Jump to content
ZESTONE

Kupovina Yarisa 1.33 VVT-i (Iskustva, Saveti, Preporuke)

Recommended Posts

To nisam znao. Lepo mi izgleda Yare pa reko , možda bi išao da vidi. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ja jednom isao sa ortakom da gleda neku micru za zenu, smorili se obojca, prodjes pored limarske radionice, naslagana vrata, branici, unutra odvaljen auto a odmah pored u dvoristu 10 tak auta, na par njih se bas videlo da su tek radjeni. Ne mora da znaci ali moze da bude. @matori, tome forum i sluzi, da se razmene iskustva

 

Послато са SM-J500FN

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A ovaj? Nije plac, vlasnik prodaje.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9344934/toyota-yaris-sol-13

a65ca86c2c6df7018e51a26384353d57.jpg

Verovatno i tu ima nekog ulaganja, obrni okreni ispod tri iljade tesko do dobrog yarisa. Pitanje je sad, ovaj za tri ili onaj ts iz obrenovca kad se sve skocka izaci ce na tri, koji je pametnije kupiti?

 

Послато са SM-J500FN

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ja zaboravio totalno. Onaj Yaris što sam nudio već , 2004. g. , 1,3 sa 5 vrata i svim urađenim servisima nije prodat. Ako se neko seća , moja prijateljica je prodavala. Imala 2-3 ucene za cenu i odustala, jednostavno ga nije htela dati u bescenje pa vozi nekad njega, nekad novu Fabiju. Boja je svetlo plava kao na slici iznad pa me to setilo. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te interesuje , javi se pa ću vas spojiti , a ti vidi s njom oko cene. Tražila je 3000 , ali je na autu sve izmenjano. Veliki servis komplet. Ima malo ulaganja u šminku, nekih 100e sve skupa, ostalo sve cakum pakum. Koliko se sećam 180 000 prešao.

Podeli ovaj post


Link to post

To je ok prica, zar nije bila kilometraza nesto preko 200k km? U svakom slucaju bolje i to nego neki sa manje km a lose odrzavan.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

nije sigurno. 180 000 i to garantovano pravih. Kupljen nov kod nas, svi servisi od prvog dana u ovlaštenom servisu u NS, ima sva dokumentacija . Ona je drugi vlasnik , a prvi njena prijateljica. Urađen veliki servis

Podeli ovaj post


Link to post

A ovaj? Nije plac, vlasnik prodaje.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9344934/toyota-yaris-sol-13

a65ca86c2c6df7018e51a26384353d57.jpg

Verovatno i tu ima nekog ulaganja, obrni okreni ispod tri iljade tesko do dobrog yarisa. Pitanje je sad, ovaj za tri ili onaj ts iz obrenovca kad se sve skocka izaci ce na tri, koji je pametnije kupiti?

 

Послато са SM-J500FN

Ne verujem. Auto je prodat! Za tri sata! Za 2650 Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

Duplo golo, dva ti odose ispre nosa nisam vise pametan kontaktiraj @@matori vezano za ono yare ili ako hoces da kolektivno rusimo cenu onom crnom ts u

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

Dva komada danas izletese.

Nisam zvao zato sto taj ima uradjen volan. Ortakov yaris ima 200kkm i znam kakav je volan, u da kazemo losem je stanju ali ne u toliko losem da bi me odbio pri kupovini da kupujem taj auto. Ako je ovom radjen volan, taj je presao ko zna koliko. Sobzirom da je plac, misim da me ni ne zanima..al hvala u svakom slucaju

 

Inace, hvala vam svima jos jednom. Svi ste uzeli da mi trazite auto :D Inace, ja sam tezak kenjator, i trazim iskljucivo, yaris restyle sa 5oro vrata ili TS. Prvi yarisi su mi mnogo gadni. Pogotovo volan i menjac . Mnogo bi mi bilo tesko da moram da ih gledam svaki dan. Spolja mi deluje kao nedovrsen auto, a restyle je ono kako taj auto treba da izgleda. Da se ne uvrede vlasnici prvog modela, ali ja ga tako dozivljavam. Jbg..

Videcu i ovo sa matorim.

Podeli ovaj post


Link to post

Polako, spusti lopticu...

Naici ce vec nesto.

Vreme radi za tebe. Za 7 dana ce svi biti stariji godinu dana. ;)

Salu na stranu, u januaru su cene obicno najnize, tako samo strpljivo.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Bas tako, sad ne smem impulsivno reagovati :)

Jeste to za zimu i prodaju ali imam utisak da i ima manje kola, mada ova dva danas sto se pojavise su me bas iznenadila.

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde ovde da prosledim info. Jedan moj prijatelj prodaje Yarisa 2001, crna boja, cetvoro vrata, 1.0vvti presao 120.000km sigurno pravih.

Znam da mahatmi nije interesantno ali mozda nekome jeste.

Kazite ako treba da se prebaci u neku drugu temu, ali reko ova je sa slicnon tematikom.

Izmenjeno od Bauk011
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da se vratimo nazad na pravu temu :) . Baš sam pregledao slovenačke oglase i ako hoćeš Yare bilo koje , opet kažem , nema nigde povoljnog. Može samo u lošem stanju. Najpovoljnija je Italija i tu je kraj. Bilo gde drugde ne vredi ni gledati. Kod nas su uvozom toliko srušili cene da smo sada najpovoljniji. Pričam o Japancima uopšte. Burazer u NS već 10 godina ima plac i kad sam ja kupovao auto , pitao sam ga da me povede sa sobom kad bude išao po kola. Sve ok , ali povoljnog Yarisa ili Jazza, Civica, Corollu , napolju ne treba tražiti ako je u dobrom stanju jer i napolju najbolje drže cenu. Jedino Italija ako šta iskrsne i nigde drugde. Inače burazer ide u Holandiju na onu najveću pijacu( zna Piske o tome, on je išao tamo i pisao već o tome).

Podeli ovaj post


Link to post

http://www.automobile.it/cuneo-toyota-yaris-1-5i-16v-cat-3-porte-t-sport/106242031

 

http://www.automobile.it/campogalliano-toyota-yaris-1-5i-16v-cat-5-porte-t-sport/106482957

 

http://www.automobile.it/eboli-toyota-yaris-1-3-occasione/105186155

 

Evo i iz Italije par oglasa što sam naleteo. Da ne vadim sa Mobile.de, ista je priča. Opet je najbolja priča kod nas pogledati. Najjeftinije je videti ono što se nudi kod nas pa staviti na papir šta se ima poraditi na njemu i onda odlučiti. Ići u Švajcarsku, Holandiju, Nemačku,... videti auto pa se razočarati jer to nije to sa slika... Strpljivom i vreme na ruku ide ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Vido sam ovog sinoc. Dobio sam ponudu za onog TSs iz nemacke za carinu spediciju na 620 ako je japan sa amss pregledom. A 540 ako je eu.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ajmo dalje.

 

Sta mislite o autu koji je ovako servisiran?
 

Obratite paznju na dva velika razmaka 33-55kkm i 69-92 kkm. Oba puta dve godine razmaka. Takodje ono sto me "brine" je i ovaj poslednji servis na samo 7kkm. To kazem zato sto je preporuceni interval 15kkm. Zasto je radjen u tako kratkom intervalu, pogotovo sto se vlasnik nije pridrzavao onoga 15kkm ili godinu dana.

 

post-270-0-71287400-1483492872_thumb.jpg

post-270-0-71342400-1483492876_thumb.jpg

 

A - mali servis 15kkm ili  1god

B - veliki servis - svakih 30kkm

C - kociona tecnost - svake 2 god

D - rashladna tecnost - 4 god ini 60kkm

E - lanac - na 150kkm

 

post-270-0-55903600-1483493245_thumb.jpg

 

sta spada u mali i veliki servis ne znam, ali po ovoj stranici ispada

veliki = mali + ulje kocnice + filter kabine

http://www.toyota-centar.rs/service-parts-accessories/paket-toyota-5plus/

 

Jedna sumnjiva stvar koja mi je zapala za oko. Na bordu pokazuje prosecnu potrosnju 10L/100, a prosecnu brzinu 50km/h. Auto je sa placa, i ne znam da li to moze da utice jer se ne vozi, a verovatno se pali. Da li mu to dize potrosnju ili ne... Ako da onda bi valjda trebao da smanjuje i brzinu..

 

 

 

 

 

post-270-0-24144100-1483492319_thumb.jpg

post-270-0-86348000-1483492324_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda nije upisan u servisnu vec evidentiran elektronski. Tesko da je preskocio servisni interval jer je sa oko 30k km auto bio mlad i jos u garanciji, prosto mu se ne isplati da gubi garanciju zbog malog servisa. Pa i sa oko 60k km je bio oko 5 god star, mlad je to bio auto da mu tada i tako preskacu servise. 99.9% je upisan u komp tamo gde je radjen. Znam o kom autu pricas, taj koliko sam video ima sve pokriveno papirima, bas uredna dokumentacija od prvog dana sto je retkost naci.

 

Послато са SM-J500FN

Podeli ovaj post


Link to post

×