Jump to content
Gile

Gile i Corolla 2001

Recommended Posts

Pomoz' Bog junaci!

 

Zovem se Igor i iz Nisa sam.

Vec neko vreme "rovarim" po forumu tragajuci za odgovorima na pitanja koja jos nisam postavio i ono sto mi je prvo zapalo za oko je da na forumu vlada odlicna atmosfera i uzajamno postovanje sto je za svaku pohvalu, a i moram reci "neverovatno".

Na zalost jos uvek ne posedujem toyotu,al imam opaku zelju da pazarim corollu '01 samo ne znam 1.6 vvti, ili 2.0 d4d!

Sobzirom da je cena dizela i benzina priblizno ista,u toyotinom slucaju i performanse,ono zbog cega se dvoumim jeste servis i cena rezervnih delova,dakle posto cu pazariti od neznanca,moram biti spreman na udar po dzepu,u roku od par dana. U 4000e moram uklopiti i auto i registraciju i eventualno vadjenje macke iz dzaka.

Takodje je vazno da bude karavan,jer sam penzos u dusi,alu felne i auspusi i wooferi u gepeku mi nikako ne olaksavaju zivot,a nisu bitni,treba mi vrh kvalitet i ne preskupo za odrzavanje i bingo,evo me na toyota forumu.

Pozdrav svima,odlicni ste,hvala!

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro NAM Dosao ! ! !

Razmisli i o 1.4D4D motoru

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala druze na dobrodoslici. Da ti pravo kazem nisam ni znao da postoji dizel tako male kubikaze,a malopre sam procitao sam da moze da se cipuje,ako mislim da je trom.

Mada sobzirom da vozim zastavu 101 i malter kolica su startnija.

Jel kod 1.4 d4d jeftinije odrzavanje nego kod 2.0d4d?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav i dobrodosao.

Sve je bolje kod 1.4 d4d, sem sto imas manje snage ;) Pa sad, sta ti je bitno...

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav Gile, dobrodosao! Mislim da za sumu od 4000e mozes da se uklopis i te kako, ali ako ikako mozes, kupi od nekoga koga poznajes, ili makar neka za tebe kupi neko ko je strucan, i ko nece da te zavrne.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kao imam tog nekog ko se razume,kolega koji je silne godine radio kao taksista i imao je ozbiljne mehanicarske poduhvate kako na svojim tako i na tudjim vozilima. Sad vozi renoa lagunu,a kad smo razgovarali o tome kako ja imam nameru da kupim auto,reko mi je da obavezno gledam japanca,po mogucstvu Toyotu,jer je nekom japancu skidao delove i kaze kvalitet materijala je neverovatan. Ja kazem focus,xsara,stilo? Kaze on ma sve je to dobro,al Toyota je vrh. Pa je pao dogovor da gledamo zajedno.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao, taj 2.0D4d, sa 116 ks ima plivajuci zamajac cija je zamena vrlo skupa, 1.4 D4D ga nema kao ni 2.0D4D sa 90 ks, motori 1.4 i 1.6 vvt-i su imali falinku da trose ulje, taj problem je resen polovinom 2004 godine...

Podeli ovaj post


Link to post

To je to sto forume cini odlicnim izvorom informacija,kao sto na osnovu prvog slova mogu da znam dal je proizveden u japanu,turskoj ili engleskoj,svaka vam cast! Respect.

Podeli ovaj post


Link to post

Engleska "S"Japan "J"za Tursku neznam, gledaj da uzmes japanca  ;)

Osim toga, postoji sajt na kome ukucs broj sasije i dobijas sve podatke o voziliu, kada i gde je proizvedeno, za koje trziste itd....za konkretan auto imas sve podatke do najsitnijeg srafa,,,

http://www.toyodiy.com

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja da se ukljucim mada sve manje pisem jer ne stizem od posla :(

 

Ja imam dizela 2.0 D4D od 90 ks, za koji kazu da nema plivajuci... ja jos nisam proverio. Zadovoljan sam kako auto ide ali mislim da je najbolje resenje ako vec hoces dizela 1.4 D4D, ali vodi racuna svaki deo za dizela (osim delova sasije i enterijera) je skoro duplo skuplji za odrzavanje/zamenu.

 

Po meni sve zavisi koliko prelazis i da li mozes da nadjes dobrog benzinca (da ne trosi ulje), ako prelazis puno dizel, ako imas dobrog benzinca ne razmisljaj mnogo... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Engleska "S"Japan "J"za Tursku neznam, gledaj da uzmes japanca  ;)

 

 

Slovo "N", ako tako pocinje sasija, onda je napravljen u Turskoj..

Podeli ovaj post


Link to post

 

Cao ljudi,najpre da se izvinim sto me zaista dugo nije bilo,a zatim da pokusam da se opravdam, jer sam jurio po bankama uslove i dokumentaciju,pa sam imao i tesku saobracajnu nesrecu i jos uvek sam u procesu oporavka,ali dok sam bio citav,slikao sam ljubimca,pa sad vam ga i pretstavljam.

Verovatno je vazno da kazem da sam prezadovoljan i udobnoscu i prostorom i kvalitetom materijala i resenjima za sve i svasta i time sto je karavan i sole varijanta. prezadovoljan.

 

Podeli ovaj post


Link to post

ah, nista lepse nego kupiti novi komad tockova. sa srecom da se navozis

Podeli ovaj post


Link to post

×