Jump to content
ZESTONE

Kupovina Yarisa 1.33 VVT-i (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

meni se ova servisna `ne svidja`

samo toliko od mene...

(ne znaci da auto nije OK)

 

 

edit
slovna greska

Izmenjeno od laki72

Podeli ovaj post


Link to post

Tu fale dva međuservisa koja su možda urađena u nekom drugom sevisu ili u kućnoj radinosti pa nisu upisana. I ja sam svoj servis upisao u servisnu koju imam od Tria sam. Kad sam bio kod njih bila gužva pa samo kupio ulje i filtere ,a nisu imali vremena da urade. Uradio sam sam pa upisao u njihovu servisnu zbog moje evidencije, a mogao sam da ih i ne upišem. Ne mora to ništa da znači , treba auto pregledati. 

Podeli ovaj post


Link to post

2003. godine onlajn servisna? Mozda, ali ipak sumnjam...

Isti rukopis u razlicitim servisima...

Tri servisa, niti jedan ovlasceni, makar u prvim godinama? Sta znam...

Ja kada vidim ovakvu 'servisnu' imam zelju da je nisam video.

Razumem i prihvatam da je neko imao jeftiniju alternativu, pa cak i u periodu garancije (jer mnogi proizvodjaci manipulisu garantnim rokom upravo da bi 'šišali' sa servisima)...

Ali kada je ovakva servisna meni se budi sumnja.

Opet kazem sumnja, jerto ne mora nista da znaci...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima smisla laki. I ne samo da je isti potpis, nego je isti u dva razlicita servisera.

 

U medjuvremenu su se neke stvari desile. Cimao sam ovaj servis Farag i dobio odgovor u roku od odmah sa samo tri pdfa. Kazem samo zato sto se samo jedan od njih poklapa sa datumom iz servisne, sva sreca sa poslednjim od 17.10.2012. sve se poklapa. Ovaj wirth nisam mogao da nadjem. Ono sto je zanimljivo je da majstor koji je potpisivao servise u Faragu u servisnoj i koji se nalazi na fakturi se zove Daniel Wirth! :D Covek otvorio svoj servis Wirth i preuzeo mušteriju :D otuda isti potpis u servisnoj.

 

 

07789bf64ff0db7895d327c47519413a.jpg

 

8818f476c100ad2b479eae4a49a2de43.jpg

 

97f6c5e339a9d5052660f66ff965903c.jpg

 

Jel vam ovde nesto cudno? Meni su na slici Toyota 3 cudne prve dve stavke. Naravno, kao i uvek kod mene paranoja sa motorom.

Sta sam primetio na licu mesta na samom pregledu. Ulje mi deluje kao da je sipano vise nego sto treba, a dodatan problem je i sama šipkica, koja je kriva i sva se umaže. Neko je tu zeznuo. Pada mi na pamet da su na placu dosipali ulje jer izfleda nikad bolje. A sdruge strane, poslednji servis je iz septembra.

Prva stralica pokazuje dokle je ulje a F strelica gde je full

215cd9821eb832138e7ab7006143b8bb.jpg

Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je cep otvora za dolivanje ulja? Izgleda uzasno. Moj stojadin nije imao toliko naslaga.

Podeli ovaj post


Link to post

Da jeste. Nije tolko strasno uzivo. Ovde izgleda ko blato. Al da ima naslaga, ima..

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da je moguće.
To zavisi kako od opreme i motora, tako i do tržišta.
Imali smo već na TCS Yarisa sa diskovima pozadi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam Yarisa 1 sa diskovima pozadi. i 1.0 vvt-i motorom.

Ako si već sumnjičav proveri broj šasije na Toyodiy.com . 

Podeli ovaj post


Link to post

Meni zanimljivije od diskova pozadi da ima sva 4 podizača, to mislim da nisam do sada viđao na toj generaciji.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema podizače nijedan nazad, čak ni TS. Suludo je da stave 9 vazdušnih jastuka i nazad ručice na prozorima.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa pogledaj slike sa oglasa, ovaj ima i to mi deluje kao fabrička ugradnja.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, auto ima i diskove i podizače nazad. Proverio sam po broju šasije, a i uzeo sam  auto. Uskoro ide predstavljanje. Ludilo opremu ima :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×