Jump to content
neledr

Toyota corolla1.3 12V, zamena instrument table...

Recommended Posts

Ukratko, in teresuje me da li postoji mogucnost da se u moyu corollu umesto ove stavi tabla koja ima obrtaljku, i da li se mora sta tu budziti ili samo da se ustekaju dzekovi? Nekako mi lepse izgleda sa obrtaljkom, pa ako to nije neki veliki zahvat, ja bih da je zamenim.....unapred hvala!

Podeli ovaj post


Link to post

Poz ne znam da li je tema aktivna ali ako te zanima objasnicu ti sve.samo javi ovde. poz

Podeli ovaj post


Link to post

Nego sta nego je aktivna i dalje! PUCAJ !!!!  ....sto bi rekli,da vidi kako i sta treba. Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ovako. Isti poduhvat sam imao pre nekih 3 i malo vise meseca.

Tebi je oznaka na tabli E32 najverovatnije kao i meni bila. Gde nemas obrataljku.

E sad na nju mogu da idu table sa oznakom E30 ona je ugravirana do 180 i E35 koja je trenutno kod mene :D ona je 200 km/h

 

Posao nije tezak ali je malo pipljiv. Jel se skida dosta plastike i poenta je da se nista ne slomi. Nije ni to tako nezno ali valja se paziti.

Prvo sto skines je donja plastika koju cine plastika gde su prekidaci za maglenku i za grejac zadnjeg stakla i centralni deo gde je grejanje.

Kad to skines onda ide plastika iznad table pri tome pazis da svaki dzek otkacis na vreme da ne bi doslo do kidanja zica ili lomljena dzeka. samo mirno i ide posao bez porblema.

 

Onda se odsrafi tabla ali pre toga otvoris haibu i videces gde je sajla za brzinu koja ide iz menjaca. Kljuc 12 cini mi se i odvijes je lagano dok drugom rukom drzis sajlu.

Kad to odradis onda lepo kad skines tablu moci ces da je izvuces u kabinu a da ti ne zateze sajla za brzinu.

Ona se lako skida okretanjem levo desno da nadjes zljeb i da plastika, koja je sigurnost za sajlu da ne ispadne, nadje zljeb i otkaci se. Onda otkacis tri dzeka sa table i eto table napolju.

 

Onda ide montoranje nove table. Bez ikakvih dodatnih stvari. samo prikacis dzekove tamo gde treba (ne mozes da pogresis svaki dzek je razlicite duzine) i naravno sajlu za brzinu.

Pri tome obavezno kad uzimas novu tablu trazi i sijalice sa njom jer nisu iste a ni broj sijalica nije isti tako da obavezno kompletna tabla.

Pre postavljanja table i vracanja svega na mesto prveri ispravnost sijalica tako sto upalis auto i vidis da rade (svi dzekovi moraju da budu prikaceni obavezno).Ako neka sijalica nije ispravna onda je zamenis. Da ne bi radio taj posao 2 puta vise :D.

 

kad sve vratis na mesto ides pod haubu da sajlu koju si otkacio vratis na mesto. Sajlu polako postavis tako da zljeb udje u zljeb nikako na silu ako nece zaokreni je malo levo desno dok ne nadje svoj polozaj. I zategnes normalno.

 

I to je to  evo slicica moje stare i sad nove.Ova nova svetli kao da si u raju :D uostalom ako budes radio videces sam :D ako nesto zapne slobodno pitaj :D

post-466-132930768652.jpg

post-466-132930768673.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Ti na detaljnom odgovoru,...e, sada samo da nadjem tablu i da je prikacim....xe,xe,xe....pre mesec dana mi jedna promace a sada ko za inat nigde na oglasima nemogu da je nadjem....

Podeli ovaj post


Link to post

Nema problema tu smo da se pomazemo :D

 

ZAboravio sam da ti kazem okvirne cene. Ja sam moju uzeo za 20e cenio mi je 25e ali smo se cenkali i tako.Uglavnom gde god da sam pitao bilo je 25e do 30e uz cenkanje na 20e.

Imao sam ponudu tablu za 15e ali nije od corolle vec carina. Nisam hteo da eksperimentisem pa sam se odlucio za siguran korak.

 

Otpadi su jedini gde se mogu naci. I naravno pre kupovine i pogledati. Za oglas ces cekati dosta dugo a mozda ih i ne bude. Mada isto tako moze da ih ne bude ni na otpadu.

Moju sam cekao 3 dana da stigne na otpad gde sam uzeo (sad drugog placa).

 

poz

Podeli ovaj post


Link to post

Zare, hvala ti mnogo jer si mi pomogao sa Tvojim odgovorom,i nadam se da na forumu nece biti vise tema koje nisu aktivne..

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam nasao E35 kod drugara, njegov cale drzi otpad u Surcinu(ne znam naziv otpada), danas u Trio Servisu sam je zamenio za 15-20min... platio sam je 1200,00 dinara jes da nije imala sijalice ali smo skinuli sa stare table i dodali par novih (6x25 = 150din) ali tabla izgleda fenomenalno

:-* :-* :-*

postavljam slike cim je budem slikao

Podeli ovaj post


Link to post

@ wewerica.

Ajde molim Te bas me intrresuje kako izgleda, i po Tvom opisu, rekao bih da se u stvari sa stare table samo otkace dzekovi i da se samo ustekaju u novu sa obrtaljkom i to je to , bez ikakvih prckanja po instalaciji. Eh da! Zvao sam jedan otpad u Cacku u stvari Pranjanima kod Cacka, i covek kaze da ih ima  i da su table za nju sa obrtaljkom 2000 dindzi.

Podeli ovaj post


Link to post

kao sto je neko pre mene rekao sve je isto svi dzekovi su razlicite dimenzije, i svi dzekovi pasuju sa stare (bez kazaljke) na novu sa kazaljkom. slike kacim kasnije :)  ili ako si iz bg-a dodji na skup da vidis

Podeli ovaj post


Link to post

...nego, pade mi na pamet jedna stvar........zar nebi trebalo da se sa razvodne kape dovede zica sa onog dzeka sto stoji slobodan pored kape?

E, narode da ne tupim mnogo......poslednji put.....

 

Znaci SAMO SE STARA TABLA OTKACI I USTEKAJU SE ISTI TI DZEKOVI U NOVU I TO JE TO   ----  SVE RADI?

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam iz BG, iz Valjeva sam ali bih rado dosao na skup......samo, nemogu prezaliti skup na Divcibarama nisam ni znao da je bio...jbga, potrudicu se da dodjem. Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Da sumiramo:

kao sto je zarkoj napisao, isprati sve korake i to je to.

SVE JE DZEK NA DZEK

nema razvlacenja zica

Podeli ovaj post


Link to post

evo slike nove(polovne) instrument table

:-* :-* :-* :-*

 

 

img20111106110014.th.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

wewerica : ipak je ta cena drugarska :D znas ljude pa su ti pomogli.

 

Sto se tice kacenja nema nikakve razlike. Motori su svima isti cela instalacija je ista recimo 87-92 godiste a neke imaju a neke ne obrataljke.

recimo ova E30 je ugravirana 180 kao nasta stara E32 ali zato ova E35 sto je kod mene je ugravirana 200. Poredjeno sa Navigacijom laze za nekih 5 do 10 km/h zavisnosti koliko ides. Veca brzina vise laze. Ali recimo jos jedna stvar i stara je lagala doduse ali za manje recimo 3 do 5.Mnogo dobra stvar za one koji prelaze ogranicenja za toliko. Nikad da te navata radar :D.

 

Hahaha kontaktirao si coveka gde sam ja uzeo tablu.Bas istog.

E kad to sredis onda krece ona fora koliko obrataja radi u leru???

 

Kod mene je na 900 upalim svetla padne na 800 kad upalim grejanje na 750 i kad sve ostalo popalim ostaje na 750 obrataja.

 

wewerica: tebi je ovo saug verovatno ili???

 

e da jos jedna vazna napomena:

ne diraj kazaljke slucajno ja sam imao taj problem da je tabla malo bilja prasnjava i ja je otvorim da je detaljno ocistim i zakacim kazaljku za temperaturu. I ono zagreje se motor kazaljka stoji na 10 mm od pola. Namucio sam se da je namestim. Cekao da se upali ventilator pa je namestim na sredinu pa tako nekoliko puta odk nisam sredi kako treba.Oprezno akoces da je cistis unutra.

 

Evo jos nekih slicki:

 

E da ako vam jos nesto treba u vezi 2E motora slobodno pitajte licno sam zupcio ove motore sam i mnogo toga radio oko njega takodje sam. HOBI :D

post-466-132930768758.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jos neke :D

post-466-132930768836.jpg

post-466-132930768855.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Jaooooo Zarko sta mi radis........jedva cekam da mi trenutna finansijska situacija dozvoli pa sa skoknem do Pranjana po tablu ( mada bi mi najbolje bilo kad bi moglo da mi se posalje....xe,xe,xe....),

Podeli ovaj post


Link to post

Pa cuj se sa vlasnikom placa pa ako je u mogucnosti neka ti posalje brzom postom.Valjda ce biti korektan i da ti posalje dobru tablu.Ja licno volim da vidim ono sto kupujem pa onda kupim. Doduse polovno. Novo mi salju iz bg. Tako da to ne mogu da vidim :D. Salim se.

Mozda salje covek, raspitaj se.

Podeli ovaj post


Link to post

@Zarkoj

Zaboravih da Te pitam, odakle si ? Msm ako nije tajna. Kontaktiracu ga za jedno sat vremena, nesto mi se nevozi preko Ravne Gore po onim krivincinama.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da nije. Iz Kraljeva.

Podeli ovaj post


Link to post

wewerica : ipak je ta cena drugarska :D znas ljude pa su ti pomogli.

jes vala

:)

 

wewerica: tebi je ovo saug verovatno ili???

 

Ovo je bilo jutros kada sam je upalio pa dok se nije zagrejala, ali posle toga padne na 700-750

:)

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

700-750 bez upaljenih potorsaca? ili sa?

Ako je bez koliko ti padnu obrataji kad upalis potorsace?Po redosledu bas kao sto sam ja naveo?

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam obracao paznju iskreno, aj pogledacu pa pisem.

 

700-750 sa upaljenim svetlima i radiom.

Podeli ovaj post


Link to post

Nabavio izvadio staru, stavio sa obrtaljkom, i dogadja se sledece..........temperatura na crvenom kad se da kontakt, osvetljenje neradi,gorivo neradi,jedino radi obrtaljka.Kad se izvadi kljuc iz brave, veoma slabo sija zuta ekonomik lampica dok kada se upali auto, onda je ona ok.Jbga, prezalio sam 2000-ke......

Podeli ovaj post


Link to post

nisu isti rasporedi na konektorima, trazi drugu tablu oko ove ces mecku da rodis dok namestis da ne sija bezveze

Podeli ovaj post


Link to post

×