Jump to content
ZS

Chip-tuning, koliko je koristan a koliko stetan?

Recommended Posts

Chip tuning je strasno dobra stvar za vozace koji hoce dobar start, za ubrzavanje od 0 do 100 km/h, za gradsku voznju... Najvecu stetu ima auto, jer ugradnjom chipa dobija se novi obrtni momenat koji steti setu kvacila ( lamela, korpa, generalno ceo menjac) a ako je dizel onda i turbini i jos nekim stvarima. Vozio sam stilo jtd sa 116 konja pa je drugar ugradio neki chip( ne znam tacno sta), posle toga je auto bukvalno raketa kad kreces sa semafora, preticanje sa niskim obrtajem, znaci pravo uzivanje voziti. To sto kazu mazim i pazim auto koji je star 10-15 godina, pa taj auto ce za 2-3 godine da kosta 1000 evra, ne vidim razlog zasto ne ugraditi chip

Podeli ovaj post


Link to post

ma da...

daj da mu stavimo 100ks nitra da ga razletimo...

da ga dokusurimo...

nakon svega toga prodati auto za 1000e, u opisu napisati "bakica vozila vikendom do pijace, garaziran,nije vozen po snegu..."

:dots:

 

Ne svidja mi se stav koji neki ljudi imaju prema automobilima bili oni stari ili novi.

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerko, ne treba ići u krajnosti. Niko nije rekao da treba razleteti auto. Stilo JTD sa običnim mapiranjem dobije 20ks i 50Nm . To se oseti dosta u vožnji. Šta će mu biti ? 

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam samo pricao o stavu prema automobilima...

samim cipovanjem se smanjuje vek trajanja automobila, ajde da izakam auto i da ga prodam pa nek se neko drugi masira sa njim. sto bi rekao jedan moj kolega "brigo moja predji na drugoga".

Podeli ovaj post


Link to post

Na zalost taj stav prema automobilima ima 90% ljudi koji voze. Ja auto nit mazim nit pazim vec vozim normalno i odrzavam na vreme, nisam od onih koji kad pale auto drze konntakt 30 sekundi pa ga onda zagrevaju u mestu jedno 5 min, u fazonu su da malo sastavi rad... Ili dok je hladan ne smes naglo dodavati gas, sve je mog avensisa neko zagrejavao i slicno pa sta mu hvali? Meni je to smesno kad vidim pojedine kako se odnose prema automobilima

 

Sto se chipa tice, ko zeli dobar start, i ludo ubrzacanje sa manjim obrtajima a ima pare za bacanje, nece se pokajati i nece prepoznati svoj auto u voznji

Podeli ovaj post


Link to post

Tema je chiptuning ne kako se ljudi ophode prema autu, i ovako je tema prežvakana, nema potrebe za offtopic-om

Podeli ovaj post


Link to post

×