Jump to content
Edzi_ Sarajevo

Koji antifriz izabrati

Recommended Posts

iskreno mnogo auta smo imali i jos u nijednom nije doslo do te hemijske reakcije :D ...tako da.... :P

Podeli ovaj post


Link to post

Veruj mi ima razlike...  ;)  Samo si verovatno imao sreću da ne doće do haosa...

Podeli ovaj post


Link to post

koliko sam shvatio ti imas malu kolicinu "bilo cega sto se zove antifriz"u vodi!!!???

hm, mladicu, ne sumnjam da je u pitanju obicna cesmovaca, vidi ovako, moze mala kolicinaDESTILOVANE VODE u necemu sto JE adekvatan antifriz tvom motoru, bloku, glavi i svuda gde ta tecnost cirkulise da bi rashladila motor.ta razlika se odnosi da li imas aluminijumski blok ili ne.drugo, ta tacnost ima odredjeno svojstvo podmazivanja vodene pumpe i svih ostalih kanala koji su vrlo uski gde TA TECNOST prolazi.....imas gore u postu G11, G12....ne znam tvoj motor, ali vodi racuna, necu da lupam ali recimo da bi za nase zime tj minuse odnos mogao da bude 3 litra antifriza i litar DESTILOVANE vode....mozes i cist antifriz da sipas-sto je najbolje

Podeli ovaj post


Link to post

Cist antifriz :| nisam znao da sme da se sipa cist ja mislio da uvek treba da se razblazi vodom

Podeli ovaj post


Link to post

taman sam poceo da kuckam, meni su na hondi u ch sipali cist, e sad, on je drzao do -25, za to nemam pojma, mozda je vec fabricki bio razblazen, ako je koncertovan onda mora da se razblazi  :)

Podeli ovaj post


Link to post

-25 ?! to je već razblažen antifriz... ali iskreno, iako je ok temperatura za naše uslove, slabo je to... 3l koncentrovanog (npr. već pominjanog G12 Glysantin) i 3l vode daju od -35 do -40! Provereno.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Cist antifriz :| nisam znao da sme da se sipa cist ja mislio da uvek treba da se razblazi vodom

 

Ako je koncetrat 100% (npr kao što je ovaj što Dzvini i ja sipamo) onda se razblažuje destilovanom vodom isključivo, u suprotnom postoje već spremni koji drže do -25C ili -30C (takve sam viđao u burićima u ovlašćenim servisima) ti se svakako ne razblažuju. ;)

 

 

 

 

Vidim da se tema jako zahuhtava ;)

Evo, ja ću da podelim sa vama jedan kako bi se reklo UPOREDNI TEST Antifriza pa vi prosudite da li najača cena mora da podrazumeva i maksimalni kvalitet ;)

 

 

 

wn7di-c490a06a.jpgwoe3i-d73a241e.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

50-50, definitivno se slazemo oko toga da  ovaj mladi covek mnogo gresi kada je u pitanju izbor tecnosti i odnos TIH tecnosti, sve drugo da uradi bolje je nego ono sta je radio i sta planira da radi.moram da se ogradim da nisam kompetentan da se izjasnim po pitanju odnosa antifriz-dest.voda, uvek sam to prepustao ljudima u servisu da odrade uz redovan servis, e sad.....trio mu je tu, servis, prodaja pa neka se obrati njemu, jedini koji je ovde profi, ima servis i prodaju delova i opreme {koliko ja znam, da ne uvredim nekoga ;)}

Podeli ovaj post


Link to post

-25 ?! to je već razblažen antifriz... ali iskreno, iako je ok temperatura za naše uslove, slabo je to... 3l koncentrovanog (npr. već pominjanog G12 Glysantin) i 3l vode daju od -35 do -40! Provereno.  ;)

 

GLYSANTIN

AL PROTECT/G30

[table][tr][td]zaštita od smrzavanja[/td][td]udeo GLYSANTIN[/td][td]Udeo vode[/td][/tr]

[tr][td]-20C[/td][td]1[/td][td]2[/td][/tr]

[tr][td]-27C[/td][td]1[/td][td]1,5[/td][/tr]

[tr][td]-40C[/td][td]1[/td][td]1[/td][/tr][/table]

Podeli ovaj post


Link to post

bojane....sve ti je jasno, ako volis svoj auto.....znas sta ti je ciniti ;)

Podeli ovaj post


Link to post

-25 ?! to je već razblažen antifriz... ali iskreno, iako je ok temperatura za naše uslove, slabo je to... 3l koncentrovanog (npr. već pominjanog G12 Glysantin) i 3l vode daju od -35 do -40! Provereno.  ;)

 

GLYSANTIN

AL PROTECT/G30

[table][tr][td]zaštita od smrzavanja[/td][td]udeo GLYSANTIN[/td][td]Udeo vode[/td][/tr]

[tr][td]-20C[/td][td]1[/td][td]2[/td][/tr]

[tr][td]-27C[/td][td]1[/td][td]1,5[/td][/tr]

[tr][td]-40C[/td][td]1[/td][td]1[/td][/tr][/table]

 

Hehe... Eto, u ovom slučaju se potrefilo da teorija i praksa daju iste rezultate...  :)

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam na Jugopetrolovoj pumpi kupio antifriz 100% i samo sipao 3l u hladnjak....bio je plave boje,i rekli su mi da je on dobar.....

jesam li negde pogresio  ::)  ??

Podeli ovaj post


Link to post

S obzirom da je veoma bitan "deo" taj antifriz, 10eur koje sam dao za 3L BASF G30 Glysantina je mala cifra, i ne boli me glava shta ce se desiti :)

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da jesi jer ako je 100% onda mora da se razblazi ali DESTILOVANOM VODOM, nikako nemoj da sipas obicnu vodu u sistem, bio je neki recept da recimo napunis hladnjak, tj celi sistem destilovanom vodom, naspes sodu bikarbonu i ocistis sistem od kamenca, pogledaj cepove na hladnjaku i rezervoaru prelivnog suda da li ima belih naslaga, ipak ne znas sta je i prethodni vlasnik radio, sto se ovog "recepta"sa sodom tice to znam da je radjeno davno, davno na kolima koja nisu imala prelivni sud, konkretno nissan datsun iz 69 te, e sad, da li bi to smelo da se primeni na ovoj ceci ne znam, mozda postoje neka sredstva za ciscenje hladnjaka.u svakom slucaju toske se potrudio da ti skenira tabelu i clanak iz novina pa prema tome mozes sam da proveris sta si uradio ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne uspevam da nadjem informacije na net-u, a u prirucniku (ruska verzija) ne vidim da pise to sto mi treba.

U pitanju je Carina 2 XL, 1988god.

Motor bi trebalo da je 4A-F.

 

Zanima me koliko rashladne tecnosti da sipam, i da li osim odvijanja srafa skroz dole na hladnjaku gde sam ispustio ima jos neki ventilcic?

Znam da na nekim autima kad se sipa treba da se ispusti vazduh iz sistema...

 

Istocio sam oko 4 litra, od toga skoro puna prelivna posuda a hladnjak je bio pun do cepa.

Planiram isto toliko da sipam... ?

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalo bi da bude sraf na bloku motora. Tako je kod 2E motora, pa ne vidim zasto ne bi bilo i kod tebe.

Kada menjam rashladnu tecnost naspem novu da pokrije "sace" hladnjaka i napunim oko 2/3 prelivnu posudu.

Pustim da postigne radnu temperaturu, dolijem po potrebi i tek kada 2x ukljuci ventilator gasim auto i stavljam poklopac na hladnjak.

Kada se ispusta tecnost potrebno je da grejanje bude ukljuceno na max, kako bi iscurela tecnost i iz malog hladnjaka.

Mesaj 1:1 i ako bas zafali malo dodaj destilovanu vodu. Da se ne bi sada gnjavio sa uputstvom.

Ukoliko ostane razblazenog antifriza sacuvaj ga, mozda zatreba nekoj komsinici. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam ispustao na bloku, nisam ni gledao. :unsure: Do sledece zime imacu tu kanal pa ce biti lakse.

Ovako racunam ako je negde i ostalo ne moze biti vise od pola litra...

 

Odprilike tako sam i uradio kako kazes: pustio da upali ventilator 2-3 puta, dolio malo preko saca.

Na tabli igla ne prelazi polovinu, a grejanje je kako treba.

 

Izmerio sam ono sto sam istocio - tacno 3 litra, ali prosulo se malo dok sam pokusavao da nataknem crevo da ide u posudu.

Sipao sam odprilike 3,8 litra.

 

Naravno provericu opet sutra, ali voleo bi da se javi ovde neko ko zna tacno u vezi ispustanja i koliko staje.

Podeli ovaj post


Link to post

Да подигнемо тему из љетњег сна:)

 

Долазе минуси, а ја почетник, интересује ме шта треба урадити да сачувам ауто од екстремних минуса?

 

кад сам купио ауто, возио сам у тојотин сервис на преглед, тад ми је мајстор провјерио течност за расхлађивање (на справици за тестирање показала је -40), ружичасте боје.

 

Да ли треба сипати антифриз, неке адитиве?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja tu nista ne bi dirao, G12 antifriz je ruzicaste boje, sve je kako treba :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, treba mi pomoć. :D 

Sličan problem imam kao emeritus. Početnik sam i pojma nemam koji antifriz da stavim sad za zimu (još uvek koristim čistu destilovanu vodu). Imam staru Corollu, 1987. godište, 1,3 motor (vozim na plin). 
Svaka pomoć je dobrodošla. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerica, hvala na odgovoru.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja tu nista ne bi dirao, G12 antifriz je ruzicaste boje, sve je kako treba :)

 

Aha... znači ako je antifriz odgovarajuće boje, sve je ok?! A to što je npr. star 4-5 godina i smrdi?!  ;)

 

 

Sličan problem imam kao emeritus. Početnik sam i pojma nemam koji antifriz da stavim sad za zimu (još uvek koristim čistu destilovanu vodu). Imam staru Corollu, 1987. godište, 1,3 motor (vozim na plin). 

Svaka pomoć je dobrodošla. :)

 

:o  :blink:   Čistu destilovanu?! Ako je tako, tu će biti ozbiljnih problema... Prvo, antifriz ne služi samo za zimu, već i za letnji period. Drugo, ako je bila čista destilovana i sad ako napraviš antifriz na najmanje -20, prvo će ti stradati vodena pumpa, a onda kreće igrarija bez prestanka...

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa, kad sam kupio auto, negde sredinom februara, imao je on neku mešavinu antifriza u sebi, ali je kasnije počeo hladnjak da se ljušti na vrhu, plastika je počela da otpada, pa je para izlazila kroz hladnjak (negde sredinom jula se to desilo). I pošto nigde nisam mogao da nađem hladnjak koji bi odgovarao, ćale i ja smo stavili hladnjak od Stojadina koji obavlja posao i negde od sredine augusta vozim na destilovanoj vodi. (Ali ne prolazim puno, za nedelju dana oko 250km samo). 

Podeli ovaj post


Link to post

@nasud

da se ne bi raspravljali mnogo, ako je antifriz star 4-5 godina onda ne moze da bude roze....

 

drugo ako ste vec kupili auto i ne znate sta je u sistemu za hladjenje, ispusti to sto stoji u sistemu isperite sistem i sipajte mesavinu G12 i destilovane vode u odgovarajucoj proporciji, 1L antifriza na 1L vode čini mi se.

Podeli ovaj post


Link to post

Koje veze ima boja sa staroscu?

 

I jos jedno pitanje.

Sta ste navalili sa G12?

Koji ce vam u 2E motoru i slicnim G12?

G12 je dobar za aluminijum, ali prilicno jede neke materijale, recimo mesing.

Gde ste procitali da u 2E, 4A i slicne ide G12?

Ili je to po sistemu, novije je i skuplje, pa mora da je i bolje ;-)

 

I jos jedna konstatacija.

Ima vise od 35 godina kako u svakom uputstvu, svih proizvodjaca pise da se tecnost za hladjenje (antifriz), koristi preko cele godine!!!

Em sprecava koroziju i podmazuje, em mu je visa tacka kljucanja...

Podeli ovaj post


Link to post

×