Jump to content
flik

Saša i Auris

Recommended Posts

Dobro nam došao.

 

Daj nam više informacija o sebi i svom vozilu. Ako ti ne predstavlja problem valjalo bi da svoj auto dokumentuješ i slikama.

 

Ostani aktivan.

Podeli ovaj post


Link to post

Saša daj nam detaljniji opis auta. Koji je motor u pitanju, nivo opreme, modifikacije... Uz fotografije je pravo predstavljanje.

 

To je kao lična karta tvog ljubimca.

Podeli ovaj post


Link to post

A fotke, a fotke?

Pozdrav od vlasnika Aurisa. Živo me interesuju tvoji utisci.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ovako kad već pitate, nedavno kupljen:

Auris 1.4 d-4d oprema luna + parking senzori, čelične felne 16", sivi metalik.

Ovakva kombinacija je nešto što sam i želeo za sebe i svoju porodicu tako da sam u tom smislu zadovoljan.

Slike za sad neću stavljati, kiša je pa je auto sav prljav ali generalno zadovoljan sam i kako ide i šta pruža, ono čime nisam zadovoljan su cene redovnog servisa, ubiše ovi u GOTA Car-u, i troškovi koji mi slede, gume, oprema i sl.

Ono što bih ja želeo da pitam sve, s obzirom da mu je uputstvo skromno, tj previše nebitne priče da li postoje neki forume za koje znate da nude nešto više tehničkih informacija i objašnjenja po principu redovnog održavanja, kvarova i sl. Nisam stigao nešto da izsurfujem pa ako neko već zna gde treba gledati bio bih zahvalan.

Pozdrav, hvala!

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav Flik!

Kako ti se svidja polozaj menjaca u gradskoj voznji a kako pri voznji na nekom otvorenom putu?

Koliko tvoj motor ima Nm i pri kojim brojevima obrtaja?

Podeli ovaj post


Link to post

uh uh, pa ovako ne želim kolima da posvećujem više pažnje nego što je to neophodno, i to samo da me ne bi neko levatio i pričao mi priče a ja ko tele u šarena vrata, razumete me!

zbog toga i pitam gde se mogu malo više informisati i to konkretno za vozilo koje sam kupio kao polovno tj korišćeno. Auris je prešao 49000 i relativno je to mala kilometraža, pa me u tom smislu i interesuju stvari, konkretno interesujem me koje gume ljudi preporučuju tj od kog proizvođača letnje, zimske, jer treba bi ih zameniti, sad na servisu menjane su zadnje pločice koje su proizvodile onu užasnu škripu pa je i pitanje u tom smislu kakav su iskustva drugih vlasnika oko ovih stvari i tome slično. kao što rekoh nisam još stigao pogledati na netu ali ono kratko za šta sam imao vremena ne uliva mi poverenja da informacija ima dovoljno u tom smislu i moja molaba od starijih članova ili administratora da me upute na ovaj ili njemu sličan forum.

Što se tiče pitanja oko položaja menjača, meni se konkretno sviđa i zaista je ergonomski kao se u toyoti hvale ali im je manjak srednj naslon za ruku, ja sam kupio vozilo sa nekim modifikovanim (nešto slično kao ovo ovde na prvoj slici http://www.toyotahr.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=124) ali to definitivno nije to.

A zašto sam kupio baš japanca pa to je da tako kažem stvar ličnih afiniteta, imao sam sreće da posetim Japan i bez obzira na sve siguran sam, znam, da oni ipak vrlo ozbiljno i savesno rade svoj posao i da svaki japanac nudi kvalitet i pouzdanost, e sad izuzeci potvrđuju pravilo!!!

;)

Podeli ovaj post


Link to post

 

zbog toga i pitam gde se mogu malo više informisati i to konkretno za vozilo koje sam kupio kao polovno tj korišćeno. Auris je prešao 49000 i relativno je to mala kilometraža, pa me u tom smislu i interesuju stvari, konkretno interesujem me koje gume ljudi preporučuju tj od kog proizvođača letnje, zimske, jer treba bi ih zameniti, sad na servisu menjane su zadnje pločice koje su proizvodile onu užasnu škripu pa je i pitanje u tom smislu kakav su iskustva drugih vlasnika oko ovih stvari i tome slično.

Nema boljeg mesta od ovoga, samo postavi konkretno pitanje a mnogi koji ovde imaju Toyote u malom prstu ce ti rado odgovoriti ;) Pitao si za gume, ali pitanja moras formulisati sa svim neophodnim podacima: u ovom slucaju cenovni rang i dimenzije koji ti odgovaraju.

 

Pozdrav i neka te dugo i dobro sluzi.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao!  8)

 

Odmah na početku - kupio si odličan auto, sa odličnim motorom! Samo ga redovno servisiraj i vozi!  ;)  Nemoj neko da te plaši pričama  plivajućem zamajcu, jer ga nemaš!

 

Veruj mi, niko nije zadovoljan cenama u ovlašćenim servisima... često ni uslugama, ali to je druga priča.

 

Posle svega, moram te malo i razočarati, jer ti atuo nosi samo oznaku japanske komapanije, a inače je sastavljen od evropskih delova, što je ni za primirisati onim pre-EU modelima...

 

Što dovodi do priče o pločicama, diskovima,... EU modeli koriste nemačke kočione sisteme i njihove elemente (bosch, jurid, ate, pagid) koji nisu uspeli da dobiju simpatije starije garde Toyotaša, jer prednji diskovi i pločice traju maks. 50.000, diskovi nemaju dovoljan prag tolerancije da bi se mogli obraditi, odnos menjanja zadnjih pločica je sa 3:1 (tri puta prednje, jednom zadnje) spao na 2:1, sva je sreća da su zadnji diskovi dovoljno debeli pa postoji mogućnost obrade.

 

To bi bilo to za početak...  :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Evo posle ovih praznika i ja da ti poželim dobrodošlicu. Kao što Nasud napisa kupio si odličan auto redovno ga servisiraj i uživaj u vožnji. Ako imaš postavi neku fotografiju.

Podeli ovaj post


Link to post

×