Jump to content
mihailojocic

Corolla EE90 '90-'91 godište, DA ili NE?

Recommended Posts

Znam da je star auto, ali to je trenutno budžet kojim raspolažem a treba mi nešto pouzdano za kratke i srednje relacije, po mogućstvu mali potrošač, pri tom mislim i na gorivo i na održavanje.

 

Molim sve koji mogu da mi pomognu to i učine, svaki savet mi je dobrodošao. Dobre i loše osobine, potrošnja itd.

 

Do sada nisam vozio japance i mislim da sam se debelo zaj... :-)

 

Pozdrav svima!!!

 

Mihailo iz Niš(a) ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

EE 90 neunistiv auto, ima dosta dobroh primeraka koji se mogu naci u oglasima, vozio sam je dosta dugo i nikada, ali nikada nisam imao ni jedan problem, obrati paznju na limariju, posebno zadnje koseve, sto se motora i menjaca tice to je vrlo prost motor sa karburatorom i nije zahtevan i komplikovan, nema elektronike koja zeza, klasika, ako je odrzavan kako treba moze da predje najmanje 500-600 hiljada km, kazem najmanje.dobar izbor ako nadjes iole dobar primerak ;)

ovo deluje kao dobro, ima ljudi iz kluba koji su iz cacka pa bi mogli da je pogledaju....

http://www.polovniautomobili.com/oglas854811/toyota_corolla_1300_xl/

Podeli ovaj post


Link to post

Pre svega hvala na odgovorima!

 

Budžet mi je oko 1600 eura.

 

Znači to je injection free auto?

 

Video sam na oglasima i ja nekoliko baš dobrih komada. Primetio sam da na krilima oko točkova često ima korozije. Da li je to veliki i čest problem? Ima li još nešto u šta posebno treba da gledam?

Podeli ovaj post


Link to post

deluje sasvim ok, pa pazi, to su automobili oko 20 godina starosti, normalno je da im zadnji rubovi odu, sajtne, pregledaj sve, pogledaj da li je bio havarisan, potrosnja jeste zaista smesna, definitivno pregledaj je sa majstorom....

ovo je bila moja

http://www.toyotaclub.rs/forums/index.php?topic=863.0

 

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino zbog čega mislim da sve ovo možda i nije tačno je, čini mi, se preterano mala potrošnja gasa u opisu. Da ne budem grub, ali ne laže li ovaj malko? :-)

Podeli ovaj post


Link to post

taj auto je neunistiv!

limarija slaba tacka kao i kod svih toyota...

potrosnja 8 u gradu 6 na otvorenom ako je ustlovan perfektno....

pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala još jednom svima na savetima. Drago mi je da ima puno ljudi koji su voljni da prenesu svoja iskustva. To je neprocenjivo, pogotovu u ovo vreme kad čovek često nema uslova da sve prepusti ''stručnjacima'' nego mora da uzme stvar (čitaj Toyota) u svoje ruke. :-) Kontaktirao sam par ljudi sa oglasa. Najverovatnije ću da se podnovim početkom ovog meseca. Čim bude nešto javljam i šaljem fotografije. Dotle ću biti zahvalan ako se neko seti i napiše još koju sitnicu na koju bi trebalo da se obrati pažnja.

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj post


Link to post

×