Jump to content
Mr Nebojša

Zatamnjena stakla vs. ZOBS

Recommended Posts

Svi ste mnogo vishe od mene po razlichitim mrezama , pa bih pitao, kakvog smisla ima napraviti peticiju, uz istaknute sve besmislice i paradoksalnosti koje se ovime uvode na  mala vrata , a pozadina je uvek ista???

Podeli ovaj post


Link to post

Parodija, ili ne, ali dok nam je garantovano pola automobila na ulicama tehnicki neispravno, dok gradski prevoznik u beogradu trosi novac da bi farbao buseve, koji istovremeno zimu cekaju sa celavim gumama i pokidanim metlicama, dok po gradu jos ima udarnih rupa od prosle sezone (...)

bezbednost se podize 'atestiranjem' folija koje po zakonu mogu biti zatamnjenja i 100%

????

 

Ja bi moj @mahatma pre rekao da je u pitanju paradoks nego parodija....

 

Inace, to sto su prodavnice pune fals delova, bilo nepoznatih proizvodjaca, bilo bledih kopija originala, izgleda ni najmanje ne utice na bezbednost saobracaja, bar po onima koji odlucuju...

laki svaka ti je ko njegoseva ;)  slazem se u potpunosti stim sto si izneo :)  od svih problema folija je sad najveci i najpreci koji treba resiti? strasno

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo ovo mi nije jasno. Meni je recimo pozadi dibidus zatamljeno, i sve me ovo pogadja i na licnoj osnovi. Auto sam kupio sa vec zatamljenim staklima. Zasto bih ja radio bilo kakav atest, ako mogu da "prefarbam" stakla koja su "iza vozaca"? Sta je sa perforiranim folijama koje se koriste kod brendiranja, ko ce tu i sta da meri? Sta je sa luks vozilima koja imaju zavesicu i na bocnim i za zadnjoj soferci? Po toj logici, takav ladno prolazi atest, samo razmakne zavesicu i "izvolte pogledati".

Inace, bio sam besan kada sam cuo zakonske novotarije i na "Aliju" nasao univerzalne zavesice koje se nakaleme vrlo lako, za sprdanje sa plavcima.

A druga stvar gde je atest ko vam je i kakvu kuku ugradio na vozilo, zasto se ne kaznjavaju vozaci koji ne skidaju kuke kada ih ne koriste?

 

A tek zakon o zimskim gumama. Od 1. Novembra su zimske gume obavezne na vozilima...kada je zneg na kolovozu.Ali kada nije moze i letnje?!?!? Zakon je takav da moze da bude ali ne mora da znaci.

 

A druga stvar moglo se i ovako, uz redovan godisnji tehnicki pregled vozila da se izmeri transparentnost stakala, prednje sof. I prednjih bocnih, a ne svih. Pa i malo da poskupi tehnicko pregled a ne ovako, zavuku ti ruku u dzep pa koliko zahvate.

 

Da li neko zna imaju li zemlje u okruzenju zakon koji se tice zatamljenja stakala i kako glasi?

U Hrvatskoj je zakon da se prednja stakla mogu zatamniti do 30% i treba dsa prođu atest,a zadnja mogu do 100% i za njih ne treba nikakav atest.

Podeli ovaj post


Link to post

Podrzavam da se uvede red za bilo kakvu promenu na vozilu...ali kao sto sam rekao 2010 za ZoBS.... ne moze dezert pre prasetine. Niti imamo standard zemalja od kojih smo prepisali zakone niti imamo puteve na koje sve ovo moze da se primeni. Sve traze naopako i preko reda. 

 

Za letnje gume zimi sam hteo da se desi ovo sto su uveli, da ako nema snega mogu letnje, jer i na drugim forumima je bila velika rasprava oko toga i prema evidenciji temperature zimi, mnogo vise ima dana bez snega nego sa snegom

 

Kuka E3 je smisljena preko od strane osiguravajucih kuca jer su videli da automobili koji imaju stalnu kuku im sluzi kao parking senzor i ostecuju vozila, a za uzvrat onda se povecala naplata prouzrokovane stete i osiguravajuce kuce su u gubitku.

Preko kaze, ako si imao udes sa kukom, i ti si kriv, zato je ona i napravljena da moze da se skine tj., sakrije ispod branika

 

Folije sa 100% zatamljenja napred me nerviraju kod kola koja su kupili klinci, "kvazi" mafijasa i standardnih mafijasa...

Zato se nadam da policija nece startovati automobile sa 30% zatamljenja, dok neiskorene ovo gore navedene, jer mi ne pada na pamet da dajem 300e za takvu vrstu atesta, ako vec moram i za preplaceni plin

 

Atest sluzi da se uvede neki red ali kao sto je pre rekao i laki.....ajde redom, od delova preko puteva pa tek onda do vozaca i njihovih mezimaca, i brate...deru sa cenama

Podeli ovaj post


Link to post

slazem se lifmene,ja prvi necu niti mi pada napamet da to radim makar morao pola auta da rasturim i poskidam ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mahatma: "...Kako sam skapirao svaka naknadna izmena na vozilu mora da se atestira..."

 

U ovom slučaju ja bih oko mog auta mogao da sazidam kuću i da stoji u dnevnoj sobi, više bi mi značilo i manje koštalo :D

Podeli ovaj post


Link to post

Јел се атестирају фолије са рекламним садржајем на бочним странама... Колико знам не... Зато ово са атестом за задња стакла треба укинути...

Можда да клуб са другим клубовим пошаље званичан допис министарству да се тражи образложење... А онда пошто они не одговарају покренути преко медија причу аргументовано...

Podeli ovaj post


Link to post

@novakno1- smatram da je ovaj tvoj komplet komentar najpametniji do sada. Stvarno bi bilo ok da se klubovi kontaktiraju i da se taj predlog navede. Pogotovo da se napomene za te reklamne folije jer ako se nešto može odlepiti i nekom nauditi je takva folija , a ne sa prozira koja se lepi iznutra.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam za to da se radi atest za "zatamljenje stakala" ali za sva vozila.

 

Kako ce radnik na teh. pregledu da proveri da li neko ima ili nema foliju na staklima? Sem ako to ne radi odokativnom metodom, sto nije ni malo profesionalno, morace da se ispitaju sva stakla i na vozilimai na onim koja nisu i vozilima koja ocigledno jesu zatamljena stakla.

 

Bezbroj ljudi je minimalno zatamnilo stakla, ko je tu merodavan da proceni da li tu uopste treba da se radi atest? Ko ce da proceni da li uopste treba atest? Moze neko da te zavrce jer mu se cini da su ti stakla zatamljena, ili ce, jer je ne siguran, da ti svakako kaze da ti treba atest. A deo tih taksi se uplacuje pre samog testiranja, i ako se na testu ustanovi da ti stakla nisu zatamljena novac se, pogadjajte, ne vraca jer je test sproveden.

 

Stvarno sto vise razmisljam to mi se otvaraju nova pitanja...boli me glava. Kako povrsan zakon, to je sve sto mogu da kazem. Namera je ocigledna.

 

I negde se duboko u sebi nadam da ce da olabave sa ovim povrsnim "zakonom"

Podeli ovaj post


Link to post

Radice "nokat" metodom. Sve sto pronadju morace da se atestira ili skida. Katastrofa. Ja vec zakazao skidanje, ne zelim da se nerviram a jos manje da placam ateste, reateste i ostale gluposti.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo upravo prosao kod vodotornja, Kneza Viseslava ispod Avala filma, raciju na folije. Sreca bili u kontra pravcu. Nanizali par automobila sve tamna stakla. I za neverovati 2 automobila policijska sa upaljenim rotacijama sve to rade.

Podeli ovaj post


Link to post

Mene zanima jedna stvar, nisam upućen a veoma me interesuje. Kada odradiš sve to što oni traže, ti zapravo dobijaš jedan običan papir sa pečatom i to je kao atest? Da li samo taj jedan ili gomilu papira koju si prikupio moraš da uvek imaš u autu?

Podeli ovaj post


Link to post

Simpaticna mi je bila izjava ministatke, koja kaze da ce pokusati da pod taj zakon stavi i sva sluzbena vozila sem vozila pod pratnjom...ha ha

Podeli ovaj post


Link to post

Mene zanima jedna stvar, nisam upućen a veoma me interesuje. Kada odradiš sve to što oni traže, ti zapravo dobijaš jedan običan papir sa pečatom i to je kao atest? Da li samo taj jedan ili gomilu papira koju si prikupio moraš da uvek imaš u autu?

 

 

mislim da treba da se upise i u saobracajnu...tj bilo je prica o ovome ali to moze da se proveri il na tehnickom il kod pandura

Podeli ovaj post


Link to post

Ako bi se unosio atest u saobraćajnu to bi onda značilo da svaki, ali svaki patrolni automobil mora imati laptop, čitač kartica i bežičnu konekciju sa bazom ( što u Srbiji još teško ide pa bi se onda svaki dan morala raditi dopuna baze na računarima ) da bi gospoda mogla proveriti to. A odakle će se kupiti računari zna se, iz našeg džepa. Što dovodi do zaključka da ovaj atest osim uzimanja dodatnih para predstavlja i legalan način pranja novca i neke kradene robe u vidu tehnike.

Da rezimiramo dublje taj problem, u slučaju daljinske provere u bazi, vrlo lako neko odredjenih sposobnosti može izvesti malverzaciju i uneti sebi potrebne beneficije. U slučaju da se baza nalazi na računaru i svaki dan ažurira, onda bi neko sa "vezom" mogao kome hoće da unese bilo šta, naravno za nas smrtnike to ne važi, ali poenta je da u oba slučaja mogućnosti malverzacije i dodatnih kradja od nas su veoma velike.

Krajnji slučaj je atest u vidu papira, pa zar treba posebno da naglašavam koliko je to lako kopirati, falsifikovati, prepisati, zovite kako hoćete.

Rešenje problema leži u onome što mi Srbi imamo, zove se inat, u svetu to kulturno zovu eskalacija. Ok, oni nama atest na folije mi njima bojkot i stavljanje zavesica, reflektujućih zavesica i onih asurica što štite instrument tablu, peškirića,... mogućnosti su velike i mašta je samo granica :)

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da u saobracajnoj samo dodali kao stavku npr E3D...kao sto je za boju i oni bi po toj sifri znali da ima atest za stakla....bez ubacivanja u komp

Podeli ovaj post


Link to post

Kako god urade postoje dve opcije ili se terati s njima ( a ne mogu da smisle oni nameta koliko Srbi mogu da smisle načina da iste zaobidju ) ili da ćutimo i trpimo, a znajući kako smo složni biće ovo drugo :(

Podeli ovaj post


Link to post

Shto se mene tiche, zavrshio sam sa cutanjem, a oni nikad "olabaviti" dok god cutimo. Ako su oni udruzeni i ujedinjeni u izmishljanju nachina da banana drzavu koja nishta ne privredjuje, timare guljenjem nashe koze, mi treba da smo duplo jedinstveniji. Rapidno se otimaju kontroli, i idemo ka tome da nam ukinu svaku vrstu slobode... Pa nismo mi roboti bre!!!

Podeli ovaj post


Link to post

u pravu si Sale kao i svi ostali koji se slazu da je ovo cista glupost i nepotrebno u ovom trenutku kad narod nema za hleb kad  iz dana u dan je sve veci broj nezaposlenih kad smo doziveli da imamo jace cene nego neke evropske drzave... sami smo birali to,a vala i ovu lopovsku vlast. tako da sta da se radi? to sto ce neko da priotestuje nista se nece dobiti,samo gubljenje vremena :mellow:

Podeli ovaj post


Link to post

mnogo je to rodjace.,isplatljivija je spakla za skidanje ;)  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja kod Ivana sutra ujutro na profi skidanje idem. Skup je zadnji grejac tj celo staklo da bi rizikovao.

Podeli ovaj post


Link to post

u pravu si neso jeste skupo ali ja se nesto i nisam raspitivao kakve su cene skidanja. verujem da i tu gule kozu jer predpostavljaju i ti serviseri da ce uglavnom ovi koji nisu zainteresovani za atest pre potraziti nekog ko se bavi profesionalno skidanjem folije nego sami da skidaju i rizikuju neko ostecenje koje se moze javiti pri demontazi folije. ja sam je sam stavio pa cu je i sam skinuti kad dodje vreme za to ;)

Podeli ovaj post


Link to post

kod Ivana je do 3.000 dinara skidanje folija, ako je on stavio onda je 2.000

Podeli ovaj post


Link to post

×