Jump to content
Seiz

Farbanje felni

Recommended Posts

Evo kako mozete naj lakse i naj jeftinije da sredite vas set felni  ::) ::) ::)

 

Kada kupujete felne vodite racuna da ne budu bas u toliko losem stanju kao ove moje sto su bile kada sam ih kupio  ;D ;D ;D

 

1acopyn.jpg

 

Uputite se u lokalnu radnju gde se prodaju auto boje da odaberete boju u koju bi ste zeleli da vam felne budu ofarbane :D

 

mikser.jpg

 

Nadjete farbara koji ce vam farbati felne i odnesete mu ih da pocne da ih sredjuje ;D

Morate ih prvo dobro oprati u lokalnoj perionici, najbolje bi bilo sa toplom vodom ako ste u mogucnosti :)

 

Farbar ce sa felni da skine povrsinski sloj laka-boje abrazivnim sredstvom ;D

Pa ce posle toga da ih ozgiruje ako bude potrebno i da nanese primer :D

imag0237.jpg

 

Posle nanosenja zastite ce ih valjda opet preci sa finom vodenom smirglom i poceti da ih farba.

Evo kako je to izgledalo pre lakiranja kada su redjene moje felne

imag0244l.jpg

imag0242c.jpg

 

I evo kako bi to trebalo da izgleda na kraju:

 

img8831n.jpg

img8833d.jpg

 

 

I NIKAKO NE PLACAJTE DOK NE ZAVRSI  ::) ::) ::)

Podeli ovaj post


Link to post

Sve to pod uslovom da padnu u ruke pravom lakireru koji je pedantan i zna da odradi posao da bi izgledalo ovako.. ;)

kakav je bio proces susenja ?

Podeli ovaj post


Link to post

Hm ovaj deo foruma se zove Uradi Sam ;)

:P

Podeli ovaj post


Link to post

I stavi makar jedan set sigurnosnih srafova, ako se ne varam, sad imas sve stock.

 

Sad su kod nas operisali po jednom delu grada, poskidase felne sve cetiri coveku sa Civicom 2010 i Audi A3 2009...

Podeli ovaj post


Link to post

Ove felne nece niko da krade ni pod pretnjom pushkom!!! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice DIY varijante za felne dosta je siroko polje za pricu i zavisi od dosta faktora i ko kako zeli da uradi.

Probacu ukratko da objasnim kako ja radim a pre svega kako po meni treba izbegavati.

Prvi set felni sam uradio tako sto sam prvo peskirao i tu sam napravio kardijalnu gresku,posle toga je priprema toliko 'krvava' da bi se postiglo da to lici na nesto da je to strasno posebno ako je felna 'komplikovana'.

Druga velika greska je preskakanje vos prajmera ako se radi na 'golu' felnu,u tom slucaju posle izvesnog vremena pocinje polako da se ljuska boja,takodje iskusio na svojim felnama.

E sad konacno kako po meni treba raditi.

Ako su felne u generalno losem stanju treba sve sa njih skinuti ali kiselinom za skidanje boje,ako su samo oguljenje po rubovima ili kracima dovoljno je zasmirglati ta mesta i eventualno pregitovati i nastaviti dalje.

posle kiseline

dsc05993fq.jpg

 

Ako je skroz skinuta boja nakon pripreme obavezno prajmer za aluminijum,pa filer,boja i na kraju lak.

zavrsene

dsc06146yt.jpg

 

Neki redosled kojim ja radim:

 

kiselina u par mazanja

pranje pod pritiskom da se sve skine

obrada felni-gitovanje,smirglanje ...

prajmer

filer-spricgit

obrada,smirglom 400 na suvo pa 8oo vodena

baza

lak

 

Ako se samo zasmirglava na pojedinim mestima onda pocinjem od obrade i preskacem prajmer posto se farba tj prska filer na vec postojecu boju ili plastifikaciju

od smirgli obicno krecem sa 150,240,400,posle toga ide filer .

 

sized_12042012155.jpgsized_13042012160.jpgsized_13042012161.jpg

fotke su slabijeg kvaliteta posto su sa mob-a

 

dsc07472j.jpg

dsc07474m.jpg

 

Umalo da zaboravim,pre bilo kakvih kozmetickih zahvata na felnama obavezno ih proveriti jel su ravne,inace kasnije se mozete pozdraviti sa bojom ako se moraju ispravljati.

Podeli ovaj post


Link to post

×