Jump to content
Mr Nebojša

Zatamnjena stakla vs. ZOBS

Recommended Posts

A ako ne ostane lepak (sto je malo verovatno) onda je dz :) Tako je bar meni rekao.

Podeli ovaj post


Link to post

pa dobro je i nije tako skupo kako sam mislio,mada bi ta cena trebalo da bude za ceo atest a ne za skidanje folije. al dobro :)  ja posto sam sam postavljao mislim da necu imati taj problem sa ostajanjem lepka ;)  

Podeli ovaj post


Link to post

Pitaš šta reći?

Ništa...

Živiš u Srbiji.

To što je u SLO džaba je isto kao da poredis cene benzina sa USA, AUS ili RUS i ovim nasim.

Nista od toga moj druze....

Skidaj foliju, a za leto one mrezice ili roletnice na vakum, makar na zadnja stakla da nam klincadija ne dobije suncanicu...

Podeli ovaj post


Link to post

Sale jel si bio sinoć?

Podeli ovaj post


Link to post

Ima na Facebook-u . Okupilo ih se stvarno puno,dosta više od očekivanog. Pratio sam to i što se tiče publiciteta , mislim da će ga imati i da je moguće da nešto ostvare s tom akcijom, ako i ne uspiju da ostvare da se taj zakon obori , verujem da će bar uticati na to da ne budu tolike dadžbine. Imaju javnu podršku raznih auto klubova iz raznih gradova i mislim da im se treba pružiti podrška i od nas i svih sličnih. Ipak svi delimo istu ljubav i zanimanje i takoreći nam je isti cilj. 

Podeli ovaj post


Link to post

slazem se Matori da im  i TcS  treba pruziti podrska,ali sve mi se cini da je to sve uzaludno i da ce taj zakon na kraju zaziveti hteli mi to ili ne hteli.  :(

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam licno za, taj zakon treba da se usvoji. Iskreno, kenja mi se od zatamnjenih jugica i tome slicna auta tjun-g...a!Svako zadovoljstvo se placa

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi shvatite da se ovo neće završiti na ovome. Bili ljudi kod Alvirovića, ovaj ih ispreskakao, malo blamirao na javnom servisu, pa sam ubeđen da će se završiti kao i sa reatestom tng-a tj. dažbine će se smanjiti i/ili će još firmi dobiti sertifikat za ugradnju i atest. Moje lično iskusvo je veoma pozitivno sa zatamnjenim staklima, naročito u situacijama na batajničkom drumu u večernjim satima kada se iza nađe degen sa raštelovanim xenonima, halogenkama ili dugim svetlima. Zbog takvih sam u dilemi i staklo retrovizora da zatamnim...

Podeli ovaj post


Link to post

Neki ljudi nemaju para za bolje od jugica i slicnih, pa se trude da isti ulepsaju na ovaj ili onaj nacin.

Iskreno i ja sam bio jedan od takvih dok nisam zaradio novac za bolje.

Sto se tice stakala bice kako zakon propisuje i to je to, a mi mozemo samo da diskutujemo o tome, da li nam se dopada ili ne. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam licno za, taj zakon treba da se usvoji. Iskreno, kenja mi se od zatamnjenih jugica i tome slicna auta tjun-g...a!Svako zadovoljstvo se placa

Bojane, koji problem imas sa jugicima ? ;) :D

 

Salu na stranu, ali izjava "svako zadovoljstvo se placa" zvuci kao pisanje po sirotinji.

Nije stvar u tome ima li neko 30-tak hiljada za 'legalizovanje' folija!

Stvar je da podzakonski akt (a ne zakon) jasno kaze da za zatamnjivanje stakala iza B stuba (iza ravni vozaca i suvozaca) nema ogranicenja po pitanju zatamnjenja!!!

Dakle, sta ljudi atestiraju, sta placaju???

Dakle, to je pitanje principa, a ne imanja ili nemanja!

 

Sto se tice ostalih stakala, svakako da je neka forma provere potrebna, ali zasto da ta provera (atest) kosta vise nego u razvijenim zemljama EU ???

 

HOces da ti navedem jos gluposti?

Kakva nova saobracajna, tehnicki i druge gluposti???

Da nece da uvedu i "reatest" (kategorija poznata samo kod nas)???

I sta, nakon nekog perioda iz nekog razloga (fizicki kontakt) osteti se folija???

Ne smes da je skines, osim ako si spreman da ponovo "atestiras" pa sa "potvrdom" da su ti stakla sa 0% zatamnjenja ides i opet menjas saobracajnu !?

 

Ljudi koji su pisali ovu (ovakvu) uredbu treba da idu na 'posmatranje' !!!

To prevazilazi bahatost i neznanje.

Ovo je ipak bolest....

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam nista protiv jugica, ali imam protiv satro tjuniranih jugica, kako nasud rece rastelovani xenoni, rastelovani auspusi koje tandrce po celu noc...Znam ljude koju su ulozili po 2000 evra na juga da mu bude zatamnjen i ti fazoni... Ako imas 2 soma za motor, farbanje, muziku, felne, enterijer, imaces i za zatamnjena stakala... Za te pare je mogao da kupi pristojnog stila jtd... Da se razumemo, ja ne pisam po sirotinji, nego pricam realno

Podeli ovaj post


Link to post

Bojane ti imaš zatamnjena stakla?

Podeli ovaj post


Link to post

Aha znači ne dotiče te novi namet, već si samo želeo da izneseš svoju frustraciju, i usput da nesvesno ili svesno uvrediš nekog vlasnika "od zatamnjenih jugica i tome slicna auta tjun-g...a" 

 

Podseti se malo: http://www.toyotaclub.rs/pravilnik/

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam licno za, taj zakon treba da se usvoji. Iskreno, kenja mi se od zatamnjenih jugica i tome slicna auta tjun-g...a!Svako zadovoljstvo se placa

drug slazem se ja da to treba platiti i to je ok, ali kao i u drugim normalnim drzavama sa nekom ok cenom i tada niko nebi pravio nikakav problem. a ne kao kod nas gde za tu glupost treba izdvojiti 15000>20000 din ;)  ja se stim nikad necu sluziti,jer u normalnim zemljama atest se placa  kao kod nas npr skidanje folije.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovde se cita izmedju redova, a ne ono sto je napisano... ne znam kako si ti shvatio forum, sad se pitam jel znas sta je forum...

Podeli ovaj post


Link to post

jel ti to drug nesto na moj racun ili se to meni samo pricinjava?

Podeli ovaj post


Link to post

Miksa ne vidim razloga da ovo tebi napisem... Fino si iskomentarisao post, isto kao i ja izneo svoje misljenje...

Podeli ovaj post


Link to post

bojanJS- ne slažem se s tobom nikako. Uopšte nema veže koji je auto u pitanju. Nema veže ni da li je to Tuning ili potreba(da bi se smanjio ulazak sunca zbog dece u autu ili je iz sigurnosnih razloga(da se izbegne razbijanje stakla pri sudaru. Ja sam imao folije i to zbog sunca , a ne zbog Tuninga. To nema veze uopšte. Fazon je da se to NE PLAĆA nigde u Evropi osim u Sloveniji gde košta 30e . Zašto bi se kod nas plaćalo pa makar i 1000 dinara ako se nigde ne plaća. Ovo je samo krpljenje budžeta u ovom naše Srbistanu i sa logikom i EU zakonima nema veze i dodirnih tačaka. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma koje punjenje budzeta, to ce 80% ljudi da skinu jer nemaju potrebe za tim... To su sitne pare za budzet... U tome je poenta tog zakona, ako imas potrebu-platices i uzivas, ima mnogo zloupotreba sa zatamnjenim staklima, to je politika drzave, i mi mozemo samo da iznosimo misljenja, za sta sluzi forum

Podeli ovaj post


Link to post

Miksa ne vidim razloga da ovo tebi napisem... Fino si iskomentarisao post, isto kao i ja izneo svoje misljenje...

ok drug izvini :) ,pomislio sam da se na mene odnosi posto si odmah komentariso posle mene pa sam zato pomislio da si na mene mislio. ;)  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Iznositi mišljenje je OK dokle god se poštuju neka osnovna pravila

"Zabranjeno je vređanje drugih članova foruma. Pod vređanjem se podrazumeva ismejavanje, ruganje, omalovažavanje i slično."

Podeli ovaj post


Link to post

Ogradio sam se od toga i sam znas, kao sto si znao da nemam zatamnjena stakla, valjda si citao pre nego sto si komentarisao

Podeli ovaj post


Link to post

×