Jump to content
sniffer

Podesavanje prednjih svetla po vertikali

Recommended Posts

Pozdrav svima,

trazio sam po netu informaciju kako da podesim prednja svetla (farove) po visini (gore-dole) ali nista naravno nisam nasao. Takodje sam trazio i ovde na nasem forumu ali dalje bez uspeha.

 

Auto je Carina II XLi Liftback 1991. (AT171L) i ispod haube naravno postoje kucista za svetla na kojima postoji jedna izbocina i na njoj jedan sraf za koji ja sumnjam da je za podesavanje pozicije svetla gore-dole. Na onom besplatnom tehnickom su mi utvrdili da su svetla malo nisko i da treba da se malo podignu. Ljudi iz AMS-a su to tamo na licu mesta i probali da urade ali im nije poslo za rukom zato sto i nisu znali gde se tacno podesavaju svetla po vertikali.

 

Unapred se zahvaljujem na svim informacijama koje mogu da pomognu, ako je vec neko podesavao sam svetla kod Carine ili slicno bilo bi super da podelimo to znanje.

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledaj bolje da li postoji jos jedan tockic na faru za podesavanje, i ako nema onda je to pravi.

Dalje, sacekas neki mrak ili ako imas duzu garazu upalis svetla pridjes zidu na oko 3m, naravno ravno, i pocnes da cackas taj tvoj tockic ;D

Ako imas samo jedan tockic za podesavanje vrti ga na neku stranu i gledaj sta se dogadja na zidu. Linija svetla bi trebala da se pomeri na neku stranu, gore ili dole (budi uporan s njima nekada se vrte u prazno ;)). Ako si to provalio kako radi nasteluj sam visinu farova, s tim da bi desni far trebao da podignes za malo vise (takvo je pravilo, pesaci, znakovi, itd...)

E sad, ako imas slucajno dva tockica na jednom faru (izvinjavam se na nepoznavanju Carine) onda je jedan od njih za visinu i njega koristi, a drugi je za neka druga podesavanja koja tebi nisu bitna (da ti sad i to ne objasnjavam)!

 

Srecno i nadam se da si me shvatio... :)

Podeli ovaj post


Link to post

ili da se odovoji unutar fara deo za stelovanje

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala za komentare! Gledao sam vec juce kako to da podesim i nije mi poslo za rukom. Cak sam skinuo onu zastitnu gumu za konektor na sijalici i lepo vidim unutra poluge za stelovanje koje su vezane sa srafom koji okrecem ali se nista posebno ne desava. Moram da nadjem nekog ko ima Carinu to godiste pa ako imam srece da saznam tacno koji sraf je za sta na samom faru.

Podeli ovaj post


Link to post

Pravo da ti kažem, ja se nisam usudio da čačkam to kod mene na Carini E, iako znam koji šraf šta reguliše (ima ih dva)... Promenio far pre dva dana, odvezao do proverenog električara, čovek neštelovao za pola sata sve i juče prešao 400km bez da sam ikome na putu smetao... osim, možda, kada sam amblendovao nekim švabama i golfovima koji misle da mogu ići 120 u brzoj traci... svašta...  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa tako ce i da bude, posto nece milom onda ce kod elektricara :) Interesantno da nisam uspeo ni na novom faru da nastelujem.... ali dobro javicu se kada budem resio slucaj.

Podeli ovaj post


Link to post

Tacno je da se mozda odvojilo socivo od srafa. Kada si skinuo tu gumu uhvati rukom za socivo i mrdni ga ako je sve ok (ne klima se) onda se nije odvojilo, prosto...

 

A tacno je i da hoce da zapekne, e sad! Mnogi modeli imaju neke "ugaone prenosne zglobove radi lakseg prilaza" (neznam kako drugacije da ti objasnim) i on se nalazi ozvan fara. Tj, glavni sraf koji je direktno vezan za socivo izlazi iz kucista a onda na kraju njega postoji, obicno od plastike koja se raspadne i prokliza, taj zglobic koji ti treba da okreces. Poenta je da ako okreces njega da mora i sraf koji pomera socivo da se okrece, normalno. Ako se to ne desava proklizao je. Onda lepo uzmes sta moras (klesta, srafciger, sechice, kljuc......) i sta ti odgovara i okreces sraf direktno, mora da uspe to radim svaki dan. Ako treba taj prenosni zglob skini i baci! ;D

 

Sve ovo i nemoras da radis ako ti se daju pare nekom ko ce isto ovo da uradi, ti odluci sam nije nuklearna fizika!!!! 8)

Podeli ovaj post


Link to post

Sve ovo i nemoras da radis ako ti se daju pare nekom ko ce isto ovo da uradi, ti odluci sam nije nuklearna fizika!!!! 8)

 

WTF?!  ???  Pa ne daje čovek 100eu za štelovanje farova, a pritom mu čovek namesti tačno u mm, umesto odokativne metode štelovanja po zidu, magli, itd... kojom može napravit haos i samo stvoriti sebi probleme.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Sve ovo i nemoras da radis ako ti se daju pare nekom ko ce isto ovo da uradi, ti odluci sam nije nuklearna fizika!!!! 8)

 

WTF?!   ???  Pa ne daje čovek 100eu za štelovanje farova, a pritom mu čovek namesti tačno u mm, umesto odokativne metode štelovanja po zidu, magli, itd... kojom može napravit haos i samo stvoriti sebi probleme.   ;)

 

Aaaaaa nisam znao, pa elektricari imaju alat za precizno stelovanje farova! Da da klasicna prica za uzimanje para. Ili mozda bolje da ode kod "elektronicara" oni su jos precizniji i ne mogu da naprave haos!

A sta je "haos" sa farovima bas bi voleo da znam?!  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma bitno je da si ti ubeđen da želim ljudima uzeti/naterati ih da bace pare... Ali o tome neka pričaju drugi.

 

Što se "haosa" tiče, mislim da posle 21 godine gledanja i slušanja o iskustvima drugih vozača Toyote, nemam potrebu da se ikome pravdam, pogotovu ne posle sarkastičnih rečenica...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam sarkastican i ne kazem da ti zelis nekoga na nesto naterati, vec jednostavno znam iz posla koji svakodnevo obavljam da je to jako prosta stvar koju moze sam da resi. A isto tako znam, i kako se slazu price za uzimanje para, ali je malo glupo, i ne zelim, da sa ljudima, koji gaje ljubav prema istim automobilima kao i ja sam, budem na relaciji kao sa bilo kojom musterijom! ETO  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Aaaaaa nisam znao, pa elektricari imaju alat za precizno stelovanje farova! Da da klasicna prica za uzimanje para.

A sta je "haos" sa farovima bas bi voleo da znam?!  :D :D :D

 

Da, postoji Alat tj Aparat za stelovanje farova, to je ona kutija sa socivom koju ti stave ispred fara svaki put na tehnickom pregledu da provere kako ti far baca....to svaki iole ozbiljniji elektricar ima i posle resavanja problema zardjalih srafova za stelovanje tim aparatom nasteluje kako ce da far baca svetlost

haos sa farovima je recimo kada imas zardjao sraf za stelovanje , neko pokusa da ga razmrda pa ga onda previse razmrda ili ga zezne jer tu ima i nekih plasticnih delova koji mogu da puknu,  pa onda far pri svakoj neravnini igra....ti vidis i far ti radi ALI, da li se zapitas kako je nekome ko ti dolazi u susret!?Ako mislis da mozes i umes sam to da odradis ti odradi pa ces razbiti dilemu sta je haos sa farovima, ne sumnjam da ces crci od smeha  :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Far koji se raspao do te mere da socivo vise nije moguce ucvrstiti je za kantu, naravno. Kupi drugi!

Ako imas imalo mozga neces sjebati socivo stelovanjem, sem ako ga neki pametnjakovic vec nije unistio, vec ces to uraditi pazljivo, imas oci valjda...

 

A ta "kutija sa socivom" ti ustvari kontrolise tvoje socivo fara da li lomi svetlost kako treba. I ona se manuelno podize do visine tvog fara i tek onda koristi za priveru!

Dakle, ovde je rec o stelovanju visine i nicega drugog sto je zaista smesan posao (isto sto i zamena npr sijelice fara).

 

Nemorate zbunjivati coveka  8)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam neki dan skidao farove na mojoj E 90 i imao sam slican problem.Na levom faru se otkacilo socivo sa onih polugica za stelovanje i to sam sredio.Postoji uvek problem, kao sto neko rece, u starosti svih delova u samom faru pa se mora polako raditi da se ne uniste navoji i plasticni delovi koji su postali krti zbog velike razlike u temperaturama( zima, leto) i pogotovo sada kada su nam svetla stalno upaljena.Svi srafovi su naravno bili zapekli ali sam sa WD 40 uspeo sve da ih razradim.Nije neka velika mudrost ali treba biti strpljiv.Ako krenes na silu ode mast u propast.Nisam mogao da slikam jer je sve toliko skuceno i zavuceno da se ne bi nista videlo. Trenutno sam nastelovao farove "odokativnom" metodom ali mi se niko nije zalio od vozaca koji mi dolaze u susret. Na nekim tehnickim steluju besplatno a na nekim naplacuju 200-300 dinara pa cu to uskoro uraditi i tamo.

Podeli ovaj post


Link to post

Поздрав свима на форуму.

 

Да ли знате где може да се купи клизач за подешавање фарова по вертикали? У питању је Корола 2.0 Д4Д 2004 годиште.

Када померам клизач фарови уопште не реагују. Чак је тај клизач постављен наопако.

Podeli ovaj post


Link to post

×