Jump to content
Mr Nebojša

Letnje gume

Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?  

91 members have voted

  1. 1. Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?

    • America
      0
    • Amtel
      0
    • Avon
      0
    • Barum
      2
    • BF Goodrich
      4
    • Bridgestone
      4
    • Continental
      7
    • Dayton
      1
    • Debica
      1
    • Dunlop
      7
    • Falken
      1
    • Firestone
      0
    • Fulda
      1
    • General
      0
    • Good Year
      9
    • Kleber
      1
    • Kumho
      1
    • Mayola
      0
    • Michelin
      20
    • Nokian
      6
    • Pirelli
      2
    • Sava
      2
    • Semperit
      0
    • Tigar
      4
    • Toyo
      9
    • Trayal
      0
    • Uniroyal
      2
    • Vredestein
      2
    • Yokohama
      5


Recommended Posts

Kako neki poznavaoci automobila navode "Motor je srce auta, dok su gume njegova duša ". Svi ćemo se složiti da su točkovi/gume jako bitan, nezaobilazan faktor koji sudeluje kako u sigurnosti i bezbednosti samog vozila tako i u vizuelnom doživljaju istog.

Ovom prilikom postavljamo glasanje ne ko koje gume ima na svojoj Toyoti, svom japancu (ili drugom vozilu), već koje gume preporučuju drugim članovima iz iskustva koje su stekli u prošlosti.

 

Koje gume nalazite za shodno da preporučite?

 

Moj izbor je, iako sam vozio svoje Toyote sa Good Year, Firestone, Pireli, Barum kao najbolja, najizdržljivija i najkvalitetnija pokazala mi je se japanska guma YOKOHAMA.Neki kažu što je brže voziš, više se lepi za kolovoz, i ja delim to mišljenje Wink. Tako da glas ide upravo njoj.

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam Toyo T1 na predhodnim felnama, zadovoljan na suvom, ne tako na mokrom, lose kocenje, ali lepo drze u krivini...

Sada imam Yokohama A539, preporucio bih vima koji vole ostriju voznju u krivinama jer su JAKO stabilne iz razloga sto imaju asimetricnu saru, dobr na suvom, jos bolje na mokrom, super kocenje sa njima...

Moj glas - Yokohama...

Podeli ovaj post


Link to post

Imam auto od 2000 dogine i do sada vozio sam nekoliko tipova guma. Na pocetku sam vozio osnovni model Bridgestone neznam tacno oznaku i bile su ok do nisam stavio felene.

Sledece gume su bile Toyo T1 i mogu samo reci da su strasno OK gume i lepo se ponasaju u krivinama ali jedina mana je sto su jako meke gume pa se brzo istrose.

Vozio Yokohama A539 i slazem se da su za ostru voznju i jako kvalitetna guma ali isti problem se javio kod mene jako se brzo istrose.

Trenutno vozim BF Profiler 2 dimenzije 185/55/R14 i mogu samo reci da do sada pokazale su se jako dobro. Lako podnesu ostar ulazak u krivinama osecaj kada se naglo koci je bas ono OK oseti se da imaju grip.

Sve na svemu sve zavisi ko kako vozi i za kakve uslove. Ipak sada za sada my favorite ostaje BF

Podeli ovaj post


Link to post

kad sam kupio auto, imao sam istrosene prednje Continetal Sport i nazad Bridgestone Turanza

Conti, iako istrosene skoro do kraja, drzale su fenomenalno, posebno bocno drszanje, a ne mogu se pozaliti ni na Bridgestone

 

po preporuci, kao kompromisno resenje, odabrao sam BF G-Force Profiler kao sportskiju varijantu Profiler 2 gume

 

kocenje odlicno, ponasanje na kisi odlicno, na dobrom asfaltu dobro drze, ail na cacanskom klizavom asfaltu ni malo nisam zadovoljan

i zamerka za malo mekani je rubove, pa se u krivini auto malo namesta dok ne uhvati podlogu

to nije strasno kada je asfalt ravan, ali ako u krivini ima neravnina dolazi do neprijatnog ljuljanja auta levo desno

gume ne pustaju asfalt, ali je vrlo neprijatan osecaj i ne zelim da ih teram do kraja u takvim krivinama

 

T1R sam imao prilike da vidim na delu po suvom i one kick ****(auto recenzija)

takodje sam video i BS Potenza RE050 i isto su mamo****(auto recenzija)

 

moj glas trenutno za Conti Sport (iako je ruzna guma) i Potenza RE 050

a cuo sam i da su Dunlop SP sport (ali 9000 oznaka) odlicne

Podeli ovaj post


Link to post

Ja taj tvoj glas ne vidim, zar na vrhu nije otvoreno glasanje sa svim ponuđenim gumama, Sky ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa Sky, brate, odluči se za jedne nemoguće da su sve najbolje :P

Podeli ovaj post


Link to post

Glas sam već dao, jedan divan lep grad u japanu je moj izbor, hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa tobom, ali mogućnost je ostavljena da daš glas za naj gumu, e sada mora neka nijansica da preovlada, makar to bila i minimalna ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se, ajmo da vidimo i šta ostali misle, ajmo ljudi ova tema je jako bitna, točak nekad glavu spasava, a naši izlizani putevi nas obično skupo koštaju, to barem Sky i ja odlično znamo lol

Podeli ovaj post


Link to post

Yokohama ADVAN 08 je i tata i mama po meni da je bilo u mojoj dimenziji uzeo bi njih ovako vozim T1R i za sada prvih 1.500km prezadovoljan po suvom malo manje po kisi drze lepo u krivini (buduci da mi je auto traktor look ne usudjujem se da sad probam neke extremne brzine u krivini), nisu bucne. to bi bilo to od mene znaci glas za YOKOHAMA

Podeli ovaj post


Link to post

Michelin Energy Saver! Put od 2000 km, natovarena corolla (gepek dupke pun, zadnja sedišta takođe), rasprdelom "pletenicom", potrošnja - 7.4 lit. plina na 100 km!  8)

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam uzeo automobil, on je došao sa starim i pomalo isfucanim Yokohama gumama, koje su funkcionisale na moje čuđenje samo kada auto pržim do krajnjih granica, i kada se dobro ugriju. Nakon kratkog vremena kupio Good Year, koje su isto dobre, možda zato što su nove, ali i dan danas žalim z aYokohama gumama, koje su nakon malo šlajdranja u mjestu, da bi postigle veću temperaturu, jednostavno se ispaljivale u startu.

Dakle, kao što i sami možete zaključiti moj glas ide Sava gumama :D, šala Yokohama naravno.

Podeli ovaj post


Link to post

Vreme je za zamenu zimskih guma, ali ne znam šta bih stavio na Aurisa. Dimenzije 205/55 R16.

Letnje gume skinute jesenas su bile Dunlop Sport Fastresponse i bile su prva ugradnja. One na prednjoj osovini masakrirane posle 26000, a ni toliko nisu prešle jer je gosn Čeda prošle zime vozio Michelin Alpine. Dakle to ne.

Imam iskustva sa Michelin Energy Saver - 'nako; Hankook Ventus V12 evo k110 - NIKAKO!!!; Goodyear Optigrip - ok.

Razmišljam o pomenutim Goodyear Optigrip, Michelin HP Primacy i Continental PremiumContact 2. Sve koštaju oko 10000din.

Hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Nabacio letnje Continental PremiumContact 2 pre 15-ak dana, utisci su fenomenalni. Tihe i stabilne. 195/60 R 15. Što se tiče trošenja, rano je. Imao "njegove" Bridgestone B390 do prošlog leta, ali ove su bolje. Kupio sam ih u CONINGU, na Savskom pristaništu, komad bio 9.010,00 din zimus. Mogu da nađem broj ako kome treba, oni su generalni uvoznici za SRB. Imaju i sajt, proguglajte.

Preporuke!

Podeli ovaj post


Link to post

Ja se i dalje držim mišljenja taxista, pogotovu ako ih ima raznih - od onih koji voze samo po gradu, od/do aerodroma, veće kilometraže kako u domaćem tako i u inostranom saobraćaju,... u svakom slučaju jednoglasna preporuka je Michelin Primacy HP (Avensis, Verso, Corolla E12<,...) tj. Michelin Energy Saver (starije Corolle, Carina II i E, Aygo, Yaris,...).

Podeli ovaj post


Link to post

Prije dvije sedmice stavljene Turanza ER300, 195/60/R15. Kupljene u Sloveniji za 70eura. Nakon povrata poreza cijena je 56eura.

Vrijeme je prekratko da bi mogao neki ozbiljniji utisak steci ali za sad, po suhom, nemam nikakvih zamjerki.

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon desetak dana vožnje Michelin Primacy HP prvi utisci. Guma dobro drži auto na drumu, deluje na dodir vrlo tvrda i za nijansu je bučnija od guma koje sam do sada vozio.

Koštale su 10700din po komadu sa novim ventilima, balansiranjem i montiranjem u Beogumi. Za gumu sam se odlučio zapravo zbog uslova plaćanja (u odnosu na druge o kojima sam razmišljao), ali deluje da sam napravio dobar posao.

Podeli ovaj post


Link to post

Koje letnje gume bi mi preporucili u dimenziji 215/50R17, za Avensis?

Ima li istine da Toyotini ovlasceni dileri imaju ponekad akcije pa se tada gume mogu nabaviti po jeftinijoj ceni, ali uglavnom je to Bridgestone?

Podeli ovaj post


Link to post

Continental Sport Contact 3 (5 ako hoces stvarno vrhunsku gumu)

Good Year Eagle F1 Asymetric

Podeli ovaj post


Link to post

Khm khm...  ::)

 

Ja se i dalje držim mišljenja taxista, pogotovu ako ih ima raznih - od onih koji voze samo po gradu, od/do aerodroma, veće kilometraže kako u domaćem tako i u inostranom saobraćaju,... u svakom slučaju jednoglasna preporuka je Michelin Primacy HP (Avensis, Verso, Corolla E12<,...) tj. Michelin Energy Saver (starije Corolle, Carina II i E, Aygo, Yaris,...).

 

E sad, ako ideš na jeftiniju varijantu - Kleber ili BF Godrich (Michelin grupacija)

Podeli ovaj post


Link to post

×