Jump to content
skyline

New Toyota AE86 -now called FT-86 debuts

Recommended Posts

@sky do sada si sve  vise tezio da bude sto bliza izvornom  modelu koliko sam mogao primetiti...

a sada odjednom da je dobrooo ugoje...

koliiko sam ja upucen izvorni model je imao od  880-950kg zavisno od verzije...

zato svo vreme tvrdim da nema potrebe za vise od 220-240hp naravno i ne vise od 950-1050kg...

to je ono sto pokusavaju i  da naprave u Sub-Oty...  :)

mali auto za mlade koji  nemaju novca za Supru ili Nissan GT-R

to je extra odnos za auto za svaki dan i za driftovanje vikendom....

 

Podeli ovaj post


Link to post

sve ja kontam sta bi valjalo, ali ne mogu da je naprave ispod 1200kg, jer novi automobili podrazumevaju abs, klimu, podizace, airbagove, ojacanja.... a sve to odnosi danak na vagi

 

Podeli ovaj post


Link to post

The Toyota FT-86 concept is the fruit of cooperation between Toyota Motor Company and Subaru, and as such will wear a common chassis and some degree of engine commonality, at the least a 2.0 liter, four cylinder boxer engine dubbed the "C-45 Boxer" and making between 200 and 250 HP will power the rear wheels through a manual six speed transmission, and get this — no hybrid system. Saints be praised.

 

Perhaps most telling are the car's overall dimensions. At 4,160 mm long, 1,760 mm widht, a wheelbase of 2,570 mm, and 1,260 mm high, it's thankfully compact, smaller in length, width and height than the Nissan 370Z, and slightly longer in wheelbase. It's also the first car to wear Toyota's new swoopy styling with some gusto. Dare we say it, we actually like the look of it. It's... exciting, we're so confused here. The interior is obviously all show-car glam and may serve as direction, but we'll be shocked if there are many zippers on the production car's dash.

 

 

 

E OWO MORA DE SE KUPI


Post Merge: [time]1254947896[/time]

Toyota FT-86 Concept (2009) [HD]

Podeli ovaj post


Link to post

@ sky kada budes vozio napucanog boxera bice koment:

 

tooooo boxer, znao sam :D :D :D :D :D :D :D :D

ima to i punoooo dobrih strana

 

taj neobicno iritirajce provokativan zvuk moci koji boxer daje.... :):):):)

Podeli ovaj post


Link to post

nemoj pogresno da me razumes, ja svrsavam na zvuk neke WRX-ice, pa jos kad nosi STi znacku....

ali Toyota nije Subaru

Podeli ovaj post


Link to post

Razumem te... Ali Toyota nije Subaru to si upravu.... 

Subaru je samo  delic Toyotine slagalice....

 

Bilo kako bilo  mislim da ce ovo biti extra autic... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota FT-86

 

U ponudi japanskog proizvođača očajnički fali uzbudljivi sportski coupe, a po svemu sudeći, tu rupu će uskoro zakrpiti modelom FT-86, čiji će koncept prikazati na Tokyo Motor Showu.

 

Nakon bombardovanja hibridima i elektroautomobilima u Frankfurtu, Tokyo Motor Show će biti pozornica za predstavljanje atraktivnih konvencionalnih modela. Jedan od značajnijih dolazi iz Toyote - iako je još u fazi koncepta, FT-86 će se pobrinuti za ubrizgavanje željene doze adrenalina.

 

Kroz svoju istoriju, Toyota je žarila i palila sportskim kupeima, a pri dizajniranju koncepta za inspiraciju je poslužio upravo model iz 80-ih godina prošlog veka, AE86 baziran na tadašnjoj Corolli. Koncept je nastao u dizajnerskom studiju ED2, smeštenom u Francuskoj, iz kojeg je izašao i FT-HS koncept predstavljen u Detroitu nekoliko godina ranije.

 

Informacije su nepotpune, poznato je samo da će koncept pokretati 2-litarski bokser pozajmljen od Subarua, koji će snagu na zadnje točkove prenositi uz pomoć šestostepenog manuelnog menjača.

 

Platforma je potpuno nova, a motor je smešten nisko, kako bi težište auta bilo što bliže tlu.

 

Korišćenje laganih, sofisticiranih materijala, uz odlična aerodinamička svojstava, doprineće upravljivosti i ukupnim voznim osobinama novog Toyotinog trkača.

 

U autu dugačkom 4,16 m, mesta ima za 2+2 putnika, a predviđa se da bi početak prodaje trebao biti sredinom 2011. godine.

 

 

izvor B92

6593710064ad4861f79c2f030258427_extreme.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Slike detalja na novoj Toyota-i:

 

toyotaft86concept08.th.jpgft86034.th.jpgft86015.th.jpg2010toyotaft86concept12.th.jpg2010toyotaft86concept11.th.jpg

2010toyotaft86concept98.th.jpg2010toyotaft86concept88.th.jpg2010toyotaft86concept78.th.jpg2010toyotaft86concept58.th.jpg2010toyotaft86concept48.th.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

volan na levu stranu i kupljeno ;) stvarno mnogo lep autic

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se ;), ubrzo po pojavljivanju ce biti i levi za nas smrtnike najverovatnije, a motor je 2.0 box, turbo, 200+HP, naravno origin Subaru, posto je auto koncept Toyota-Subaru, iiii ja sam odusevljen dizajnom i sve ali...ipak to nije ae86...taj video gore govori dovoljno, 1.6L, 16-20 valve, 130-170HP...visoko turazni zvuk, to je ne ponovljivo...ni jedan auto nece biti takva legenda, srusio je sve barijere realnog s'tim sto se iako ima 26 godina jos uvek takmici i sa savremenim masinama i novim tehnologijama...neznam sta da kazem ja mog 86 necu nikad prodati, jedino mozda kupim jos kojeg a za ko zna koliko godina i novajliju FT-86 ;)!! Malo se zanesoh, SORRY, ali nadam se da shvatate poentu

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Podeli ovaj post


Link to post

Bruka dobro! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Stvar koja vodi uspehu.

 

Definitivno kad se udruze dva giganta svetske industrije Toyota i Fuji (Subaru je u sastavu Fuji-a) mora biti dobar proizvod.

 

Sta vise, to su companije koje su svaka u svojoj oblasti unistile svetske takmace.

 

Plus stari dobri evropski (inovativni) dizajn.

 

Dobro, po meni jedina mana je kompromis u ekoloskom (citaj ekonomicnom) motoru. Taj motor realno moze bez ikakvih problema da bude u granicama 265-300ks.  8)

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro su je zamaskirali na ovom zadnjem videu. Auto mi se sviđa, ali ipak ima stvari koje mi baš i ne leže pogotovo u unutrašnjosti, ali do serijske proizvodnje možda se i promjeni.

U svakom slučaju mislim da je ovaj model Toyote pun pogodak, a i cijena kako sami kažu nije previsoka.

Podeli ovaj post


Link to post

Potpuno se slažem sa CELICA SARAJEVO-m, dake pun pogodak. Jedino za zameriti, gde su do sada bili ti sjajni kupei iz Toyote. Japanci kao obrazloženje navode donedavno učešće u F1. A takođe je navedena prava ekspanzija spotrskih kupea, po njihovom povlačenju iz F1 i to počev od LEXUSA LFA, preko FT86 (ili kako neki tvrde - New CELICA) i nove SUPRA-e. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Cena bi koliko sam skapirao trebala da bude ispod 20k GBP u UK, ali pitanje ako i kad se posavi kod nas kolika ce biti.

 

Usput da pitam jel ide (dolazi) neko na sajam?

Podeli ovaj post


Link to post

×