Jump to content
Našud

Dušan & Corolla 1.3 XL 1994 & Carina E 1.6 GLi

Recommended Posts

kako mislis slabo 115 konja a ti gledas auto od 110? pri tome, ove toyote jos nije zgazilo vreme, ne brini nista oko toga ;)

Podeli ovaj post


Link to post

pa napisah ti u mojoj temi da sam se malo oladio od tog avensisa ;) a ovaj nasud, on se razume kad tako barata siframa, daje savete sta valja a sta ne ili...

Podeli ovaj post


Link to post

sad vec trolujes forum bezveze, sto se nakaci na nasuda koji te lepo posavetovao da pazis sta kupujes jer se kola cesto dovoze iz inostranstva sa ko zna koliko km na satu pa se ovde duplo prevrce kilometraza...

Podeli ovaj post


Link to post

ucinilo mi se da taj nasud zna i razume se kad tako barata siframa i ucinio mi se savet kao strucan, izvinjavam se, nista namerno, pomislih da covek zna pa ce da nesto dalje kaze, tri puta ga pitam jel se razume kad tako barata nekim siframa a ni ne znam sta sve to znaci 3S-FE, 3S-GE.... i na kraju rece " Inače se pokazala (i još uvek se pokazuje) kao odlična kupovina, samo treba obratiti pažnju pri kupovini, jer ih je većina prešla 500.000+ km ." pa pomislih you are my man O0

Podeli ovaj post


Link to post

zna ponesto, samo nije bas pricljiv lik, ali mi ga i takvog volimo, sta cemo :)

 

3sfe i 3sge su oznake dva toyotina motora, imas na wikipediji dosta o nijma http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_S_engine spominjao sam ti 7afe da je verovatno u avensisu onom, ima i njega na linku

Podeli ovaj post


Link to post

a ovaj nasud, on se razume kad tako barata siframa, daje savete sta valja a sta ne ili...

 

Izvini Legija, nisam te prepoznao... Troll and out... :good:

Podeli ovaj post


Link to post

legija!?mora da si me pomesao sa istoimenim, a koliko sam informisan imenovani je iza resetaka i koliko znam nema pristup internetu ;D

Podeli ovaj post


Link to post

NaroCki rečeno - poboljšanje nadolazi... :lol:

 

 

:ph34r:

Podeli ovaj post


Link to post

...i meni nadolazi da se roknem kad citam tvoje tajanstvene postove :)

Podeli ovaj post


Link to post

@ nessa - letos sam ti pričao o planovima... e pa jedna stavka će uskoro biti precrtana. :) Ali o svemu kad "paket" stigne i padnu neke slike... ;)

 

@ liftman - jok! Nešto nemam potrebu za preteranim čačkanjem oko struje. Skoro svi poslovi vezani za struju su odrađeni, ostaje čista mehanika... :)

Podeli ovaj post


Link to post

E pošto me Marfi yebavao za ove praznike, malo sam pripretio, jer mi se približava 30. rođendan, a ja tamo, kad ono međutim... ili kako već. :)

post-53-0-44469600-1358801329.jpg

post-53-0-74888700-1358801393.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

A sta ce tebi ovo ?

Podeli ovaj post


Link to post

A šta je osnovno pravilo čačkanja oko automobila!? ;) Elem, imao sam i ceo zadnji kraj sa sve diskovima, pločicama, paknovima i ručnim sajlama, ali sam odlučio da ostanem kod prednjeg kraja... :)

Podeli ovaj post


Link to post

@ Liftman - Dvoklipni, jašta nego dvoklipni. :) Zadnje sam ostavio, jer, osim estetike u saradnji sa alu felnama, neću postići mnogo toga, a muka bi bila ogromna... A sumnjam da ću imati i sredstava i vremena i živaca za takav poduhvat. ;)

 

@ dimitrreye - Hehe... Znaš i sam odgovor na to pitanje, mada ne znam zašto juriš Brembo kad i Toyota (Aisin, vidi sliku), pravi odlične kočione sisteme. ;) Ako zatreba neka pomoć, slobodno pitaj.

Podeli ovaj post


Link to post

Zasto se ne dobija mnogo sa diskovima pozadi?????

 

A koliko tek ima zjbncija oko dobosa..pogledaj kod mene hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo, neko treba i da plati taj set za zadnje kočnice, pa novi diskovi + pločice + paknovi (ako ih uopšte nađem u dobroj kopiji, originali su preko 10.000). Pa i da progutam to bacanje para, treba izdvojiti vreme i nerve za ugradnju, jer nije baš da se gađaju u šraf... I onda uzmeš u obzir da već prelazim sa 255 na 275 disk, tako da će se kočnica značajno poboljšati što mu na kraju računice dođe - neisplativa ugradnja zadnjih diskova. :)

 

Imao sam i zajebanciju sa dobošima i paknovima... Paknovi zamenjeni, doboši kupljeni polovni, ali kao novi! I problem rešen, kao guz papirom odnešen! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Zna li neko na kom sajtu se mogu naći ovakvi farovi?!?! U pitanju su crystal headlights, proizvođači su razni... TWL, Koito, razni kinezi... ALI ni na jednom sajtu nema cene, a kako mi se čini niko neće da se smara i šalje jedan par u tamo neku Srbiju...

 

img_9341.jpg

 

 

Ajd pa hvala na odgovorima! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim ja kako stvari stoje... Za Carinu E možeš naći motor od 4AFE do 3SGTE, ali farova ni za lek! Ustvari ima nekih bljak za velike pare, ali tu priča prestaje. A onda provališ da za Corollu AE100 prave brdo stvari, pa čak i ovakve farove... http://www.ebay.com/...7c139cb&vxp=mtr

 

P.S. gde su "facepalm" emotikoni?! Ili neki koji se lupa u glavu, glavom o zid, neki koji prosvira sebi mozak,... ?!

Podeli ovaj post


Link to post

Danas odrađen servis na plinu... Zahvaljujući nesporazumu, ispostavilo se da nije redovno servisiran što je rezultovalo riknjavanju druge dizne za plin. Odrađena reparacija sve 4 dizne + servis i auto ponovo diše punim plućima. Ovih dana kao da je imao upalu istih pa je neravnomerno radio u leru, na malo većoj uzbrdici se gušio, nisam mogao ni da potpišem kako treba. Znači, sreća sreća radost, sreća sreća radost,... :D

Podeli ovaj post


Link to post

Danas stigle fabrički predviđene svećice (platinum) za Carinu, ali ne znam iz kojih razloga ne mogu da ih slikam... Sve mi nešto mrljave fotografije... :P

 

Inače Corolla se vratila sa limarije i farbanja, do nedelje će biti kompletirana, pa je doterujem na neki od sledećih skupova. 3 sloja boje i 4 laka, sija kao "kereći testisi". :D

Podeli ovaj post


Link to post
:thumbcool::bravo: Za fotkanje, probaj da okrenes phone ili aparat na pravu stranu :P

Podeli ovaj post


Link to post

×