Jump to content
TRIO_driver

TRIO kruna u floti - Toyota Crown RS50 1968

Recommended Posts

Skinuti tepisi, da se dijagnostifikuje stanje lima, zadovoljan sam.

 

Zdravo sve, osim dve rupe, gde su bili gumeni cepovi, sto se tice patosa.

 

Ima da se farba ceo, prednji deo netaknuti kao stena, zadnji je gitovan, deo kod rezervnog tocka je istrulio, rubovi ce se raditi, ali u biti, dobra osnova za rad(nije kao plavi naravno, ali za te pare... :)).

 

17-1.jpg

 

18-1.jpg

 

19-2.jpg

 

110-1.jpg

 

Motor od 2.0 i 4cyl izgleda kao motorcic u motornom prostoru, ima mesta i za 6cyl i za V8.. :)

 

111.jpg

 

I sad je Crown na sigurnom, u svojoj betonskoj suvoj garazi, na cekanju do daljnjeg:

 

113.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast Z.

Zanimljiv vozni park pakujes.

 

E na nekih 3-4km od ove tvoje beton garaze ima supra

bela kao tvoja stoji u travi u dvoristu godinama

ako sam dobro provalio lokaciju

Podeli ovaj post


Link to post

Sve pohvale za auto, zaista ce biti jedinstven primerak kada se zavrsi! :-* :-* :-*

 

E da, super ti je vucno vozilo za prikolicu! Pozdravi Dragana i ekipu iz Budisave, odlicni su... 8)

Podeli ovaj post


Link to post

@Simella: Znam, ka Beocinu, zabodena bar 5 godina, 91 model, nju merkam kao donor auto za Crowna.. :P

 

@Dimitreye: Aha, Gagi je moj drugar i kupac, on mi je transporter kad god idem u neku ovakvu akciju.. :)

 

A kombic je Mitsubishi L300 4wd 2.5 turbo dizel, motor iz Pajera, menjac sklapan posebno za vucu, cupa iz mrtvih po potrebi... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Crown prebacen na salas roditelja moje devojke, tamo ostaje u provetrenoj betonskoj garazi gde nece nikom smetati, dok ne dodje njegov red za sredjivanje...sto je realno ne u naredne 3 godine...

 

14-11.jpg

 

15-9.jpg

 

17-8.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo je sto ovako pazis da ostane u istom stanju do pocetka radova.

Podeli ovaj post


Link to post

To je problem mnogih oldtimera, restauracija je dugotrajan proces, i cesto nisu u zavidnom stanju, i dok dodje vreme i novac da se rade, auta skoro da i vise nema...

 

Ovim sam(uz jos neku kozmetiku), zamrzao proces propadanja do daljnjeg, a svakako je ceka detaljno rasklapanje, peskiranje, rad na limariji, farbanju, plus detalj, unutrasnjost, a mehanika ce biti modernizovana, upgradeovana, sa Toyota/Lexus genima.. :)

Podeli ovaj post


Link to post

U, ovo je prava restauracija, kao da sam gledao Chip Foose i Overahauling

 

Ja znam za jednu Crown ali da li je 6. ili 7. generacija, posto su mi veoma slicne, bela, skoro da i nije zardjala, vozena skoro do pre god dan isto kupljena od jednog entuzijaste, ali ocigledno pare su stalno problem

Podeli ovaj post


Link to post

Iza buvljaka, ali sada sam zvao druga, kaze ne moze da ga nadje na parkingu...a on mi nije bas pouzdan po poznavanju kola, jer crown nema toya znak. Aj kada budem bio tamo cu je ja potraziti pa je slikam

 

od Info....samo da je lepa :)

Podeli ovaj post


Link to post

Buvljak kad se iskljucis na drugom prstenu kod Beogradske (sada Kombank) arene iz pravca NSa skrenes desno i samo pravo, kad prodjes ispod pruge tu ti pocinje Buvljak sa leve strane.

Podeli ovaj post


Link to post

ovo dole gde pisu kordinate :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ako znaš bolji način da ubaciš arenu, obe "osmice" i buvljak u isti kadar, častim kinezima! :P

Podeli ovaj post


Link to post

Ja idem na trening tamo svaki dan, ako budem naleteo na nju slikam i saljem slike! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde, to ti je gde prolazi 60 pa imaju one montazne kuce prva kapija desno nalaze se parkirano jedno par automobila sa leve strane do kapije, treca/cetvrta dugo stoji tu vec. Mozes da udjes i nize u kompleks za slucaj da je premestio

Podeli ovaj post


Link to post

Ja znam za moju i tamno plavu od pilota JATa, isto sa NBG, isto model kao moja(dosli su u istoj posiljci), jedino je njegova mint condition..

 

Imam i broj coveka, da imam viska par hiljada evra, popricao bi sa njime..

Podeli ovaj post


Link to post

Posto se Seba ocigledno zadrzao malo duze na treningu, potrudio sam se da nabavim slike Crown-a na koji sam mislio.

 

Auto je poceo lagano da propada koliko se sada da primetiti, pre dve godine znam da je vozen. Sada je desna strana podignuta na trupac pa se ceo auto iskrivio, zadnja leva guma jos se ispumpala pa izgleda ko pred smrt :) U medjuvremenu mu je neko maznuo znak...oba sa haube i grill maske

 

Necu da smanjujem slike da bi ti video u kom je stanju auto

 

post-1184-0-37117600-1356792379.jpg post-1184-0-01640600-1356792442.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Jasno, to je MS112, iliti dosta posle mog, moracemo mi da ga malo pretresemo uzivo..:)

 

Hvala na info, zlata vredna!!!

 

On ima zadnju osovinu koja bi mi odlicno dosla ako se upustim u igranje sa swapom na Crownu... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da da, sada ga nadjoh...S130 1987-1991, i jos je lepsa Hardtop verzija

 

 

A nekad bese `vaki

 

post-1184-0-84116200-1356827578.jpg

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×