Jump to content
Mr Nebojša

Letnje gume

Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?  

91 members have voted

  1. 1. Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?

    • America
      0
    • Amtel
      0
    • Avon
      0
    • Barum
      2
    • BF Goodrich
      4
    • Bridgestone
      4
    • Continental
      7
    • Dayton
      1
    • Debica
      1
    • Dunlop
      7
    • Falken
      1
    • Firestone
      0
    • Fulda
      1
    • General
      0
    • Good Year
      9
    • Kleber
      1
    • Kumho
      1
    • Mayola
      0
    • Michelin
      20
    • Nokian
      6
    • Pirelli
      2
    • Sava
      2
    • Semperit
      0
    • Tigar
      4
    • Toyo
      9
    • Trayal
      0
    • Uniroyal
      2
    • Vredestein
      2
    • Yokohama
      5


Recommended Posts

Meni Good Year više ne drži zadnji kraj na put kada dam gas iako guma ima još 7mm šare a stare su 2,5-3god. Dunlop Sport Max je naručen i stiže u utorak pa ću preneti utiske.

Iskustva vozača koji poseduju malo jače automobile a koji su koristili Dunlop da nijedna izvedba Mišelina ni GY nije mu dorasla (probali su i njih na svojim vozilima), a pričao sam i sa 4 različite vulkanizerske radnje, bili su jednogalsni da je Dunlop best buy.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Tvoj auto je vac ekstremnih performansi i ako se malo ozbiljnije potera onda guma ima veliku ulogu,ali ti to vec znas bolje od mene. Za takve aute se prave posebne gume i nema veze sa nekim standardima obicnih auta koji se voze normalno. Jednom recju , blago tebi ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Dunlop SPORTMAX RT 2?

 

SM-T705

Podeli ovaj post


Link to post

Da

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam čuo dobro su je napravili, ja nisam baš zadovoljan sa RT 1 drugom serijom, drži mi lošije od conti sport 3, ali je rt2 bolja guma po svim testovima

 

SM-T705

Podeli ovaj post


Link to post

Pratim ovu temu i trazim po netu i zakljucio sam jedno a to je da na tim testovima pobedjuje onaj ko da vise...

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@cveks87

Upravo tako, testovi su ko plati više, zato se nisam ni obazirao preterano na njih prilikom svoje kupovine.

Iskustva drugih ljudi, iskustva vulkanizera (barem onih renomiranih koji drže do kvaliteta) su jedinstvene priče da DUNLOP Sport Max RT2 je najbolja kupovina.

 

Baš sam čuo jednu zanimljivu priču od šefa te jedne vulaknizereske radnje u Čačku.

Naime, došao im je čovek sa Mercedesom 63AMG, baš jakom mašinom, i žalio je se na gume kako ga bacaju po putu kada vozi po nekim seoskim planinskim putevima sa dosta krivina. Inače je po prirodi jako agresivan vozač. Tražio je sve 4 gume da budu Michelin Pilot Sport. Ta radnja je imala 2kom u toj retkoj dimenziji a druge dve su mu ponudili Dunlop Sport Max RT2. Iako su ga ubeđivali da je Dunlop bolja guma od Michelina kojeg zahteva on to nije hteo da čuje (gledao je čovek testove i visoku cenu Michelina) i sa velikim negodovanjem stavio je Michelin na pogonsku osovinu a Dunlop pošto jelte nije imao izbora stavio je na drugu osovinu. Posle nekog vremena vratio je se u isti radnju tražeći da mu skinu Michelin i da mu umesto njih stave identične Dunlop gume koje je već kupio prilikom prve promene guma. Kada su ga pitali razlog: Zašto skida novi Michelin? Obrazloženje je bilo da je vozio po kiši i Michelin Pilot Sport nije mogao da se nosi sa vožnjom i uslovima a Dunlop je se ponašao kao po šinama.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

@@Mr Nebojša

Tako je, iskustva drugih ljudi i vulkanizera na osnovu tih misljenja covek da se opravlja.

Preneki dan sam se raspravljao na poslu da kada se kupi Michelin da se kupuje samo ime, ali nisam uspeo da ih ubedim, jos mi kazu "Znas sta pricas Michelin je Michelin" samo sam se nasmesio i promenio temu. Sta mislis o Continentalu?

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A da si ih pitao ne daj bože o gumama Toyo, koje su Made in Japan (imaju isključivo proizvodnju samo u Japanu)? Ili npr ultra performace guma kakva je Yokohama Advan Neova AD08R?

Takva guma pravi 2sec brži krug na stazi sa istim vozilom u odnosu na pomenuti Michelin. :D

 

Evo jedan zanimljiv video upravo o gumi Yokohama Advan AD08R

 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ne smem ni da pomislim sta bi bilo, sigurno lincovanje Zanimljiv video

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ko što i napisah, na TSu Continental Sport Contact 3 mi je bolji od Sportmax RT 1.2,
na drugom autu vozim Conti Sport Contact 5 i odlično rade

Podeli ovaj post


Link to post

Moj stav za Dunlop sam formirao na osnovu komsije, koji je prosjecan vozac, vozi oktaviju, i on je imao Dunlop gume, nove kupljene, poslije 18000 jednostavno sare su potrosile se. To mi nije normalno za gumu premium brenda.

 

Nisam uzimao u obzir uopste tip gume i auto. Moja greska.

 

I dalje sam ubijedjenja da premium brendovi su precijenjeni kod nas, zapravo prosjecnim vozacima i automobilima c klase, manje poznati brendovi guma ce raditi posao jednako kao i premium brendovi, a u pola su jeftiniji.

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Bez informacije koji je model Dunlopa infromacija nema nikakvu svrhu

Podeli ovaj post


Link to post

yokohama s drive po suvom pakleno dobre, po mokrom sranje u boji...

4 god stare sara ok ali su pocele da bruje kao traktorke...

mozda im je tolki radni vek ko zna

vozim ih trecu godinu, kad je stigao auto bile su stare god dana

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od rajan

Podeli ovaj post


Link to post

Nikad u životu nisam kupovao namenske gume, za trku, za drift za 402,... Nikad nisam ni vozio na taj način da bi mi tako nešto trebalo. Imao sam različite gume na autima, ne mogu se setiti marke koju nisam imao. Po meni su za normalnu "civilnu" vožnju dve ostale u posebnom sećanju. Michelin, koji je bez premca u udobnosti, jednostavno kad se stave kao da se sedne u drugi auto i Good Year koji mi je ostao u sećanju kao guma koja odlično leži i prijanja , a ne može je iznenaditi kiša. 

Podeli ovaj post


Link to post

Moj stav za Dunlop sam formirao na osnovu komsije, koji je prosjecan vozac, vozi oktaviju, i on je imao Dunlop gume, nove kupljene, poslije 18000 jednostavno sare su potrosile se. To mi nije normalno za gumu premium brenda.

 

Nisam uzimao u obzir uopste tip gume i auto. Moja greska.

 

I dalje sam ubijedjenja da premium brendovi su precijenjeni kod nas, zapravo prosjecnim vozacima i automobilima c klase, manje poznati brendovi guma ce raditi posao jednako kao i premium brendovi, a u pola su jeftiniji.

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

ja imam Dunlop Bluresponce kupljene aprila 2014. i presao sam sa njima skoro 30k km.

nisu potrosene, ali slikacu ih sutra prekosutra pa pogledajte.

Posto je to `pocetna guma` kod Dunlop-a, cisto sumnjam da su skuplje varijante manje kvalitetne u smislu da se tako (nenormalno) brzo pojedu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moj stav za Dunlop sam formirao na osnovu komsije, koji je prosjecan vozac, vozi oktaviju, i on je imao Dunlop gume, nove kupljene, poslije 18000 jednostavno sare su potrosile se. To mi nije normalno za gumu premium brenda.

 

 

Ја већ три године (цирка  22000-25000 км) возим буџетску варијанту... Sport Bluresponse W индекс... када сам их скидао у новембру имале су, на око, 5мм шару... измерићу када будем мењао сад зимске да видим са којом шаром улазимо у четврту годину...

Али пробао сам их и по сувом и по мокром уз мало агресивнију вожњу... држе ауто као на шинама... стварно нема замерке... за нормалну и мало агресивнију вожњу...

Podeli ovaj post


Link to post

ne vozim Dunlop Blue Response ali ih vozi kolega na astri. Kaze da je super zadovoljan kako se auto ponasa. 

ni ja se ne zalim uopste na GY efficient grip mada sam ih vozio samo nekih 7k km za sada

Podeli ovaj post


Link to post

A Dunlop Sport Max je još bolja guma od Dunlop Blue Response. ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Aj neka logička pretpostavka. Gume iz nižeg cenovnog ranga (bilo koja marka) su "civilne" namene i nijedna se ne troši prebrzo, dok gume koje su predviđene da imaju jači grip za auta kao što je Nebojšin kao i sve gume sa boljim karakteristikama,pogotovo za suvo, mi je logično da se brže troše.

Podeli ovaj post


Link to post

@matori

Složićeš se da taj jači grip nije bitan samo na jačim automobilima, već na svim automobilima ne vezano koje su oni snage, klase, starosti. Kaže čovek troše se puno, svaki proizvođač automobilskih guma daje preciznu informaciju koja je to potrošnja gume i koliko će se ta guma trošiti u normalnoj eksploataciji. Lično sam proverio Dunlop Sport Max RT2 po fabričkoj deklaraciji treba da izdrži bez problema 40k km. Ja smatram da je i bolje da se guma brže troši, da ima odličan grip, da nam čuva glavu. Otvorili smo jednu od tema kakva je Ibarska Magistrala a ovde pišemo nekakve kontradiktornosti kako nam je važno da guma traje i da se uopšte ne troši. Guma treba da se troši, treba da se auto ponaša kao po šinama, treba da ima grip, ljudi to je ista stvar kao i sa kočnicama, nema igranja. Šta smo uradili, štedeli na gumama i kočnicama, i zbog takvih nepromišljenih odluka sednemo na 4 točaka i treba da nam je glava u torbi?

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se u potpunosti s tobom. Naravno da je bolji dobar grip od gledanja na dugotrajnost. Ipak , nije naša kupovna moć na tolikom nivou da možemo priuštiti takve stvari za situaciju "ako" . Na dotičnoj magistrali sam vozio maximalno 80 i gledao da odstojanje držim barem 20-30m da se neka od budala može ubaciti kad uleti u makaze i sl. U zavoj gde takvi ulaze sa 120 ja ulazim sa 60 , al stvarno je tako. Lično , nikad nisam proklizao za ovolike godine i bio u nekim "kritičnim situacijama samo zbog mog stila vožnje. Slažem se s tobom 100% , ali za ljude koji su financijski ograničeni stvarno su dobre i jeftinije gume, ako prilagode brzinu i stil vožnje. Bila je rasprava i o gumama za sva godišnja doba i mislim da je to ubedljivo najgori izbor. Ja sam ih jednom imao i nikada više. Nisu dobre ni zimi , ni leti. Treba pratiti izlizanost i ako je istrošena, zamena u skladu sa mogućnostima, a najbitnije koja god da se stavi (ma kakav imala grip) prilagoditi brzinu i temperament. Razumem da ti gledaš toliko na to jer tvoj auto nije običan i guma igra puno veću važnost nego na nekoj običnoj Rolli ili Aurisu, Yarisu. Naravno opet se slažem da bi bilo najbolje kad bi svi stavili najbolje(najskuplje), ali ne treba se previše ni opterećivati s tim. Koliko ima komentara kad neko kupuje gume pa određuje cenovni rang pa ova ili ona. Svaka nova je dobra i svakoj se mogu preći granice ako se pretera. Ovo sve što spominjete su odlične gume, a sad da li je zeru bolja Yokohama, Danlop ili GY, hm , pa to su sve sam vrh, od tih svih spomenutih ne može se pogrešiti za koju god se čovek odluči. To se samo na trkama može videti kom je koja tu mrvu bolja, al realno :)

Podeli ovaj post


Link to post

@@matori gledao sam svojim ocima kako je neko ispred mene ne proklizao nego se okrenuo za 180 step i zavrsio u jarku i to na lokalnom putu pri 50 na sat. Posle dugog susnog perioda pala kisa, jul mesec, opel neki, stao da vidim jel su citavi. Gume odlicna sara mator dot, recimo 7 godina. Guma se pretvorila u plastiku. I to bese bridgestone. Gume, amorti, kocnice, to je broj 1 na kolima gde nema kompromisa.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

100 faktora tu može da bude uzrok. Ne kažem da nije možda i to , ali fala bogu na 90% auta koji se voze kapa ulje pa nam je asvalt kad padne kiša kao klizalište. Možda akvaplaning, možda ko zna šta na autu, a najviše do vozača. Ja imam Uniroyal Rain Sport2 i prezadovoljan sam njima. Svakom preporučujem. Stare su peta godina i super im je šara, vodu ne osete, tihe su, mekane i za suvo su dobre ko ne forsira auto. Nisu najbolje , ali sam stvarno zadovoljan.

Podeli ovaj post


Link to post

evo ja cu na ovo samo da vam napisem, doduse za zimske gume, posto srecom nisam bio u slicnoj situaciji dva puta: pre nekoliko godina sam vozio starim putem KS-Nis, sneg navejao bio, put delimicno ociscen, negde samo po jedna traka prohodna. U susret nailazi kamion, vozi delimicno mojom trakom. U roku od 1s sam pomislio da mogu da prodjem pored njega. U toku druge mi je proslo kroz glavu da je bolje da ne pokusavam. I krenem ja da kocim i da pomalo "bezim desno" u sneg. Zaustavim se relativno bezbedno da moze kamion da prodje pored nas.

U kolima moja buduca supruga i ja.

Na tockovima nokian zimski. Da li bih ukocio i sa gumama koje "budzetske"? Nije me ni tad bilo briga. Sad me pogotovo nije briga. A pritom ni razlika nije ranga 100 000 evra. Nego npr 100-200.

 

Dobra guma u odnosu na losiju, i u "civilnoj" voznji bolje cuva glavu. Meni to bolje vredi mnogo vise od 200e ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×