Jump to content
ZESTONE

Kupovina Yarisa 1.33 VVT-i (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

Pozdrav! Evo ovako. Prodajem svoju 206icu i nameravam da kupim drugi auto. U najuzi izbor su usli Toyota Yaris 1.33 VVT-i i Hyundai i30 1.6 CRDi. Ono sto bih hteo da cujem od nekoga je to, kakav je taj motor 1.33 VVT-i? Auto nameravam da zadrzim duze vreme u svom vlasnistvu (10-15 god.). Godisnje bih prelazio 15000 - 20000 km maksimum. Ne treba mi trkacki auto ili auto koji ce da tegli, vec pouzdan auto za grad, ekonomican i auto koji ce preci 200tina hiljada kilometara, bez drugih ulaganja osim onih standardnih (mali/veliki servis i zamena standardno-potrosnog materijala). Najradije bih kupio Yarisa 1.4 D4D, ali za njega nemam para, a auto mora biti nov.

 

Sutra idem da pogledam i Yarisa i i30 u salonima, pa da u narednih 10ak dana odlucim koji cu. Do tada, ocekujem vasa misljenja.

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalo bi da se javi neko ko ima novi Yaris ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Vojislavbb ima Jarisa sa 1.3 motorom nov kupljen ove godine

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam dosao ;D

 

Po mom misljenju glupo bi bilo poreditei Yarisa i i30 jer ta dva auta ne pripadaju istoj klasi.

I30 je vise u klasi sa Aurisom kome ne moze ne da primirise ali nikako, dok je Yarisov konkurent iz Hyundai-a i20 od koga je Yaris doooosta ispred.

Vidi prvo sta ti treba veci ili manji auto pa onda kupuj ;D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa treba mi gradski auto, kojim cu ponekad (3-4 puta godisnje), otici na neki duzi put (250-300 km u jednom pravcu). Znam ja da je i30 u klasi Aurisa, a Yaris u klasi i20, ali sam ta dva automobila izabrao jer mi oba odgovaraju po tome sta nude i njihova cena.

 

Danas sam bio da vidim i jedan i drugi auto i, u principu, sam se odlucio za Yarisa. Samo jos nisam siguran kakav je taj 1.33 VVT-i motor. Dobro je sto ima lanac, pa se veliki servis radi dosta kasnije, mali servis je 12000-13000 din. i radi se na 15000 km. Razmislicu i raspitacu se jos malo, taman dok prodam svoju 206icu, pa se nadam da cu u narednih 20ak dana imati novi autic.

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam na izboru i zelim ti da sto pre prodas Pezojcica ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nesto mi je mnogo 15.000 za servisni interval...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ja prenosim sta mi je prodavac rekao. Ja sam, takodje, cuo da se recimo i na Fabii radi na 15.000km, ali se zbog naseg nekvalitetnog goriva preporucuje da se radi na 10.000km. Videcu sta pise u onom prirucniku, da li ima info o tome na koliko se sta menja.

Podeli ovaj post


Link to post

u Srbiji uglavnom sve podeli sa dva ili bar oduzmi jednu trecinu intervala i miran si

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris kojeg gledaš je iz uvoza ili je ovde vožen? Vidi koje ulje je sipano? Na duže staze loša gradacija ostavlja posledice kao kod @matori. A, neki put se jednostavno i desi kvar. Uglavnom, nemoj da te plaši to, ako je sve ostalo ok i auto ti se svidja. Možeš da "ubiješ" cenu na osnovu toga i opet nisi na gubitku.

Izmenjeno od pex77

Podeli ovaj post


Link to post

Ajmo ovako. Možda imaju drugi neka drugačija iskustva, ali moja su ovakva. Cele devedesete sam radio i kao mehaničar i limar i imao auta sa lancem. Nikad nisam video da je lanac preskočio. Meni su isto rekli da mi je verovatno lanac preskočio pa kad sam pitao majstora kako je to moguće, on mi je rekao kao španer popustio , lančanici istrošeni,... Kako je španer popustio ako se lanac ne čuje kad auto radi? Tu je samo rekao da se mora otvoriti da bi se pregledalo. Ako se ne čuje lanac znači da je sve ok. Naravno da neredovno i neadekvatno održavanje zezne senzor. Već sam pisao nekoliko puta da Je ulje koje se sepa u Yare bitnije zbog VVT-i sistema nego zbog motora. Yare se kvari samo ako nema redovni i adekvatno održavanje(servis) i to je jedina stvar na koju se mora paziti kod Yareta. ako se to odradi kako treba i na vreme onda nema kvara. 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@@mahatma U kakvom je stanju motorno ulje ?  Da je prezupćio , čulo bi se prilikom rada motora.. Odvezi ga u servis na detaljan pregled pre kupovine. Obavezno proveri i benzinsku pumpu. Koliki pritisak isporučuje. Jedini deo koji je skup kod Yarisa. 

Podeli ovaj post


Link to post

Problem je sto je istorija relativno nepoznata. Dok je bio na lizingu auto je servisiran u toyoti, nakon toga kod nekog kucnog poluprijatelja polumajstora. O autu su vodile racuna majka i cerka, i radile ono sto im on govori bez evidencije kad i sta je uradjeno. Poslednji servis je navodno uradjen pre par meseci, auto je slabo vozen. Prodavac ne laze, postena zena, samo je pitanje da li im je taj dundjer stvarno uradio servis jer mi ulje deluje u najmanju ruku sumnjivo. Filter je nov. Ulje je do maksimuma i bas dosta crno ali ona zuta yarisova sipkica dosta lepo izgleda. U cepu ima malo taloga, al ne deluje mi alarmantno. Sve bih ja to izmenjao naravno. Kaze mi zena da ga je cerka zvala u septembru zbog CEL lampice, i on joj je dao dijagnozu preko telefona, lose gorivo, lambda sonda ne trpi lose gorivo. Znaci, dundjer, prevarant..

 

Ostao sam duzan celu analizu. 

Yaris 1.3 restyle 180000 

- p1346

- gume su Tigar letnje dve relativno upotrebljive, znaci mora 4 zimske

- kvacilo je na izdisaju. Tvrdo, jako skripi, visoko hvata

- zadnji brisac se sjebao i motor je u gepeku, rupa zacepljena pampurom :D

- postoji neki problem sa radiom koji se skoro pojavio, radio izbacuje ERR, pojacavanje se ne vidi na displaju, ali od zavisnosti pojacanosti, pri paljenju svetala bupne radio. Da li je ovo potencialno problem ili glupost?

- Ne rade retrovizori, ne pomeraju se komandama, ali greju

- ima vode u gepeku od stopaljki (a mozda i pampur ne dihtuje :D)

- napukao nosac fara, ali nema cukanja

 

Mimo ovoga, auto je spolja i iznutra u jako lepom stanju. U voznji je odlican, lepo poteze i super je utegnut. I zato sam zagrejan. Motor mirno radi. Ne mogu reci tiho, jer ti motori nisu bas tihi na gasu. Ali ne cujem neki "lancani" zvuk. 

Na voznju sam dosao u istom takvom yarisu sa 200kkm pa sam imao lep reper.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ne radi VVT-i kako treba, a ne radi sigurno jer ti izbacuje tu gresku, onda ti ventili ne otvaraju na vreme i ne sagoteva smesa kako treba pa ima dista cadji u motoru i glavi i zato brzo zaprlja ulje pa bude tamnije. To je sve meni bilo pa kad sam resio problem onda sam isprao motor iznutra i vise nije bilo problema. Nisam video koje godiste je auto i koja lova je u pitanju?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobra godina, dobra cena, ako se ne varam oko 500-600€ ispod cene. Nisu to kvarovi koji bi trebali da te odbiju od kupovine, sve drugo bitno ( enterijer, exterijer, dobar u voznji ) je ok tako da sve ove sitnice mozes lako da resis. Mozda na osnovu tih gluposti mozes jos malo da spustis cenu aj pa sa srecom shoping

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

@mahatma

Japan Shop na pregled ako već nećeš u ovlašćeni servis i kupuj to Yare.

:enjoy:

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Dobra godina, dobra cena, ako se ne varam oko 500-600€ ispod cene. Nisu to kvarovi koji bi trebali da te odbiju od kupovine, sve drugo bitno ( enterijer, exterijer, dobar u voznji ) je ok tako da sve ove sitnice mozes lako da resis. Mozda na osnovu tih gluposti mozes jos malo da spustis cenu aj pa sa srecom shoping

 

Послато са SM-J500FN

Pa znas kako. Ja ne mislim da je bogzna kakob dobra cena kad treba da se spuca 500e u startu. Vec mi je to negde realna cena za auto u ovom stanju. Prevashodno mislim na gume i kvacilo koji su instant trosak. Plus ove ostale zezalice koje mogu da izadju jos koju stotku..

Podeli ovaj post


Link to post

@@mahatma Imaš neke slike od budučeg yarisa ? 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Samo sam uslikao čep i diskove.

 

2be342599f530fb640f560d105c0bcde.jpg    fa3a106df5b3020f600ab30b94dd6229.jpg

Trazicu u JS da podignu poklopac ventila pa da vidimo sta se krije unutra. Ovo na cepu mi je onako malo hm..

Podeli ovaj post


Link to post

Kao da  malo penuša ulje. Pločice su skoro menjane. Neka dignu deklu u JS . Znaš i sam da ćeš onda videti pravo stanje.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je auto ocuvan onda je dobra cena. Probaj ga provozati. Ugrej ga da skroz spusti obrtaje u leru na nekih 600 pa onda provozaj. Ako zacuja u niskim obrtajima kad dodas gas onda je garant taj senzor. Inace je ok cena.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako valja ispod 3100-3200 nema dobro yare, zato rekoh ok cena. Neka ti odmah pred prodavcem naprave predracun radova, nesto preuzmi ti na sebe, na nesto njemu skini cenu i eto. Ovo sa tim senzorom meni lici na isti problem koji je @@matori imao sto nije skupo srediti, kao ni taj brisac i radio cd ( polovan ispravan 20€ ) najskuplje u celoj prici je lamela oko 200€ i gume koje budimo iskreni mozes naci 4 odlicne polovne za oko 100€.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

×