Jump to content
bomwollen

Ilija & Auris 1.6 VVT-i

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ja sam Ilija iz bg-a i od sutra sam vlasnik novog Aurisa 1.6 VVT-i M/T6 Sport.

Bice i slika naravno sutra ili prekosutra.

Nadam se da cemo lepo saradjivati i naravno svima zelim sto manje kvarova i sto bezbedniju voznju  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je to VVTi motor ili Valvematic? Posto 1.6 Sport ima samo Valvematic motor.

 

Ako jeste, da li mozes da izneses utiske o motoru kad ga provozas, posto sam i ja zainteresovan za Auris s tim motorom, ali Toyota ne moze da ga obezbedi za test voznju, vec samo 1.33 i dizelku 1.4.

 

Citao sam o tom motoru sve: kako je super, lepo vuce, ima dobra medjuubrzanja i kako je uzasno los, slab, trom i slicno.

 

Pa me interesuju tvoji utisci...

Podeli ovaj post


Link to post

Motor je 1.6 Valvematic 132ks tj 97kW...

 

Znam i ja sam hteo da zakazem probnu voznju ali nisu imali taj model na raspolaganju. Javljam utiske cim ga malo provozam ali ako izuzmes te silne testove gde su jedni pisali jedno a drugi drugo, neces naci za tu kubikazu takvu konjazu bar ne kod nas. Ako nije tako neka me neko ispravi. Motor su mi dosta hvalili jedino sto nije ekonomican kao dizel ali tako je...

Sto se tice opreme ima pa skoro sve uostalom sve pise na sajtu :)

Utisci znaci tek od sutra...

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao bomwollen, i srecna kupovina :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao!  :) Srecno sa novim autom  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro NAM Dosao ! ! !

Cestitke za kupovinu i da utisci budu odlicni

Podeli ovaj post


Link to post

Evo malo i utisaka.

Isao sam na neki kraci put do Loznice da budem precizniji.

Na auto putu sam vozio nekih 130km/h i to je nekih 3.5 hiljada obrtaja i takvom voznjom je trosio po njegovom proracunu oko 6.5l. Kada sam sisao sa auto puta i vozio magistralom onda sam uz njegovo sugerisanje kada da prebacim u visi ili nizi stepen trosio, naravno opet po bord kompijuteru, negde izmedju 5.9 i 6.1 litara. Ovo je sve bilo sa upaljenom klimom. Prvi utisci su da je veoma udoban i da vrlo dobro zvuci kada naletite na neku rupu i pri vecim brzinama uopste se ne cuje buka spolja tj ne osecate pravu brzinu. Da ne ispadne da ja sada malo preuvelicavam ali tako meni izgleda jer sam do skora vozio Suzukija koji je bio i manji, stariji, slabiji auto od ovoga pa sam zato mozda i toliko zadovoljan za sada.

Auto moze i lepo da povuce ali to sam isprobao samo 2 puta kada sam preticao neke kamione tako da o tom delu vise sledeci put. Slike cu postaviti u toku ove nedelje obecavam :)

Podeli ovaj post


Link to post

Obecanje, ludom radovanje. :) (salim se naravno)

 

Pozdrav, cestitam na kupovini auta, ali gde su te fotografije, proslo je skoro mesec dana od tvog obecanja?

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima. Izvinjavam se sto me nije bilo neko vreme ali morao sam da zavrsim diplomski pa nikako nisam stigao da slikam auto i postavim slike. Sto se tiče utisaka dodao bi da sam jako zadovoljan zvucnom izolacijom i kako se auto ponasa na ovim nasim rupcagama od puteva. Za ostalo nije ne potrebno komentarisati...

E sad nazalost koliko god ja pazio auto, a pazim ga i vise nego sto je normalno :) ali dobro, drugi nepaze. Tako da su uspeli malkice da mi zagrebu vrata na dva mesta. Na jednom mestu je ocigledno bio neko bio nepazlhjiv prilikom otvaranja/zatvaranja svojih vrata. Na drugom mestu mi je ili odskocio neki kamencic ili mi je neko namerno zagrebao ali sta je tu je sada da razbijam glavu ne mogu. Moje pitanje glasi da li neko ima iskustva sa poliranjem i sta bi mi preporucio. Imam drugara koji ima kao neku polir masinu i on je polirao svoj auto pa se malo razume u to. Ja stvarno nemam apsolutno nikakva iskustva sto se tice toga tako da bi mi znacila pomoc. Koliko sam ja shvatio jedino resenje da saniram ove zagrebotine je poliranje. Ako gresim neka me neko slobodno ispravi. Sto se tice slika u roku od 36 sati ih postavljam samo da operem limuzinu :)

Podeli ovaj post


Link to post

to bi trebalo videti uzivo,ali mozes da slikas izbliza cisto da se vidi kakva je ogrebotina i da li je probilo lak,ako jeste verovatno nece moci poliranje pa moze mozda cetkicom ili tako nesto,no ostatak kad postavis slike ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Tesko ce se to ispolirati, cini mi se, izgleda kao da je dobro proslo kroz lak... Mada na ovom svetlu nista ne vidim kako treba. Mogao si ga slikati na dnevnom svetlu, stvarno ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ajde sad opet slikaj ali na dnevnom svetlu

Podeli ovaj post


Link to post

Izuzetno lep primerak,a ogrebotinu ako ne resis poliranjem,kreni u potragu za pociniocem. To je zlocin first degree!!!

Podeli ovaj post


Link to post

mora da se vidi uzivo ali nisam siguran mozda i moze da se sredi.ako ne uzmi onaj kao flomaster za ogrebotine u gang landu fino ce srediti da se bar ne vidi tako

Podeli ovaj post


Link to post

Verujem da je u GayLandu mnogo skuplji nego na limundu...ja platio oko 300din valjda...

Podeli ovaj post


Link to post

vrlo je moguce da moze da se sredi!e sad ne znam dodji na sl skup pa da vidimo.a taj kao flomaster ne znam koji je na limundu,mislim da nisu isti ovaj je sonaxov

Podeli ovaj post


Link to post

"Fix it Pro" se zove moj "flomaster"

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drustvo, evo i ja da se malo aktiviram posto dugo nisam bio tu ali ni u zemlji. Nazalost opet nisam bio tu za skup ali dobro bice prilike. Nego me nesto tera maler konstantno sa kolima pa mi se pre 2 dana desilo, na ulazu u bg, da nekom tipu sa ladom lubenicarkom na jednoj rupi ispred mene ispadne ratkapna koja je nastavila da se kotrlja i posto mi uslovi nisu dozvolili da naglo kocim (drugi genije iza voli da se nabije u dupe sto bi se reklo) naleteo sam na nju pa mi je zabgrebala malo dole branik. Nije mnogo stvarno ali sam ispizdeo, a i picajzla sam tako da mi smetaju te ogrebotine iako nekom drugom mozda ne bi :)

E sada posto imam i taj problem i onaj prethodni koji jos nisam resio sa onom ogrebotinom na vratima, o kojoj sam pricao u prethodnim postovima, voleo bi da to nasminkam ako je nekako moguce. Voleo bi da mi neko da neki savet pre nego sto se uputim kod bilo kakvog majstora ili slicno. Nemam predstavu sta da radim. Niti da koristim one flomastere niti da poliram kad ne znam da li je to moguce tj da li ce resiti problem, a da ne pricam da ne bi imao ideju kako i gde da poliram :)

To je tako kada covek kupi novi auto, tako mi majka kaze :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Marker je ok ali samo privremeno reshenje...moze da malo prikrije ogrebotinu na kratko vreme ali to je sve ;)

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×