Jump to content
seka_pedja

problem sa pokazivacem temperature

Recommended Posts

Postovani drugari Toyotasi,

 

Do skoro mi je kazaljka za temperaturu bila strogo na sredini i nije mrdala uopste. Od skoro pocela je da mi pada ispod pola, pa varira pa se ljulja gore dole po malo. Proverio sam kontakt buksnu na motoru, sve je ok. Sta bi to moglo da bude? Hvala najlepse. PEDJA

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda je sam indikator temperature odsluzio svoje, tako da, iako je dzek u redu, mozda sam indikator ne radi kako treba..

Podeli ovaj post


Link to post

Da li postoji mogucnost da je termostat u pitanju kako mi malocas rece jedan mehanicar? Mislim pitam, ne znam...

Podeli ovaj post


Link to post

moze biti termostat, TOYOTA je jedna od retkih proizvodjaca koja pravi termostat tako da kad rikne voda stalno cirkulise i ne moze motor da dodje u opasnost da se pregreje... Zimi se to najlakse primeti jer duva hladan vazduh u kabini kad se stavi da greje.. Sto ides brze manja je temperatura vode...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja vec imam novi rezervni termostat. Da li da zamenim ovaj stari pa da vidim sta ce se desavati? Ako i dalje zeza kazaljka mogu li da vozim tako, to je znaci automat i lazno pokazuje ali bi motor trebao da ima normalno hladjenje kao i do sada bez obzira sto je kazaljka nize ili se trese?

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš voziti, ALI vodena pumpa i hladnjak su *urve i izdaće te kad se najmanje nadaš, a šta ćeš kad (ne, ako) prokuva?!

Podeli ovaj post


Link to post

×