Jump to content
edi4yu

Benzin / Dizel / Plin na pumpama

Recommended Posts

MikSa, nisam ti ništa rekao za kopiranje teksta nego samo što nisi naveo link izvora. Jer ovako ispada bez izvora da si ti pisao, što je nemoguće.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok. upravu si   :) sledeci put kopiram obavezno ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Isao sam inace na Europetrol ali je cisterna istakala u tom momentu. Mislim da im na tabli isto pise 63.40 ali verovatno da ima i popust na karticu Europetrola pa pretpostavljam da je cena slicna.

Podeli ovaj post


Link to post

Kad smo bili na skupu na Paliću, ja sam ostvario popust sipajuci gorivo na Europetrol-ovoj pumpi, i čak dobio gratis tečnost za stakla. Tako da vjerovatno ima popust i za gas.

Podeli ovaj post


Link to post

Да ли неко зна у чему је фора и зашто сам једном добио поена у размери 3,5%... пре 9 дана.. а сада 2,5% (данас) колико иначе и треба јер је "злато" = 2,5%

Нигде не могу да нађем објашњење на сајту... да није због веће количине грова - вреди да се сипа толико стално ;)

 

 

Stanje_ra_una_2016_02_28_22_56_19.png

 

Lista_poslednjih_kupovina_2016_02_28_22_

Podeli ovaj post


Link to post

Vlasnik servisa gde odrzavam tng sistem, a koji se inace nalazi u nekom udruzenju plinadzija u Srbiji, mi rece da nikako ne tocim na NIS-u i Knez petrolu. To udruzenje je izvelo nezavisno ispitivanje i rezultati su rekli da je najgori tng na ovim pumpama.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zna li neko ima li spisak NIS pumpi na kojima ima Gdrive benzin/dizel?

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ćao, imas na NIS ovom sajtu, izabereš tip goriva i on ti prikaže pumpe na kojima ga ima.

 

Sent from my S10 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da malo osvežimo temu.....gde sipate gorivo i kakva su Vaša iskustva...??? Ja svog YARIS-a "hranim" sa 100 oktanskim bezolovnim na Gaspromu ali sam čuo i da LUK OIL nema loše gorivo...dajte neke predloge....  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam u svoju celicu par puta sipao onaj benz od 100 oktanana na omv-u ali sam batalio pricu. Nit mannje trosi,nit bolje ide,nit je motor mirniji u radu..Tako da tocim 95-icu i nema problema.Mislim da je za motor najbolje da koristi ono gorivo koje je fabrika propisala.

Mozda nekim motorima prija vise oktana ali nije nemoguce da ce u nekoj doglednoj buducnosti motor poceti da zeza.

Drugar ima bmw e90(trojku)iz 2005 dizlo i pored cepa za gorivo pise da se sipa iskljucivo gorivo bez aditiva. Neki koji su sipali onaj g100 ili kako ga vec zovi imali su problema sa radom motora zbog toga. Kada su presli na fabricki proposano gorivo problemi su nestali...U svakom slucaju treba probati pa ako to sve lepo radi teraj i uzivaj

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Izmenjeno od frank
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Sva goriva od 98 i 100 oktana su aditivirana, tako da tu nema izbora. Sve 95ce nisu aditivirane. Kod dizela je malo drugacije, tj. moze se lakse naci neaditiviran. Sipam na Petrolu i dizel sa aditivom i 98 sa aditivom. Ranije sam sipao na Eko stanicama avio dizel i eko racing i oba su odlicna, medjutim uslove koje mi je Petrol dao nisam mogao da odbijem.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja takodje sipam na Petrolu, obican benzin 95 i obican dizel. Aditivi me ne zanimaju.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Sva Petrolova goriva su aditivirana. Oni i nemaju neki siri izbor. 95, 98, tng i dizel.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima,

Evo par informacija vezanih za dizel iz ličnog iskustva, već sam po nešto pisao u drugoj temi:

- Svim verzijama dizel goriva koje sam testirao je zajedničko što:

1. Nisam imao ni jedan problem (samo je LukOil Ecto testiran zimi)

2. Nikakvu razliku nisam uspeo da uočim u perfomansama motora, zvuku, ponašanju itd...

 

- Lukoil Ecto dizel: Visoka potrošnja

- Gazprom G Drive: Normalna potrošnja

- OMV Slovenija: Normalna potrošnja

- Italijanske male pumpe: Normalna potrošnja

- Makednonski Octa: Za nijansu viša potrošnja, ali može da bude i do uslova merenja, sipao sam samo dva puta tako da nije baš pouzdano.

 

U lokalu, bez obzira na višu cenu za sada je moj izbor definitivno GDrive dizel - glavni razlog za to je očekivana / normalna potrošnja.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sta mislite o Avia Radun?

Podeli ovaj post


Link to post

Petrobart je drzao fransizu za aviu. Oni su pukli. Sipao sam par puta gold dizel na petrobartovoj pumpi i bio je odlican. Ako Radun ne muva sa gorivom onda bi trebalo da je dobar. Da se razumemo, radi se o nisovom gorivu koje oni naknadno aditiviraju.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da malo osvežimo temu... :) NIS/Gasprom od 100 oktana ili MOL 95 sa aditivima....? 

Podeli ovaj post


Link to post

G100 samo kod mene

 

M9 + TT

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nis 98 ili G100

Podeli ovaj post


Link to post

×