Jump to content
Mr Nebojša

Letnje gume

Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?  

91 members have voted

  1. 1. Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?

    • America
      0
    • Amtel
      0
    • Avon
      0
    • Barum
      2
    • BF Goodrich
      4
    • Bridgestone
      4
    • Continental
      7
    • Dayton
      1
    • Debica
      1
    • Dunlop
      7
    • Falken
      1
    • Firestone
      0
    • Fulda
      1
    • General
      0
    • Good Year
      9
    • Kleber
      1
    • Kumho
      1
    • Mayola
      0
    • Michelin
      20
    • Nokian
      6
    • Pirelli
      2
    • Sava
      2
    • Semperit
      0
    • Tigar
      4
    • Toyo
      9
    • Trayal
      0
    • Uniroyal
      2
    • Vredestein
      2
    • Yokohama
      5


Recommended Posts

E sad....da nije varijanta kao i na Internetgumama, model koji vec ulazi u 2-3 godinu magacinskog cuvanja, pa se rotosiljaju zaliha i spustaju cene, znaci informisati se o godistu gume. /50 je nizeg profila i treba da bude skuplja u odnosu na /65 profil. Secam se i za sebe kada sam jurio i drug kada je uzeo sve 4....odustao je od /50 i kupio /60 a razlika u ceni je bila jedna guma skoro

Podeli ovaj post


Link to post

Mobilnivulkanizer je firma momka koji je korektan maksimalno! Znam ga lično (i još neki ljudi sa foruma), meni će sutra balansirati letnji set... poispadali tegovi, trese na 120 samo tako...  :(  Slobodno ga pozovite na telefon sa sajta, usputno recite da ste član Toyota Cluba...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa mogao bi taj momak da se pozove od strane kluba, pa da ga stavimo u listu prodavnica sa popustom ???

Podeli ovaj post


Link to post

Popričaću sa njim sutra, mada ne znam na koji način bi nam mogao izaći u susret, imajući u vidu da su mu cene guma najniže u Beogradu (primetih i šire)... :unsure:

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam preko njega kupio 2 nove Goodyear Assymetric 215/35/18, ubedljivo najjeftiniji je bio, mislio sam da mi je sredio popust dodatni na poznanstvo, ali jok, odlichna cena i bez toga :)

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče Nokian Line. To je najbolja guma koju sam ikad imao. Ne znam tačno zašto sam uzeo te ali mislim da je radila podsavest. Pre 16 godina sam imao na drugom automobilu isto Nokian i sećam se da sam bio isto tako vrlo, vrlo zadovoljan.

Na Yarisu sam imao sve od Toyo, Goodyear, Tigar, Conti, pa i neke druge. Ne sećam se sad. Ali se vrlo dobro sećam kako su se ponašale. Ove Nokian Line su ubedljivo najbolje i na suvom i na kiši. Ima jedna blaga krivina koju redovno obilazim. Malo je istrošen asvalt i klizi i na suvom i na mokrom. Sa Nokian bezbedno idem 60km/h po mokrom i ide kao po ž. prugi. Ostale su uvek malo proklizavale. Da napomenem da jedan set guma kod mene ne prelazi 15 000 i dve godine tako da su praktično sve što sam isprobao nove. Ne znam kako se ponašaju sa više kilometara.

Na drugom automobilu imam Conti veće dimeznije i staviću i tamo Nokian Line kad dođe vreme.

Podeli ovaj post


Link to post

Idi begaj... vako iskustvo i opis, meni dovoljni :)

samo jos da zavaljam felne :D

Podeli ovaj post


Link to post

Išao sam s njima već 3x na duži put. Po autoputu tiha, udobna vožnja. Po gradu isto tako. Sve u svemu, prebacujem se u sledećih nekoliko godina na Nokian. Ne mogu objasniti koliko su dobre. Posebno po mokrom su se stvarno pokazale a to je najvažnije po mom mišljenju. No, i testovi to moje iskustvo potvrđuju.....

Podeli ovaj post


Link to post

@toyokiz I mene si nagovorio . Kupujem Nokian Line definitivno .

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam za vas, ali ta Nokian line u mojoj dimenziji (185/60 R15) košta 8.270 dinara.

 

Ja već evo druga godina koristim Barum Bravuris 2 i prezadovoljan sam kako se guma ponaša i na mokrom i na suvom, Prešao sam nekih 10.000km sa njima i imam samo riječi hvale.  Nije za neke trke, ali meni dobro drži jer umjereno vozim.  

Podeli ovaj post


Link to post

Dado, meni se ta guma (bravuris) pokazala prilicno bucnom, a ostalih zamerki nemam, ako uzmom u obzir cenovni rang

Podeli ovaj post


Link to post

Totalno su mi nepoznate njihove gume tako da ih nisam uzeo u izbor, mada su mi trenutno posle malo istraživanja izbor spao na:

Conti SC 5 88V

Dunlop SP Maxx RT 88W

 

Conti SC 5 su losije od SC 3. Imao sam obe tako da ne bih nikad vise uzeo 5. Po meni Michelin PS3

Podeli ovaj post


Link to post

U kojoj dimenziji si ih vozio?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja vozim na dva različita auta CSC 5 i CSC 3 pa zato nisam primetio razliku, a sada CSC 3 ima samo iz 2012 godine najmlađe, a to ne bih

Podeli ovaj post


Link to post

Ja na istom autu a to je merodavnije. Mozda bih probao i taj Nokian.

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da ne odgovara mom stilu vožnje

Da isti auto i iste gume je najbolje za testiranje

Podeli ovaj post


Link to post

Neko je na HCS pomenuo Nokian ZLine, koji ide samo u vecim dimenzijama. Misim da je decko koji vozi TypeR-a.

Chekiraj njih...

Podeli ovaj post


Link to post

Znam Sale šta je uzeo ali nemam vremena da čekam da ih istestira kako treba

Podeli ovaj post


Link to post

×