Jump to content
ZS

Chip-tuning, koliko je koristan a koliko stetan?

Recommended Posts

@Nenad- slažem se sa tobom kada je u pitanju momenat davanja gasa. Kada krstariš nema teorije da potroši više. U momentu krstarenja mu je potrebna manja sila održavanja nego pre kada je bio slabiji. Stvarno, pročitaj i vidi , 100% korisnika je reklo da im ne prosek potrošnje manji. Ali to sam naveo da mi nije bitno, ali ako i je tako super. 

@Piske- evo pogledao sam i zbog toga i pitam ovde. Sve marke rade osim Toyote. Verovatno zbog kako je i Nenad rekao Denso sistema , to mi je i palo na pamet pa sam ovde pitao. Inače evo podatka Pežoa benzinca sa malim motorom pre i posle čipovanja. Kad bi ja toliko dobio to bi bilo to :)

Peugeot 206 1.4 XS 75 75 hp 120 Nm 87 hp 135 Nm

Pežo 1.4 atmo benzin sa 75ks na 87ks i sa 120Nm na 135Nm za 100evrića. To je to. 

Podeli ovaj post


Link to post

@Matori Nije u pitanju denso, imaš yarise i sa bosch sistemom. Zaboravio si. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd jos i ovo da odgovorim, posto sam se vec dovoljno raspisao. Kazes manja sila odrzavanja nego pre kada je bio slabiji. Sila ce biti ista, to je zapravo tezina auta, otpor vetra, gubitak u transmisiji. Sila motora je nesto drugo. Ako ti ne tjuniran auto radi na 2000rpm i izbacuje 50nm u tom trenutku, on je ubacio recimo 2ml goriva (lupam vrednost) u svakom ciklusu. Nm moraju iz necega da se proizvedu, a to je dragoceno nam gorivo. Ako on radi na 2000rpm i izbacuje 70mn, to se nije stvorilo ni iz cega, vec iz povecane kolicine goriva npr 2.5ml.

Potrosnju jedino moze da smanji ako kaze, aha fabrika je za te uslove (2000rpm i opterecenje) stavila 2ml da bi se ispostovala trajnost ili pouzdanost (mada prilicno su rigorozni u fabrikama i stavljaju minimum minimuma, jer to svi vole, dok za max vrednost skoro niko ne voli osim nas vozaca kad hocemo da brzo vozimo), ja cu malo da mu maznem od toga i nek bude 1.8ml. E tad se mozda i smanji potrosnja, ali kad fabrika koja je gledala da bude minimum nije mogoa manje, tesko da ce i on.

Sa druge strane potrosnja ce pri svakom jacem stiskanju gasa biti veca kod tjuniranog auta jer recimo na 3500rpm i gas do poda je fabrika rekla 20ml goriva, da bi dobio 250nm, dok je tjuner rekao hocu 290nm, to ce moci sa 25ml goriva.

Podeli ovaj post


Link to post

ljudi sta pricate kakav remap kakvi bakraci, opste poznato je da su svi toyotini racunari zakljucani i da nije moguce menjati mapu na istim.
Postoje dve opcije, jeftinija i skuplja :D

- jeftinija piggyback ECU(komp) koji lazira podatke koji se salju fabrickom kompu i tako je moguce dobiti max 5ks na benzinskim atmo motorima

- skuplja standalone ECU koji se stavlja umesto fabrickog kompa i mapa se pravi od nule. Megasquirt je jeftinija varijanta(350$) standalone ECU, VEMS je skuplja(700$ +) i ozbiljnija...

 

Ono sto su ljudi radili sa 4AGE motorima npr, jeste da stave hondinu struju i OBD1 komp i tako mapiraju auto. Honda je svoje OBD1 kompove otkljucala tako da je moguce da se radi bukvalno sve, posle kada je dosao OBD2 to je sve zakljucano... pa se svi oni koji hoce da rade neki tuning vracaju na OBD1 :D

 

Sto se dizela tice ne znam nista :(

Podeli ovaj post


Link to post

E vala Wewerko svaka ti dala :) Sve si objasnio kako treba :) 

Podeli ovaj post


Link to post

@Nenad- Ne slažem se s tobom u ovom objašnjenju. Ne slažem se jer i dalje se držim moje teorije, a i da nije tako možeš da vidiš kod svih koji su radili Eko ili Optimum način čipovanja. I sebo ti je naveo primer iz prakse. Kod Jačih čipovanja koja idu na performanse se povečava . Ovo ćemo raspraviti uz roštilj i pivo pa ko ostane duže na nogama, upravu je. 

@Pex- znaš da sam ja prezadovoljan autom , to malo ako može zašto ne. Vidiš iz mog prethodnog posta koliko je dobio pežo 1.4. Potrošnjom sam zadovoljan i što se toga tiče, meni to uopšte ne igra ulogu, samo sam naveo da su svi koji su to radili imali i manju potrošnju. Oće bili ili ne , to mi ne igra ulogu. 


@Wewerko- careeeee! To te pitam hahaha. Vidim svi sve rade , ali Toyotu izbegavaju pa mi nije bilo jasno zašto. To i je bilo pitanje, jel neko ovde ima iskustva s tim? Hvala care. Znači sledeči korak kako Pex kaže je K&N i ako naleti neki izduv (da nije bučan, nervira me to, u godinama sam pa željan mira i tišine) :) 

Podeli ovaj post


Link to post

sa kn filterom mozes da dobijes zvuk i 2-3 konja plafon i to je diskutabilno pitanje, sto se tice izduva mozes na protocnim loncima da dobijes 2-3 konja isto. ali ako imas mogucnosti da uradis 4-1 granu sa vecim precnikom cevi to je vec mnogo bolja opcija :D

 

meni je na 4AGE-u u planu 4-1 grana sa protocnim loncima i fi 55 cevima ali otom potom :D

Podeli ovaj post


Link to post

Lupaš NST radi Toyota kampove

Podeli ovaj post


Link to post

video sam da su imali jednog jarisa d4d... benzince?

Podeli ovaj post


Link to post

http://www.smchiptuning.com/auto/toyota/corolla

 

Ne mogu da dođem do NST sajta preko moba, možda su i prestali da rade chiptuninge

 

Ukratko remap, chiptuning i sl. može da spusti potrošnju kad se vozi u istom režimu kruziranja kao i pre, ali menjač lamela, zamajac, turbo trpe veće opterećenje na ubrzanju iz niskih obrtaja pogotovo

Podeli ovaj post


Link to post

@Milos- o tom SM servisu sam puno čitao i hvale ih ljudi. Najaktuelniji je sada Pro Tuning iz Zemuna i svi zadovoljni s njima. Samu nigde nisam video spominjanje Toyote. Pro Tuningu sam poslao poruku pa čekam da mi neko odgovori. 

Podeli ovaj post


Link to post

Zvao sam Pro Tuning-Zemun i pričao sa momkom koji mi je zvučao realan i ok. Što se tiče mog auta, Yaris 1.3 benzin, oni to rade.

1. Rekao mi je da se dobija samo 5% od već postojećih performansi (što u principu iznosi nekih 4-5ks)

2. Postoji verovatnoća da dođe do kvara motora zbog postojeće elektronike u Yarisu. Koliko sam ga razumeo, ta Bosch elektronika ne odgovara baš za čipovanje i pogodnija je Siemens.

3. Sam mi je rekao da je bolje da to ne radim jer malo dobijam uz veliki rizik. Kroz to sam zaključio da nisu nekakav bez veze servis koji boli uvo za klijenta i da samo gledaju da uzmu lovu. 

Moj zaključak je da se mapiranje najviše isplati na dizelima sa turbinim i da se tu najviše dobije. Pitao sam za burazerovog Forda Fusiona 1.4dizel i garantuju da sa 68ks ide na 88-90ks i sa 150Nm na 200Nm što košta 100e. Nove performanse su ravne Istom autu sa 1.6 motorom i mislim da se to na takvom autu isplati. Tako da ako nekoga interesuje ovo evo broj telefona na koji se može informisati za svoja kola. 062/686-888.

Meni ostaje da sipam gorivo i uživam i sakrivam pare od žene da štekam za novije Yare :);) .

Podeli ovaj post


Link to post

@Japanautofan- Bilo je i toga u glavi, ali ja ovo moje Yare toliko mazim i pazim da ga samo druga generacija može zameniti :). Da prodam svoj pa da kupim TS i dok ga doteram u stanje da bude ko moj, još malo dodam pa kupim drugu generaciju ( što mi je jedina želja ). Tako da ništa ne diram i čekam kad žena okrene glavu da uštekam paricu po paricu i ispunjavam si želju :D ;)

Podeli ovaj post


Link to post

matori mani se te ideje za chip,sto kaze japanautofan skupis i kupis ts, a to sa chipom toliko rizikovati za tako malo dobijene snage se uopste neisplati. sto se te ekipe iz zemuna tice i ja sam cuo da su na dobrom glasu i da rade dobro. mada sam pricao sa jednim likom skoro i kaze mi da se kod nas uopste nedobija snage koliko ti oni kazu da se dobija cipom vec dosta manje,on je na svom autu radio preko grane i dobio je navoidno 70ks za 800evra :)

Podeli ovaj post


Link to post

brate ako laze mene laze i sebe,mislim da nema razloga da laze a opet nzn. :)

Podeli ovaj post


Link to post

@miksa- 70 konja dobiti čipovanjem je stvarno puno. Taj auto koji je čipovan je morao imati 350ks da bi mogao dobiti još 70ks. Zvao sam pričao s ljudima, šarao po forumima i svi pričaju ono što sam napisao pre. 

Podeli ovaj post


Link to post

za 800e je ugradio turbo i dobio 70ks ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce je dobiti, ali samo ako je fabrika ostavila dovoljno prostora. Evo primera, hondin 2.2 idtec se pravio u dve varijante, 150 i 180ks. Motori su, ako se izuzme interkuler i set kvacila, identicni. Proveravao po brojevima delova, isti blok, radilica, klipovi, klipnjace, glava, dizne, pumpa visokog pritiska, turbo (po broju nije identican, ali ima ludaka koji su uzeli sa oba auta skinuli i premerili precnike). Ako se verzija od 180 cipuje na 210-220 onda moze i ovaj od 150 na 220, znaci tacno tih 70ks :D

Podeli ovaj post


Link to post

ovaj o kom sam vam pricao je 2.0 turbo 204 ks fabricki,cipovanjem je navodno dobio 70ks dali je tacno neznam a kaze kao vozio ga je na neke testove i kaze da vaga 270+ks. nzn nerazumem se bas u to samo prenosim sta sam cuo ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Poenta je prenositi cele proverene informacije, ne rekla kazala, trebalo je odmah da kažeš da je C20LET on je za 800€ dobio još par stvari pored čipa imaš EDS phase sajt gde piše šta treba za koju "fazu"

Podeli ovaj post


Link to post

×