Jump to content
Mr Nebojša

Fast & Furious (Paklene Ulice)

Za koji film glasate?  

27 members have voted

  1. 1. Za koji film glasate?

    • Fast & Furious
      22
    • 2Fast & 2Furious
      3
    • Tokio Drift
      1
    • Fast & Furious 4
      1


Recommended Posts

Svi istinski zaljubljenici u brze automobile jasno je da nisu mogli a da odole da pogledaju barem neki deo inače već sada kultnog filma "Fast & Furious" -(Brzi i Žestoki) ili kako već neko prevodi "Paklene Ulice". Sva četiri filma su pred nama, pa hajde malko da glasamo i da ih ocenjujemo.

 

thefastandthefuriousu.jpg

 

 

1.Film

Fast & Furious

 

thefastandthefuriousa.th.jpg

 

Datum izdavanja:

22. јун 2001 (SAD)

Režiser:Rob Cohen

Pisci:Ken Li,Gary Scott Thompson

Žanr: Akcija

 

glumci:

 

Paul Walker,Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Rick Yune,

Rick Yune, Chad Lindberg, Johnny Strong, Matt Schulze, Ted Levine, Ja Rule        

Nagrade:

8 pobeda i još 11 nominacija

 

2.Film

2Fast & 2Furious

 

twofasttwofuriousver6.th.jpg

 

Datum izdavanja:

6 June 2003 (SAD)

Režiser:John Singleton

Pisci:Gary Scott Thompson (likovi), Michael Brandt (priča)

Žanr: Akcija

 

glumci:

 

Paul Walker,Tyrese Gibson, Eva Mendes, Cole Hauser, Ludacris,Thom Barry, James Remar  

 

3.Film

Tokio Drift

 

fastandthefurioustokyod.th.jpg

 

Datum izdavanja:

16 June 2006 (SAD)

Režiser:Justin Lin

Pisac:Chris Morgan

Žanr: Akcija

 

glumci:

 

Lucas Black, Damien Marzette, Trula M. Marcus, Zachery Ty Bryan, Brandon Brendel, Daniel Booko, David V. Thomas

 

4.Film

Fast & Furious 4

 

watchfastandfuriousonli.th.jpg

 

 

Datum izdavanja:

3 April 2009 (SAD)

Režiser:Justin Lin

Pisci:Chris Morgan, Gary Scott Thompson

Žanr: Akcija

 

glumci:Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, John Ortiz, Laz Alonso, Gal Gadot

 

toyotasuprac.jpg w800.png

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Moj glas ide za prvi "Fast and Furious", iz prostog razloga film ima najbolju moguću radnju od ostalih ponuđenih-novih "Fast & Furious" filmova a povrh svega sve je lepo začinjeno kako japanskim mašinama (Supricom koja dere na suvo jednog Ferarija) tako i "Americam musle" mašinama.

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi dio naravno. Drugi i treci su sranje (onaj lik u trecem delu je totalno lose odglumio) a cetvrti nisam ni pogledao.

Podeli ovaj post


Link to post

Fast & Furious 4:

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam upravo odgledao 4 deo i jos uvek mi je prvi deo najbolji. Po meni su "malo" preterali sa nekim stvari u poslednjem delu

Podeli ovaj post


Link to post

Definitivno prvi deo, sa scenom iz drugog dela sa terencima. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Film:

Fast Five, peti nastavak The Fast and the Furious

 

12653631411.jpg

 

 

Sada je potvrđeno i zvanično, imaćemo i novi nastavak kultnog „The Fast and the Furious“ serijala. Spekulacije u vezi sa petim nastavkom su sve češće, jer komercijalni uspeh prošlog filma nije izostao, a glasine su dostigle vrhunac kada je Dominic Torreto (Vin Diesel) lično, objavio svojim fanovima (kojih ima 7 385 034) na Facebooku da mu je pisac Chris Morgan uručio scenario za peti i šesti nastavak serijala. Naravno, oficijelnih izjava iz NBC Universala još uvek nema u vezi sa šestim nastavkom.

Pored Vina Diesela i Paula Walkera, vraća se i režiser Justin Lin, koji će biti uključen u projekat poznat pod imenom „Fast Five“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Izvor: VG

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

najbolji dio prvi a najgori mi je treći, tj. tokyo drift

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi deo je TATA, ovo ostalo sve sama holivudska lakrdija...

 

Znači stiže i peti deo... ne znam zašto, ali mi se čini da će biti još jedan promašaj...

Podeli ovaj post


Link to post

Bitno da šljašti, da se pojave glumci i da se uključe "japanci". Verovatno je film na azijskom tržištu bolje prošao nego u US.

Podeli ovaj post


Link to post

Treci deo sam odgledao tek danas ali mi je prvi ipak do sada najbolji.

Podeli ovaj post


Link to post

 

8)

Podeli ovaj post


Link to post

Napravise epizode za seriju a ne nastavke filma. Kada smo kod nastavaka, veoma mali broj ljudi zna kako se zovu "filmovi" koji povezuju radnju prva dva dela i prvog dela sa cetvrtim, nazalost to nije bilo zastupljeno kod nasih medija ali srecom pa je vec u doba cetvrtog nastavka internet uveliko zastupljen kod nas :)

 

Za one koji nisu odgledali, ako ih ima, Turbo-Charged Prelude je naziv klipa koji spaja prva dva dela i objasnjava pojavu GTR-a u drugom delu i Majamija kao lokacije. Los Bandoleros je spoj prvog sa cetvrtim delom

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam davno ali nikako da naletim na neki bolji kvalitet snimka od ovog

 

Podeli ovaj post


Link to post

U poslednjem delu ove franšize, od nama svima dragih proizvodjača automobila sa dalekog istoka, se pojavljuju samo tri: Subaru Impreza, Nissan GTR i Toyota Supra.

Naime Supra u filmu ( koju vozi Paul Walker, nažalost pokojni sada već )  je takodje i u stvarnom životu jedana od njegovih automobila. Kupio ga je po završetku prvog dela jer mu se veoma dopao.

 

Ostatak fascinantne kolekcije možete videti na linku http://autoweek.com/article/car-life/paul-walkers-car-collection-sale

paul_walker_white_toyota_supra_tt.jpg

Supra_21.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Odgledao sam poslednji deo i stvarno je film odlican, al zavrsetak je ...

Podeli ovaj post


Link to post

Haha! Prvi deo je nenad*ebiv! Svi ostali su losiji. Po meni, 7. deo je solidan, ali sam razocararan malim brojem evropskih i japanskih automobila, odn. forsiranjem "muscle" kola. Najjaci utisak, u 7. delu, je na mene ostavila najultimativnija tabacina ikada, dvojice nepobedjenih. Vin Diesel vs. Jason Statham! Naravno, niko nije mogao biti ubiVen. ...i naravno, jedva cekam 8. deo.  :clap:  :clap:  :clap:

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam gledao ni jedan deo. Jel sam nesto propustio?

Podeli ovaj post


Link to post

Jok ni malo nemoj sada da te neko prevari da gledaš

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam gledao ni jedan deo. Jel sam nesto propustio?

 "Decko koji nikad nije igrao bejzbol!?!?!" ... i jos mi reci da nikada nisi igrao Need For Speed.  :huh:

Podeli ovaj post


Link to post

@Mahatma

Nemoj da te loze, jer apsolutno nista nisi propustio.

:)

Podeli ovaj post


Link to post

Igrom slucaja naletim pre 2-3 nedelje na HBO, na deo gde se jure autoputem sa nekim tenkom gde Vin Zeldi u neverovatnim skokovima hvata neku crnku....evo ni sada mi nije dobro dok se prisecam tih scena

 

...jel o tom filmu pricate?

Podeli ovaj post


Link to post

"Decko koji nikad nije igrao bejzbol!?!?!" ... i jos mi reci da nikada nisi igrao Need For Speed. :huh:

Nisam...

Ja sam pre Colin McRae fazon. I to dvojka :D

Podeli ovaj post


Link to post

×