Jump to content
omni

Kodiranja i zamena ključa

Recommended Posts

Zdravo svima,

 

Imam Yarisa iz 2001. god i jedan problemčić.  Uspeo sam da polomim daljinski upravljač na kodiranom ključu, sanirao sam delimično uz pomoć lepka tako da sada funkcioniše zaključavanje i otključavanje, ali palim drugim ključem (imam 2 obična i 1 sa daljinskim). Da li mogu da nabavim novo kućište za daljinski i ubacim ovaj postojeći mehanizam, ili postoji neko drugo rešenje.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem da se kuciste posebno prodaje, a nece te bas jeftino kostati ceo novi kljuc sa daljincem (za rav-a je oko 130eur a isti su)...Napravi privezak i na njemu nosi mehanizam za centralnu (kao kod alarma) a sa drugim kljucem pali...Nista pametnije od onoga sto vec radis, nisam rekao.  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Idi kod ristića u Zemun, neka ti lepo čovek kaže šta da uradiš i koliko će te koštati...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima, imam još 2 obična ključa, ali na ovom sa daljinskim postoji na kućištu jedan šravčić pa sam mislio da ključ može da se odvoji od kućišta  i stavi na drugo, a isto to da se uradi i sa mehanizmom  za zaključavanje (nadam se da ste shvatili šta sam hteo da kažem).

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

To bi moglo da se uradi, ako na obicnom kljucu mozes da skines sam metalni deo (kljuc)...Kod mene su obicni kljucevi zaliveni u onu gumiranu plastiku. A nju je nemoguce otvoriti, tj, rastaviti. Bar kod mene.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Kod Ristica sam pravio drugi kljuc za zeninog Rav-a...kodiran ali ne sa daljinskim komandama...uz sav moguci popust izaslo me je, prosle godine u ovo vreme,  7000din. To je cisto da imamo za rezervu ako se desi varijanta gubljenja glavnog kljuca...A oko 130eur je bio sa komandama.

Podeli ovaj post


Link to post

Da nema tih fora auto industrija bi odavno propala  :P

Na Saxu mi je puklo kućište daljinca (odvojeno od ključa) i zovem Vitro:

- Dobar dan, potrebno mi je plastično kućište daljinca za Saxa.

- Daljinac je 110 Evra, a kodiranje 30.

- Ali meni ne treba daljinac nego samo plastično kućište  :'(

- Pa izvadite elektroniku iz svog daljinca, stavite u kućište novog daljinca i uštedećete 30 Evra  ;D

- >:(

Podeli ovaj post


Link to post

Stavljam slike, pa ako neko ima ideju

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

Omni,nedavno sam video kućišta od ključeva za Toyotu. Znači, ključ nenarezan, ima dve rupice na plastičnom delu za dugmiće sistema za otvaranje/zatvaranje. Znači, odvrneš šraf, izvadiš da tako kažem jedinicu za zaključavanje iz starog, ubaciš u novi ključ, a metalni deo ključa narežeš po matrici starog. Bar sam ja shvatio da to tako funkcioniše. Ne znam jedino je li kućište sa znakom Toyote, ali to i nije važno. Ne znam cenu,mogu se raspitati.

Ako još kako mogu pomoći,javi!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, video sam i ja na e-bay, cena 7,5 evra

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

Slika

Podeli ovaj post


Link to post

Ako neko bude narucivao i ja bih da uzmem 1 kom.

Podeli ovaj post


Link to post

I ja bih isto uzeo jedan, kupio sam auto sa napuknutim plasticnim delom na kljucu, za sada izolir-traka drzi, ali je pitanje dokle ce  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li kogod kakvu ideju kako se kodira daljinac od alarma koji Toyota poslednjih  godina ugradjuje u vozila koja proda kod nas.

Na plocici pise GEMEL TXSHS, daljinac je kao ovaj na slici.

Bio sam u AS Gile, na Zrenjanincu, kazu da daljinac baca signal, ali da se raskodirao. Tamo nisu znali shemu kako se kodira plicica prema centrali, pa se nesto nadam da neko zna...

Ili bar da zna nekoga ko zna....

Drugi daljinac, Bogu hvala, radi najnormalnije!

post-436-132930763815.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da uputstva imas u AUTODATA-i, ja nemam instaliranu, tako da ili to vidi kod nekog ko ima, ili trazi po netu, pitaj covekovog najboljeg prijatelja Googla.. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Prijavljujem da je, sticajem cudnih i nepredvidjenih, meni misterioznih okolnosti, daljinac sam proradio.

Za sada radi, a dokle ce, nemam pojma. Ja znam da nista nisam uradio (doduse, cackao ga je tip u AS Gile, koji je rekao da ne zna shemu kako da ga kodira).

Ako neko zna kako se kodira, nek napise, zlu ne trebalo...

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ja znam kodiranje izgleda ovako, barem kada se radi o kodu na kljucu, a sumnjam da se princip bitno razlikuje:

Kod strucnog lica (u mom slucaju stucnjaci za narezivanje kljuceva koji mnogo zaradjuju) se donese kljuc sa kodom, ili ID plocicu (ako nema kljuca, plocice, onda kompj. iz kola se izvadi i donese) pa oni ocitaju kod (sa onoga sto si doneo) i kopiraju ga na novu elektronsku jedinicu koja se utisne u novonarezani kljuc. Onda platis i ides kuci :P

Ako sam promasio temu, izvin'te, al nesto kontam da princip mora biti isti ili slican i za daljinac alarma...

Podeli ovaj post


Link to post

Kodiranje kodnog mesta se vrsi na nacin slican opisanom.

 

Kodiranje kljuca se vrsi kombinacijom poteza u automobilu, u zavisnosti od marke i modela. Npr. Za pug se secam da je bilo dati kontakt i stisnuti i drzati dugme za otkljucavanje. Za seata sam na slican nacin kodirao kljuc...

Podeli ovaj post


Link to post

Ristic (tj neko zaposlen tamo ) mi je preko telefona rekao da je cena kucista kljuca sa prebacivanjem elektronike iz starog i rezanje 4000rsd ! Mnoooogo...

Misim da se malo za****(auto recenzija), ili samo pokusao :)

 

Zvacu danas da pitam kolko je samo rezanje, jer kucista mogu da se nadju za 1000rsd. Prepakivanje u sopstvenoj reziji. Sigurno je manje od 4 000.

Podeli ovaj post


Link to post

srecno,i pisi kolko te je izasao poduhvat :)

Podeli ovaj post


Link to post

mora se biti pazljiv sa transponderom...Ali ako se vec igras toplo preporucujem

 

Toyota-Flip-Remote-Key-Shell-2-Button.jpg

 

Ja sam sa mojom kombinacijom prezadovoljan ;)

 

post-1184-0-67360700-1379404228.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam...videcu to jos. A u kom smislu pazljiv?

 

Gde si pazario?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li je to-to, sto Uca pominje, ali evo ti linka sa e-bay-a

 

http://www.ebay.de/i...=item3a78b048b8

 

http://www.ebay.de/s...cat=0&_from=R40

 

videces, razne varijante- od dva kljuca za premestiti daljinac za svega 9 eura, preko samo gumenih dugmica za daljinac na kljucu, do skakavac kljuca sa daljincemn ;)

 

cak i ova low-cost varijanta od 2 eura, P.R.C. made.

http://www.ebay.de/i...=item48545a0705

 

@Liftman-Uco, ako smem da primetim, ova tvoja kombinacija izgleda i lepse i kvalitetnije od ove koju si na slici preporucio. I mene zanima gde si uzeo, i da li i na "skakavcu" imas daljinac il jok?

Podeli ovaj post


Link to post

Tnx za linkove.

Nasao sam kod nas na kupindu i kupujemprodajem. I to mi je nekako manje cimanja.

http://www.kupindo.com/Prateca-oprema/10061706_NOV-AUTO-KLJUC-TOYOTA-2-TASTERA

 

Ne znam dal bi uzimao skakavac..

 

Sad sam opet zvao ristica. Rezanje je 1000 do 1200 rsd.

1200(rezanje) + 1200 (kljuc na netu) = 2400.

 

Soma ipo manje nego sto oni traze..malo li je..

Podeli ovaj post


Link to post

×