Jump to content
Mr Nebojša

Letnje gume

Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?  

91 members have voted

  1. 1. Koje gume preporučujete kao sjajan izbor iz iskustva?

    • America
      0
    • Amtel
      0
    • Avon
      0
    • Barum
      2
    • BF Goodrich
      4
    • Bridgestone
      4
    • Continental
      7
    • Dayton
      1
    • Debica
      1
    • Dunlop
      7
    • Falken
      1
    • Firestone
      0
    • Fulda
      1
    • General
      0
    • Good Year
      9
    • Kleber
      1
    • Kumho
      1
    • Mayola
      0
    • Michelin
      20
    • Nokian
      6
    • Pirelli
      2
    • Sava
      2
    • Semperit
      0
    • Tigar
      4
    • Toyo
      9
    • Trayal
      0
    • Uniroyal
      2
    • Vredestein
      2
    • Yokohama
      5


Recommended Posts

Nećeš trke da voziš  :) Za te pare su dobre

Podeli ovaj post


Link to post

završiće posao par sezona sigurno

Podeli ovaj post


Link to post

Ako kupujes za sebe i planiras da se vozis, buraz skupi pare i kupi nove, pusti polovno... Ako imas 80 evra za polovne, mozes sugurno da skupis ostatak i kupis nove. Ove su stare 4 god i ko zna koliko presle...

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to bojane tacno, ali taj "ostatak" je veci od tih 80eur, koliko se trazi.

I ja volim novo i svakako je novo bolje od polovnog, ali...

Pri tom letnja guma koja ima dubinu 5-6mm svakako nije presla previse.

 

@Ivo

Ako mozes vizuelno da ih prekontrolises na ravnomernu pojedenost i dal su krive, ta cena je sasvim korektna.

4 godine nije previse, a Fulda je neka srednja klasa proizvodjaca, tako da sto se toga tice ne bi trebao da imas problema.

 

I jos jedna stvar.

Mnogi se uzdaju u 'svemogucnost' dobre gume, dubokog profila i kisne sare.

Sve je to lepo i sve to donekle pije vodu, ali samo vas mozak i zdrav razum moze sacuvati.

Jer pri samo 80 -100km/h vasa guma svakog sekunda treba da izbaci vode koliko i ves masina u svakom od ciklusa pranja!!!

Uzdati se u to, a na nekoj krivini se profil puta naginje na drugu stranu i dubina vode je svakako veca...

Podeli ovaj post


Link to post

Ако возиш умерено и не више од 120.. узми половине, односно те из огласа... У супротном стоји оно што је Бојан написао...

Podeli ovaj post


Link to post

Da li neko ima iskustva sa Taurus gumama? Koliko sam uspeo procitati, prave se u Pirotu (poreklom su Madjarske) i dosta su povoljne.

Sara im je ista kao kod Tigorvih. Citajuci po online prodavnicama, kazu da su bolje od Tigrovih, kao bolja smesa gume itd.

Nasao sam u jednoj prodavnici u BGu po ceni od ~4400/kom u dimenziji 195/60/15 (za E12). Oznaka gume je 401.

Podeli ovaj post


Link to post

Iskistva nemam, ali ne verujem u price o boljem kvalitetu.

To je po meni klasicna zamena teza i igranje na kartu naseg mentaliteta da je 'strano' (namerno pod navodnicima) uvek bolje od domaceg.

Poput Taurus, u Pitotu se i Winter1 pravila pod imenima drugih brendova.

Podeli ovaj post


Link to post

Zdrav razum (u Srbiji) kaze da je to verov patka. Al covek se ponada... :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja ih imam u istoj dimenziji, kupljene u decembru. U principu to je Tigrova guma, navodno pravljena za inostrano trziste. Negde sam iskopao da je za Britansko, caknih britanci hvale...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam ih trazio vec sam ih uzeo kao "zamenu" za Winter1 koje sam hteo. Sara je iidenticna jedino su zidovi/ bokovi gume drugacijeg dizajna.

Inace prave i Hitris i mislim Syneris kao Taurus sa nekom brojcanom oznakom.

Podeli ovaj post


Link to post

Kakvi su ti utisci za ovo kratko vreme (mada su zimske al aj :))?

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ok su sta znam, nije ni bilo nekog snega pa da proveravam . A iskreno zato sam ih i uzeo, 99% vremena vozim po gradu i racunam da su ulice koliko toliko ciscene. A izmedju polovnih stranih guma(gde se merkaju milimetri)od oko 35e i novih domacih gotovo iste cene, ipak biram nove...onako patriotski :)

 

Inace kod mene je oznaka 601

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, 601 i 501 su zimske gume. 301 i 401 su letnje.

 

I ja prelazim 80% po NSu, jednom godisnje do Grcke i povremeno do matoraca (~200km). Pa se sve ubedjujem da ce biti ok i neka jeftinija varijanta.

Slazem se i za to da su bolje nove nego polovne...a i po pitanju patriotizma bi se slozio  :)

Za zimu vec 4tu god vozim Sava, i dosta sam zadovoljan. Nisu me izneverile jos....

 

Pozz

Podeli ovaj post


Link to post

Zna li neko ima li gde mesto gde se recikliraju gume, odnosno neko ko otkupljuje stare gume?? 

Podeli ovaj post


Link to post

Kakve bre polovne gume, mnogo se vi igrate sa tim...

 

Ja sam imao gume stare 5-6 godina sara je bila savrsena, ali je guma izgubila svojstva i bila tvrda ko kamen. Kada sam uzeo nove Toyo gume preporodio sam se.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

http://www.eco-recycling.rs/kontakt

Imaš na njihovom sajtu telefon od mesta gde sakupljaju gume u Beogradu

Zvao sam ih....cena 5din/kg ako im sam odneses, 3din/kg ako oni dodju po gume.

 

Elem, kupih juce gume u Top Stopu (NS, vrlo usluzni). Odlucih se za Tigar Prima 195/60/15 DOT 0715.

Zanimljivost je da sam prvi put, od kad sam kupio auto, hteo da uradim optiku. Medjutim, nakon 20 min majstor izlazi iz garaze i kaze - ma ne treba nista, u milimetar je. Kazem mu da nisam nikada radio optiku, a on ce meni: Ma Japanac je to...kad ga oni jednom nameste, nema potrebe za optikom :D

Cak mi nisu naplatili sto su se mlatili skoro pola sata, vec samo pregled trapa.

Podeli ovaj post


Link to post

Питање за боље познаваоце гума... Имам од прошле две Данлоп спорт блуриспонс индекс 91V... Сад има на стању производња 2015 али индекс 91W...

Колико се те гуме разликују? Мада ћу их увек држати у пару на истој осовини, па лично мислим да није битно...

Podeli ovaj post


Link to post

Nosivost ista, veci brzinski indeks...

Realno, za normalnu upotrebu nema razlike

 

90d73eef80fecfb6d666a0fd3b9b7906.jpg

 

 

Evo tabele, za lakse snalazenje.

 

Moje su H :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sa ovim novim mozes da vozis do 270 km h a sa starim si mogao 'samo' do 240 km h :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ali nigde veze sa zdravim razumom - Dunlop Blue je eko guma, a indeks do 270 km/č?! Genijalci...  :lol:  

Podeli ovaj post


Link to post

Y je za brzine preko 270kmh

Podeli ovaj post


Link to post

@Nasud

Ja sam se prosle godine za svoje 'slabasno sokocalo) opredelio za ovu gumu, zbog podataka o potrosnji (otporu kotrljanja), i zbog nivoa buke.

I mogu da kazem da se nisam pokajao. :)

Podeli ovaj post


Link to post

×