeli ovaj post


Link to post

Hm covek kome pise ispod imena Toyota EXPERT razmislja o kupovini golfa 4 tdi :(

Koliko sam video na forumu nema plivajuci zamajac :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa Srbija je, ovde i dalje ljudi sa fakultetima prodaju jaja na pijaci i voze taxi ::) a sto ne bih jedan expert vozio tdi ;D

Salim se naravno takva je situacija, mada sam naravno 90% za corollu, a onaj bedni ostatak ide VW-u...

Ok nema plivajuci, a da li ima probleme sa pumpom, common rail diznama i slicno?

P.S. I gde se moze proveriti prava kilometraza na istoj?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Prava kilometraza nigde :(

 

Podeli ovaj post


Link to post

A za sto ne bi "Toyota expert" vozio d4d??????????

Podeli ovaj post


Link to post

pa on nije ni ovlasceni serviser toyote ;)

nema nacina da se otkrije prava kilometraza

Podeli ovaj post


Link to post

I promeni podpis, verovatno si greskom napisao "Japan 4 life" :P :P :P

Podeli ovaj post


Link to post

Daj Bobane ubaci u ler, ti se javljas, a hoces Seata da kupis... c.c.c.

Podeli ovaj post


Link to post

Jaaa, jok. Necu da ga kupim, vec da ga dobijem!

A poklonu se u zube ne gleda... :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ah da on je ovlascen za mitsubishi valjda sad.

Da dobro, znao sam da ce me prozivati ali realno gledano ko je nameracio da uzme dizela, uzece wagen, mislim oni su ga usavrsili jbg...

Ali ja sam i dalje pre za toyotu  :-*

Podeli ovaj post


Link to post

Imas odlicnog dizela i kod Alfe ;) 1.9jtd ;) malo losijeg kod Francuza dci itd... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Imas odlicnog dizela i kod Alfe ;) 1.9jtd ;) malo losijeg kod Francuza dci itd... ;)

 

Njih su majstori usavrsili "znaju ih u prste" :D

Podeli ovaj post


Link to post

cim pridjes servisu odmah znaju sta sve treba da se menja ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Posto te ovi sto voze benzince zezaju, daj ja da ti kazem sta znam...

 

Ja imam taj motor 2.0 D4D u Corolli ali sa 90 ks i mislim da je razlika jedino u intercooler-u koji moj model nema. Mislim da taj auto sa 116ks ima plivajuci ali najbolje da das broj sasije Trio-ju pa da ti kaze da li ga ima ili ne. Deo je jako skup pa budi srecan ako ga nema  ;)

 

Potrosnja... hm, skoro smo polemisali o tome ovde i konstatovali da je priblizna potrosnji 1.4 vvt-i motora u Corolli ali imaj u vidu da je moja potrosnja 100% gradska voznja i to na prilicno kratkim relacijama (citaj motor se retko kad skroz ugreje) i iznosi izmedju 7.4-7.7. Jos jedna bitna stvar iz mog iskustva za dizela su svi delovi mnoooogoooo skuplji nego za benzinca tako da nisam siguran koja je racunica kupovati polovnog dizela.... Novog da polovnog nisam siguran.  :(

 

Ja sam ga uzeo zato sto je to auto koji ce da vozi moja zena, jer ja dobijam sluzbenog TDI-ja uskoro (nazalost sluzbeni D4D otpao), a ona je htela iskljucivo dizela jer se "lakse vozi".... sta god to znacilo

 

Inace ja sam se navozao TDI motora (sluzbena kola) i ono sto je bitno reci da D4D mnogo lepse radi, ravnomernije vuce, i mnooogooo je tisi od TDI motora (pricam iskljucio o PD motorima CR TDI nisam vozio). Moje licno misljenje je da TDI PD motor ne moze da parira D4D motoru za TDI CR ne znam.

 

Eto... toliko od mene. Ako imas bilo kakvih pitanja pisi ili ovde ili na PP.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam taj motor na avensisu. Izuzetno mali potrosac. Na otvorenom, meni recimo do grcke, prosek 5,3 uz ekonomicnu voznju. U povratku, sa kljucenom klimom i brzinom 140-180 potrosnja je 6,3km/h. U gradu oko 7. Kud ces manje za 2000cm.

Malo su servisi skuplji i malo zaboli kad placas 7lulja (6,4 staje), ali sta ces.

Nema kablova, svecica, "fals vazduha", lose smese i ostalog.

Ja sam kupio polovnog sa 230000 i presao jos oko 15000, i da kucnem u drvo, promenio sam samo ulje i filtere!

Podeli ovaj post


Link to post

Da dobro, znao sam da ce me prozivati ali realno gledano ko je nameracio da uzme dizela, uzece wagen, mislim oni su ga usavrsili jbg...

Ali ja sam i dalje pre za toyotu  :-*

 

Srbin je dobro rekao, pravu kilometražu proveriš jedino po "sitnicama koje život znače", a ne mogu se tako lako zameniti... ;)

 

Kažeš VW usavršio dizel?! Hmmm... par primera:

 

- Ako čovek koji se navozao svih verzija Golfova u svim TDI varijantama, kupi Auris 1.4 D-4D i počne da pljuje i VW i nemce u globalu, da li treba išta više reći!?

 

- Čovek "nemac 4 life" kupio Golf VI 2.0 TDI u junu, u poslednjih mesec ima probleme sa paljenjem svih mogućih lampica vezanih za loše gorivo... Šta je poenta priče - kod Corolla i Avensisa hoće da zasvetli lampica, ali ovakav haos da pravi - JOK!

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

poslednjih mesec ima probleme sa paljenjem svih mogućih lampica

Pa najavljuje mu praznike  ;D ;D ;D

Mozda je kupio Deda-Mrazov auto :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma jok, kazu da VW daje neke novogodisnje popuste, pa u paketu idu i iznenadjenja u vidu lampica!  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislim da Aca uzima Corollu 2.0 D4D sigurno sada e da potrosnja u Beogradu je malo veca od potrosnje u drugim gradovima...

Podeli ovaj post


Link to post

Mada su to nebitne stvari ali da spomenem...

Corolla 116ks bije do 10L (po bulevaru i nazad)

Golf 131ks 6 brzina, ne prelazi 9,2 (voznja gas - patos)

 

Vise me brine to odrzavanje toyote na cijem satu pise i po 112 000km, a u stvari je presla vise od 200 hiljada...

Podeli ovaj post


Link to post

pa ne znam koji to Golf dizel nije presao 200.000 ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam vec jednom na ovom forumu naveo da me jeza hvata kad pomislim da samo Bojanvet i ja vozimo dizele ili u boljem slucaju samo se mi na dizel teme oglasavamo sa licnim iskustvom.  :o

 

Ili smo se mi toooollliikoooo za***li ili ljudi koji voze dizele D4D nece da ucestvuju ovde.  :(

Podeli ovaj post


Link to post

×