Jump to content
Našud

Dubina zvučnika

Recommended Posts

Zna li neko kolika je dubina za zvučnike u prednjim vratima kod Carine E?! Koliko mi se čini, ono su 17-tice, ali ne znam koja je dubina, a iskren da budem, ne proverava mi se sad po ovom vremenu.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, mada mi nije od neke pomoći jer idem sa ozbiljnijim sistemom napred, damping, itd... a da bih odabrao zvučnike, moram da znam dubinu pa + 8-10mm medijapan prsten i tek onda mogu u kupovinu.  :)  Ima dosta zanimljivih sistema, ali nisam siguran da mogu stati bez većih modifikacija ili pravljenja panela...

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Teško da ćeš moći da nađeš negde podatak kolika je tačna dubina otvora zvučnika u odnosu na lim (odnosno dampping materijal koji ćeš postaviti), pošto kažeš da razmišljaš o ozbiljnom ozvučenju, u prevodu veliki i debeli magneti, moj ti je savet da na licu mesta izmeriš samu meru na autu, a takođe sve lepo baciš na papir i isprojektuješ kolike debljine medijapan ide, kolika je mera zvučnika-debljina (pošto prethodno odlučiš koje ćeš), ako idu neke žabice podloške - koliko su debele, , dakle sve na papir stavi. Tek tada ćeš biti siguran, šta i kako trebla činiti, sve ostalo je nagađanje. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Toške. Upoznat sam sa time, radio već isto to na Corolla-i (bez dampinga), nego pitao sam misleći da neko već zna... sad znam šta ću raditi ovih dana u garaži...  :D   

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Izmerio dimenzije... Dakle, fabrički su rupe od 17-tice, dubina je različita, u gornjem delu je oko 65-70mm, dok je u donjem preko 80mm, a sa prednje strane ima dovoljno mesta za MDF prsten dubine 15mm, a to znači da se na to mesto, bez skoro ikakvih modifikacija može staviti ozbiljan zvučnik!  ;)  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Drago mi je da to čujem, očekujemo slike kada osvane ozbiljni sistem u prednjim vratima ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×