Jump to content
TcS.Bot

2012 Toyota Hilux

Recommended Posts

2012 Toyota Hilux

30 Jun, 2011

 

 

toyota_hilux_1.jpg

 

 

Toyota će uskoro predstaviti osveženu verziju svog pick-up modela Hilux, koji će dobiti i novi 3.2 D4-D dizel motor.

 

Najveće vizuelne izmene na Toyoti Hilux modelske godine 2012 je pretrpeo prednji deo (maska, branik, svetla), pozadi se primećuju doterana svetla, a očekuje se i osveženje enterijera. Uz retrovizore sa LED pokazivačima pravca i novi dizajn alu točkova, to je za sada to.

 

U ponudi će biti 4x2 i 4x4 verzije, a pomenuti 3.2 D4-D dizel motor će raspolagati sa 190KS.

 

Više informacija tek sledi.

 

toyota_hilux_11.jpg

 

 

 

Izvor: Autoblog.rs

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da su sredili unutrasnjost da izgleda malo bolje nego na prethodnom.

Podeli ovaj post


Link to post

To je radno vozilo pre svega, tako da mislim da je ergonomija bitnija od stylinga...

Podeli ovaj post


Link to post

Nov sam na forumu, ali ne i sa iskustvom u vezi HILUX-a.

 

Pošto sam prodao DC sa 2,5 CITY, spremam se da kupim EXTRA CAB u nekoj od dve varijante opreme, verovatno ponovo CITY.

 

Gušim se od nestrpljenja u vezi cenovnika koji je još uvek "u izradi, u izradi, u izradi..."

 

Što se tiče šminke u 2012, OK. I budženje snage elektronikom, može da prođe, koliko zbog konkurencije koja već ima 190 KS /NAVARA/

 

A što se tiče ergonomije, jedva su ubacili komande na volanu i malo duža sedišta. u ostalim važnim stvarima ipak kasne, što mi je prilično krivo.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio sam ja cenovnik i prospekat za novi od Go.te, koja te verzija zanima?

 

Mislim da je 3.0 City Double Cab na popustu oko 28700 evra...

Podeli ovaj post


Link to post

Zanima me extra cab u najboljoj varijanti standardne opreme.

 

Ta mašina treba da povremeno nosi TISCHER TRAIL camp kabinu koja je teška oko 600 kgr

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa to je to. Oduvek sam hteo da kupim Hillux Surf. Onda su prestali da ga prodaju u Australiji, da se ne takmice sa samim sobom (LC Prado).

 

U Japanu isto prekinuli proizvodnju bas kada mi je trebao, krajem 2011. Nisam hteo da kupujem polovan, mada nisu skupi. Mozda 7.000EUR za dobar i dosta nov.

 

Edit: zvao se Hillux Surf, cela kabina. Zadnji prozor (na 5-im vratima) je mogao da se otvori za surfboards da strche.

Podeli ovaj post


Link to post

Thailand, Laem Chabang, deep-sea port za izvoz kola.

 

092012toyota01.jpg

 

Posle Amerike, Thai je navece trziste pikap vozila (150 hiljada godisnje se proda lokalno). Kao poljoprivredne radne masine, pikapovi su nisko oporezovani. Da neko od ovih vozila ima punu kabinu, bilo bi 3 puta skuplje.

 

U Thai prave 1.2 miliona vozila godisnje. Toyota, Honda, Nissan, Ford, GM. Nekih 700 hiljada ljudi je zaposleno direktno u fabrikama ili eko-sistemu koji uz njih ide. Denso, auto delovi, pojasevi, sedista, plastika...

Podeli ovaj post


Link to post

Istina, Toyota, Mazda, Mitsubishi, Ford, svi oni prave svoje pickup vozila tamo, doduse Hilux se pored Tajlanda pravi i u Juznoafrickoj republici, za modele koji dolaze na nase trziste...

Podeli ovaj post


Link to post

×