Jump to content
Mr Nebojša

Letnje gume

Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?  

91 members have voted

  1. 1. Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?

    • America
      0
    • Amtel
      0
    • Avon
      0
    • Barum
      2
    • BF Goodrich
      4
    • Bridgestone
      4
    • Continental
      7
    • Dayton
      1
    • Debica
      1
    • Dunlop
      7
    • Falken
      1
    • Firestone
      0
    • Fulda
      1
    • General
      0
    • Good Year
      9
    • Kleber
      1
    • Kumho
      1
    • Mayola
      0
    • Michelin
      20
    • Nokian
      6
    • Pirelli
      2
    • Sava
      2
    • Semperit
      0
    • Tigar
      4
    • Toyo
      9
    • Trayal
      0
    • Uniroyal
      2
    • Vredestein
      2
    • Yokohama
      5


Recommended Posts

Ево мало да освежим тему. Треба да купим летње гуме за Јариса. Мало сам истраживао и видим да доста хвале Јокохама гуме. Фелне су ми 15 инча и ширине 6Ј. 
Размишљам да ставим 205-55-15. То ми је максимум ширина за ширину фелне 6Ј и бојим се да не претерам. Или да не ризикујем и ставим 195-55-15.
Yokohama Advan Fleva V701 195/55 R15 85V RPB та гума кошта око 13 000 рсд. Поскупа је али има одличне оцене Ц,А, 67dB
Гледао сам још и Кордиант гуме које су веома јефтине а ја сам са зимским био презадовољан. Иначе тешко их је купити јер се отимају кад стигне контигент. Летње не знам какве су па ако неко зна...
Кордиант кошта 4100 рсд и оцене су Ц,Ц, 71dB. Што се тиче оцена узео би их одма јер су веома повољне али бојим се да не буду бучне много. 71dB ми изгледа много.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja par godina u letnjoj sezoni vozim Dunlop Sport Blueresponse i prezadovoljan sam. Što se tiče ocena za potrošnju i buku, mislim da ih treba uzeti sa priličnom rezervom. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ако су оцен за буку "корумпиране" онда ћу узети ове Кордиант. Превише су јефтине да би било шта калкулисао. Кад купим јављам какви су утисци.

Podeli ovaj post


Link to post

Купио сам Кордиант ипак. Ц,Ц и 71dB. Гуме су веома удобне. Стабилне, бар ове моје на Јарису 195.55.15. 4020 рсд је цена гуме. Невероватно да је тако ниска цена.
Што се тиче буке, бучне су. Нису као неке зимске гуме бучне али јесу бучније за летње. Можда не баш 71dB како пише у спецификацији али нису далеко од тога.
Зимске гуме при кочењу производе неку буку али ове не. Ове приликом убрзавања се осети благ звук. Задовољан сам. Ја волим мекше гуме и ова је таква.

Podeli ovaj post


Link to post

Ево за све оне који размишљају о јефтиним гумама да се исправим. Веровали или не мени је лежај отишао кад сам купио гуме. 
Отишао је он раније али се чуо веома слабо али после се чуо све јаче. Ја сам од тог звука "хучања" мислио да се чују гуме.
Пре њих имао сам зимске гуме и мислио сад да је то нормално да су зимске мало бучније а у ствари слушао сам лежај :D 
Кордиант гума нема шансе да има 71dB. Не чује се уопште. Јарис 2009 чујем отпор ветра на ауту а гуме не.
Зимске гуме имају око 71dB. Летње су тише 10 пута. Кордиант је руска марка гума и вероватно са тим ознакама има и политике.
Никад више у животу нећу погледати ту европску налепницу за гуме. Гума је одлична. Мекана и мислим да се неће трошити много као што се није трошила ни зимска.

Podeli ovaj post


Link to post

×