Jump to content
cakicaribrod

Plin - vaša iskustva

Recommended Posts

Aha, hvala puno na informacijama i edukaciji

Podeli ovaj post


Link to post

Jos nesta da pitam samo,nekom mozda i glupo deluje ali posto se sstvarno ne razumem u temu moram da pitam.Kako je bolje da se uradi jel da sam naprekidac prebaxujem na plin ili da mi urade da se automatski prebaci na br obrtaja ili pak na temperaturu motora cuo sam da i tako rade i kao to je najbolje za sam motor?

Podeli ovaj post


Link to post

najbolje za sam motor je kad na radnu tempperaturu prebaci automatski. onda zaista nemas nista da razmisljas, i mozes komotno da das i zeni i ostalim ukucanima da voze..

 

Neznam samo da li za ovo moras da imas sekvent i zaseban ECU, ili ovu funkcionalnost mozes imati i sa obicnim venturi uredjajem...

Podeli ovaj post


Link to post

Ko je lud zeni da da kola nisu jos za bacanje  :D.Hvala svima na savetima ipak sam resio da ugradjujem pa kako Bog da

Podeli ovaj post


Link to post

Srecno javi utiske posle 1000km

 

Podeli ovaj post


Link to post

Iskustvo posle 38.000km na Corolli 1.6vvti 2006. su dobri. Uređaj Zavoli od 700eur, majstor malo bezveze ali sva sreca sve radi. Redovan servis sistema na 20.000km kosta 1.500 din. Potrošnja 8-10lit. Vožena maksimalnim brzinama 185km/h dosta često. Prebacivanje benz-gas sam radi ne mozete da primetite razliku, neznatno slabije vuče na naš plin. U Italiji mi bilo čudno što mi se auto potpisuje i lakše pretiče pri istim uslovima vožnje. Kad ono LPG kvalitetniji.

Lampica C.ENGINE svetli od prvog dana. Kaze mogla bi da se ugasi ako se poveća potrošnja. Flashlube je bezveze, ne može da se našteluje ni u ludilu na propisano. Potrosio sam 1lit na 35.000, a trebalo bi 1lit na 10.000km.

Podeli ovaj post


Link to post

Ugradio sam AC Stag300 sekvent uređaj na 76000km na moju seliku 2.0 gt-i st182. Sad sam na 131000km. Uređaj ne prebacuje na gas dok se moter ne zagreje i ne pređe 1600 o/min. Na 100l gasa, potrošim 30l benzina, trudim se da svaku vožnju završim na benzinu i pored toga jednom nedeljno vozim samo na benzin. Sa gasom idem do 4000 o/min, a ukoliko mi je potrebno više jednim pritiskom na dugme prelazim na benzin.

Nikakvih problema sa gasom nisam imao, a mnogo mi je novca uštedeo. Lični utisak je da auto ide identično na obe vrste goriva, dok je isti utisak i ljudi kojima sam dao da probaju. Nisu mogli da mi kažu kada su bili na benzinu, a kada na gasu.

 

Po meni je  najvažnije ko ti ugrađuje uređaj. Puno je priučenih lekara, apotekara, mesara koji su najednom počeli sa tim :)

 

Za kraj ću citirati jednog dobrog majstora za gas:

 

"Zašto ne ugraditi gasni uređaj na vozilo (mane)?

• Smanjen prtljažni prostor (*).

• Ne mogu da smislim još neki racionalni razlog.

• Razloge tipa "moj auto malo troši, malo prelazim kilometara, skupa

je investicija itd..." ne smatram racionalnim.

(*)

Mada... Koliko često obarate sedište da bi nosili nešto veće? Pa jednom godišnje

ili ređe. Zašto želite da stavite rezervoar od 100 litara kad vam je benzinski od

40 litara? Pa kad idem na more da ne punim dvaput. Zašto žurite na more kad ste

na odmoru?

"

 

Podeli ovaj post


Link to post

HAHAHA, čitam ove odgovore koje daju "stručnjaci" i ne mogu da verujem :D

Prvo da se izvinim nekome ako se našao uvređenim, da me ne shvate pogrešno, nemojte da komentarišete nešto ako ne znate.

Prvo, ugradnja plina u Yarisa 2003će godište (pretpostavljam da je 1.0 4 klipa) nije preporučljivo od strane fabrike. 1.0 sa 3 klipa nema problema, ali 4 klipa ne, to ne znači da ih nema koje idu na plin, ali ovo je ono što kaže dokumentacija.

Nije bitan uređaj toliko, koliko je bitan majstor koji ga ugrađuje!!! To neka zapamti svako ko hoće da ugradi plin u auto. Zbog nestručne ugradnje i idiotskog štelovanja plinske mape se i pali lampica, koja se "kod svih pali i to je normalno. E nije normalno, meni se npr na Yarisu 2007mo nije upalila nikad, jer je plin naštelovan do perfekcije.

Kada se upali check engine lampica, to znači da smeša nije kako treba, uglavnom bude siromašna, i onda stradaju ventili jer plin stvara veću temperatutu ako ima više vazduha.

Od 2000te vozim na plin, i NIKADA, ali NIKADA nisam imao ni jedan problem sa plinom da me je to ostavilo na putu ili da sam morao da puknem neke velike pare za popravke. plin je ubedljivo najekonomičnije gorivo koje nikako ne može štetiti motoru ako se pravilno ugradi. Flashlube kapalica je obavezna za 99% japanaca jer štiti ventile od velike temperature i to je pod must have opcijom. Nemojte zbog 40-60e upropastiti motor, pa vam je posle plin kriv.

Takođe, STag-Tomaseto kombinacija je po meni srećnije rešenje od npr Lovato-a ili BRC-a, jer je puno jeftiniji za održavanje a funkcionalno je identičan, po meni i bolji, što su mi potvrdili i vrhunski majstori u Srbiji koji ugrađuju plin.  VVTI motori se teže šteluju jer je promenjivo otvaranje ventila pa se mape šetaju, ali i to je rešivo.

 

Znači, nemoj neko da se nađe uvređenim mojim pisanjem, ali nemojte imati predrasude prema plinskim uređajima i tako tim stvarima. Ako se i desi da se neki auto riknuo zbog plina, verujte da uzrok loša ugradnja ili loše štelovanje.

 

P.S. Ja sam sa Yarisom 1.0 2007. prešao više od 20k km na plin, vozim normalno, auto se ponaša normalno. Benzin sipam ponekad, ne vozim jednom nedeljno na benzin, to nisam radio ni sa prethodnim "plincima", jednostavno se ponašam kao da i nemam plin. Jer na meni je samo da sipam i ubacim ključ, plinski komp razmišlja kad da uključuje isključuje, sam pišti kad više nema plina ja ni cim ne osetim kad se prebaci sa plina na benz i vice versa.

Meni je potrošnja plina 8L po Bg-u. E sad je 9.5, jer je najverovatnije riknula Lambada sonda, jer je i na benzinu povećano, čim to zamenim javljam.

Podeli ovaj post


Link to post

Morao bih da dodam još jednu stvar vezano za moj prethodni post.

Kada je auto na gasu benzinske dizne ne rade, dok benzin i dalje cirkuliše jer pumpa i dalje radi. Nečistoće benzina zbog toga brže zaprljaju dizne nego kada auto ide samo na benzin. Vremenom mi je auto sve lošije palio, što je rešeno kada su dizne očišćene.

Ovo je razlog zbog kojeg vožnju završavam na benzin i jednom nedeljno vozim samo na benzin.

Podeli ovaj post


Link to post

U pravu si, dizne se brzo zaprljaju kada se vozi samo na plin. Ja nemam tih problema, možda su dizne drugačije. A i ja periodično stavim sredstvo za čišćenje dizni u benzin.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam ugradio AC Stag4+Tomasetto u Avensisa 2001 godišta još 23. juna ove godine. Sa auto gasom sam prešao skoro 6000. Utisci su sledeći:

 

- Nema razlike u performansama pri vožnji na gas ili na benzin

- Vozio sam i po lokalu, po regionalnim putevima i na autoputu (150 km/h)

- Ukoliko razlike postoje, one su minimalne i ne mogu se registrovati

- Jedino što mogu da primetim je, kada prebacuje (automatski) sa benzina na plin, malo poveća broj obrtaja motora (sa 600 na 800) nakon čega automatika odmah odreaguje i vrati na 600 o/min

- Do sada se uopšte nije palila lampica "check engine".

- Vrlo malo sam koristio benzin.

 

Majstor koji je ugrađivao uređaj mi je održao kratko predavanje o auto gasu, nešto što je važno za mene kao korisnika a to je:

 

- auto gas uopšte nije štetan po motor, već naprotiv, produžuje vek motoru ukoliko je održavanje redovno. To podrazumeva redovnu kontrolu gasnog sistema (kako kontrola "mapa preklapanja" tako i kontrola samog "hardvera")

- ovo je posebno bitno da ne dođe do pojave "siromašne smeše" koja može da ošteti motor i ventile jer se u tom slučaju javljaju "opasne temperature"

- njegov savet je da, ako "zasvetli" lampica (UZBUNA- možda je siromašna smeša, a možda je i neki drugi kvar nezavisno od gasnog sistema), odmah prebacim na benzin i dođem kod njega da ustanovimo razlog tome.

- da se potrudim da oko 10% vozim na benzin, ne zbog motora već zbog benzinskog sistema (dizni i dr.)

- Kapalica, tj. "flashlube" nije neophodna, pošto sa sistemom "AC Stag" veeeeoma retko može doći do pojave siromašne smeše i pregrevanja ventila, tako da mi je preporučio da je ne ugrađujem.

 

Dakle, ja nisam stručnjak za auto gas, jedino mogu da se uzdam u mišljenja ljudi od struke, a verujte mi, ovaj mi uliva poverenje (lični utisak!) ...

 

Što se potrošnje tiče, javljam kad napravim kalkulaciju.....

Podeli ovaj post


Link to post

- Nema razlike u performansama pri vožnji na gas ili na benzin

 

Nema sanse, jer je oktanska vrednost tih goriva dosta razlicita, tako da ovo sto si napisao moze biti samo ako je uredjaj tako podesen da nadoknadjuje razliku u oktanskoj vrednosti time sto toliko da motoru vise goriva da sagori, i time nadomesti gubitak snage siromasnijeg goriva.

 

- auto gas uopšte nije štetan po motor, već naprotiv, produžuje vek motoru ukoliko je održavanje redovno.

 

Svaka modifikacija fabrickog stanja automobila bilo da je vesanje, promena dimenzije guma, pogonsko gorivo ili smesna stvar poput zamene filtera vazduha dovodi do kraceg veka trajanja automobila u celosti.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Da stvarno, vec mi je muka od tih majstora sto prosipaju price da plin produzava radni vek motora. Jos ce da mi kazu da koristim zenske najlon carape umesto filtera za vazduh, i da to produzava vek trajanja... Ili lazu, ili nemaju pojma, ni jedno ni drugo ne valja.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Svaka modifikacija fabrickog stanja automobila bilo da je vesanje, promena dimenzije guma, pogonsko gorivo ili smesna stvar poput zamene filtera vazduha dovodi do kraceg veka trajanja automobila u celosti.

 

 

Ukratko, netačno.

Podeli ovaj post


Link to post

Da stvarno, vec mi je muka od tih majstora sto prosipaju price da plin produzava radni vek motora. Jos ce da mi kazu da koristim zenske najlon carape umesto filtera za vazduh, i da to produzava vek trajanja... Ili lazu, ili nemaju pojma, ni jedno ni drugo ne valja.

 

Ne slažem se sa ovim, jer naprotiv, po testovima proizvođača gasnih uređaja i motora, produžava se radni vek motora za najmanje 30%. Gas sagoreva u motoru bez ostatka i zato nema čađi koja prlja ulje i taloži se na sklopovima motora, time je omogućeno da ulje radi svoj zadatak a to je da podmazuje i hladi motor. Tako da čistije ulje bez primesa čađi i sumpora produžava vek motoru.

Podeli ovaj post


Link to post

Da stvarno, vec mi je muka od tih majstora sto prosipaju price da plin produzava radni vek motora. Jos ce da mi kazu da koristim zenske najlon carape umesto filtera za vazduh, i da to produzava vek trajanja... Ili lazu, ili nemaju pojma, ni jedno ni drugo ne valja.

 

Ne slažem se sa ovim, jer naprotiv, po testovima proizvođača gasnih uređaja i motora, produžava se radni vek motora za najmanje 30%. Gas sagoreva u motoru bez ostatka i zato nema čađi koja prlja ulje i taloži se na sklopovima motora, time je omogućeno da ulje radi svoj zadatak a to je da podmazuje i hladi motor. Tako da čistije ulje bez primesa čađi i sumpora produžava vek motoru.

 

+1!

 

Ulje čuva motor! Benzin razređuje ulje! Produkt sagorevanja plina je CO2 + H2O! Nema gareži!

Podeli ovaj post


Link to post

- Nema razlike u performansama pri vožnji na gas ili na benzin

 

Nema sanse, jer je oktanska vrednost tih goriva dosta razlicita, tako da ovo sto si napisao moze biti samo ako je uredjaj tako podesen da nadoknadjuje razliku u oktanskoj vrednosti time sto toliko da motoru vise goriva da sagori, i time nadomesti gubitak snage siromasnijeg goriva.

 

- auto gas uopšte nije štetan po motor, već naprotiv, produžuje vek motoru ukoliko je održavanje redovno.

 

Svaka modifikacija fabrickog stanja automobila bilo da je vesanje, promena dimenzije guma, pogonsko gorivo ili smesna stvar poput zamene filtera vazduha dovodi do kraceg veka trajanja automobila u celosti.

 

 

Moje lično iskustvo kaže da nema razlike u performansama, bar ne primetne razlike. Ono što stoji kao činjenica je to da je potrošnja plina oko 10 - 15% veća u litrima od potrošnje benzina. Eto odgovora!

 

O finansijskom efektu ne treba diskutovati. Upravo pravim analizu o potrošnji sa posebnim osvrtom na potrošnju D I N A R A  na 100 km!

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde da i ja nesto kazem  :)

Ja licno nikada ne bi stavio plin u auto jer ako nemam para da sipam za benzin necu ni da ga vozim.

Plin je jos jedan zaseban sistem koji moze da dozove dodatne troskove u slucaju kvara.

Opet sa druge strane to moze biti i dobro ako nesto krene po zlu sa benzinom.

Neki kazu strada motor, neki kazu produzava vek istog.

Onda ja razmisljam ovako: pa zar nije svakoj fabrici na svetu u cilju da joj motori traju duze i da su jeftiniji u eksplataciji.

Sve vodece kompanije se ubise praveci ekoloski cista vozila ali ne sa plinom vec sa baterijama.

Na kraju svi znamo kakvi su nemci. Oni kada usparaju cent slave a kamo li da usparaju toliko evra na razlici cene gasa i benzina.

Zasto onda u nemacoj ima malo vozila na plin a u italiji je druga situacija?

Ovo je samo moje razmisljanje u vezi ove teme.

Ne zelim drugima da solim glavu u vezi plina ali meni ne moze neka firma koja pravi sisteme za plin da zna sta je bolje za taj motor od proizvodjaca istog motora.

Svima koji su ugradili plin zelim da ih dobro sluzi.

Podeli ovaj post


Link to post

@edi4yu

+1

 

Ne slažem se sa ovim, jer naprotiv, po testovima proizvođača gasnih uređaja i motora, produžava se radni vek motora za najmanje 30%.

 

Po testovima proizvodjaca gasnih uredjaja ? ? ! ! ? ? Vladimire, ovim si sve rekao, ne moram nista vise da dodam.

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je život motora produžen ili nije je isto što i da li je starije jaje ili kokoška, svi imaju argumente za i protiv.

Ja ako nemam para da vozim na benzin onda neću voziti- na benzin, nego na plin, hahaha.

Ako je plinska instalacija pravilno postavljena i naštelovana to produžuje vek motoru, a ako nije pravilno stavljena i ako je raštelovana to skraćuje život motoru.

Uvek će biti prezadovoljnih i nezadovoljnih.

Ali jedno je sigurno, čovek ne sme biti isključiv! Šta kad nafte nestane i ne bude benzina, znači oni što su naviklida voze na benz, neće više voziti ? ;D

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Da, po testovim proizvođača TNG uređaja i motora, jer oni imaju najmerodavnije rezultate testiranja.

 

Svako može da ima svoje mišljenje i da je ono zasnovano na osnovu ličnog iskustva ili saznanja. Takođe lična je stvar bilo kog vozača da li vozi na TNG, KNG, benzin, dizel, struju ili kombinovano.

 

Činjenica je da TNG ima bolje pravljenje smeše sa vazduhom, koja ima širu granicu upaljivosti, što omogućava rad motora sa znatno siromašnijom smešom, ne stvara kondenzaciju goriva po zidovima cilindra čime posredno produžava radni vek motora. S obzirom na manju toplotnu moć TNG u odnosu na motorni benzin, potrebna je nešto veća količina goriva (za oko 10%).

 

Jedina mana je što kod motora koji su konstruisani za rad sa benzinom koji u sebi sadrži olovo, vođice ventila se tokom eksploatacije oblažu oksidom olova koje štiti ventilski sklop od habanja. Pri radu takvog motora na gas, nema oksida olova, pa se habanje ventila intenzivira. Ukoliko se nakon 1.000 km pređenih na gas pređe oko 100 km na benzin, dolazi do obnove zaštitnog sloja i neutralizacije ove pojave.

 

Sa ekološke strane TNG mnogo manje produkuje štetne izduvne gasove, pa tako mnoge države stimulišu upotrebu ovog goriva. Još nešto, jadino Toyota i Nissan imaju čisto plinke sisteme.(ne bi Japanci to radili da nije dobro) Takođe 95% japanskih taksista voze na TNG. Mnoge evropske zemlje, kao i Sjedinjene Američke Države takođe podržavaju popularizaciju TNG, kao alternativnog goriva.

 

Sva goriva imaju svoje prednosti i mane. Lično ne bih voleo da dođe dan kada neće postojati čisto benzinski motori, ali alternativna goriva sve više dolaze do izražaja.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam na Corolli koju koristim za posao ugradio plin na oko 300.000km sada joj je na satu 656.000

i za tih 356.000km predjenih na plin nisam primetio poboljsanja u ponasanju automobila. ;D

Zanimljivo je to da sto je vise vozim, sve vise prelazim :P

Ne mogu da tvrdim ali sam gotovo siguran da te bajke o produzenju radnog veka ugradnjom plina

koje ste svi vi rado prihvatili nemaju neki cvrst dokaz da verujem u tu (po mom misljenju) glupost.

 

Toliko od mene, ne bih vas vise zadrzavao  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Jedina mana je što kod motora koji su konstruisani za rad sa benzinom koji u sebi sadrži olovo, vođice ventila se tokom eksploatacije oblažu oksidom olova koje štiti ventilski sklop od habanja. Pri radu takvog motora na gas, nema oksida olova, pa se habanje ventila intenzivira. Ukoliko se nakon 1.000 km pređenih na gas pređe oko 100 km na benzin, dolazi do obnove zaštitnog sloja i neutralizacije ove pojave.

 

takvi automobili se odavno ne prave, amerikanci imaju svo je US norme, i od 83 godine su prakticno izbacili olovni benzin, evropa ima svoje euro 1,2,3....norme, srbija je ako ne poslednja zemlja na planeti, onda medju poslednjim koja je u potpunosti izbacila olovni benzin iz upotrebe

Podeli ovaj post


Link to post

×