Jump to content
cakicaribrod

Plin - vaša iskustva

Recommended Posts

Još raspravljate nešto što je jasno kao dan? Windowlickeru, šta se trudiš, meni nije jasno.

Podeli ovaj post


Link to post

Aj polako:

Sta je jasno ko dan?

Pusti coveka nek objasni kad zna, koristice nekom ko ne zna sigurno.

Podeli ovaj post


Link to post

Znam wazzuu, malo se salimo a nisam prvi poceo :). Zato su neverovatno cistiji motori koji se voze na plin. Evo kod mog drugara (rolla verso 1.6), kada mu merim ulje uvek se "isecem" jer je toliko cisto i posle 8-9k km, da uvek pomislim da ga nema na sipci a ono sve OK. Promenio sam misljenje i edukovao sam se malo, shvatio da je plin OK stvar za veliki broj km-a. Svako ima pravo da iskaze svoje misljenje, moje je i dalje da ga nikada ne bih ugradio na moj auto. Sto ne znaci da jednog dana necu promeniti auto i staviti u njega plin bez problema, ali sada na VVTL-i, tesko.

A ono na plin se........itd, nisam ja izmislio, to je na zvanicnom sajtu F1 2009(10).-te stajalo na naslovnoj strani, jedno kratko vreme, pa je na zahtev raznih fanova ukolonjeno, jer su se nasli uvredjeni, ne zbog plina koliko zbog diesela (ne drzite me za rec, tako se pricalo)

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da se salimo, ja pokusao da nastavim kontrom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Plin iskustva

 

ono sto su mene ucili i cega se pridrzavam:

 

1.Uvek pali na benzin i vozi dok se motor ne ugreje --- (razloge necu sada navoditi)

2.Vozi na plin bez jakog stiskanja pedale...sve preko 3500-4000rpm prebaci na benzin

3.Kad zavrsis voznju ugasi motor na benzinu

 

recept radi

 

plin valja, kao sto se grejem i punim baterije na Suncevu energiju pa moze i na plin sve to

Podeli ovaj post


Link to post

Znam wazzuu, malo se salimo a nisam prvi poceo :). Zato su neverovatno cistiji motori koji se voze na plin. Evo kod mog drugara (rolla verso 1.6), kada mu merim ulje uvek se "isecem" jer je toliko cisto i posle 8-9k km, da uvek pomislim da ga nema na sipci a ono sve OK. Promenio sam misljenje i edukovao sam se malo, shvatio da je plin OK stvar za veliki broj km-a. Svako ima pravo da iskaze svoje misljenje, moje je i dalje da ga nikada ne bih ugradio na moj auto. Sto ne znaci da jednog dana necu promeniti auto i staviti u njega plin bez problema, ali sada na VVTL-i, tesko.

A ono na plin se........itd, nisam ja izmislio, to je na zvanicnom sajtu F1 2009(10).-te stajalo na naslovnoj strani, jedno kratko vreme, pa je na zahtev raznih fanova ukolonjeno, jer su se nasli uvredjeni, ne zbog plina koliko zbog diesela (ne drzite me za rec, tako se pricalo)

sad ce strucnjaci da ti objasne kako je VVTL idealan za TNG i samo tako mozes da produzis vek motora!

Podeli ovaj post


Link to post

a jel ima potreba kod ugradnje plina da se ugradi i kapalica takodje?

 

Ne znam, ali voleo bih da znam ako neko zna sta moze da bude bez kapalice

 

Konkretno ja vozim 1zzfe u koroli 1.8 . Presla je poslednjih 90k na plin, bez kapalice, tako da kontam da ne treba.

ili gresim. Kontam da ako treba kapalica, za ovih 90k km bi riknulo nesto bez iste (ventili?!)....

Podeli ovaj post


Link to post

ono sto su mene ucili i cega se pridrzavam:

 

1.Uvek pali na benzin i vozi dok se motor ne ugreje --- (razloge necu sada navoditi)

2.Vozi na plin bez jakog stiskanja pedale...sve preko 3500-4000rpm prebaci na benzin

3.Kad zavrsis voznju ugasi motor na benzinu

 

recept radi

 

1. Ovo je zbog toga jer isparivač mnogo duže traje kada se prvo zagreje i u zimskim mesecima može biti problema ako se startuje na plin jer isparivač može da zaledi.

2. Ovo drugo je što bi se reklo "totalni nonsens" i taj koji je to izmislio zna o plinu isto koliko ja o vorp pogonu.

3. Ovo delimično važi za one koji voze karburator, za sve ostale ne važi (sekvent sistemi).

 

E sad, ulaziti u raspravu sa nekim u vezi ovoga je glupo, isto kao što bi bilo glupo objašnjavati da je zemlja okrugla.

 

Ovo što sam napisao su nepobitne činjenice koje svaki iole obrazovani majstor koji radi plin zna, i u vezi ovoga jednostavno nema rasprave jer nisam to rekao ja, već mnogo pametniji ljudi od mene i svih nas na forumu.

Podeli ovaj post


Link to post

2.Da li je veca snaga sa plinom ili benzinom, ili bolje receno da li ce bolje da povuce na plinu ili benzinu pri 4000rpm kada treba preticanje? Tako da ipak ima veze sa vorp pogonom.

 

Zatim, sta se desava u motoru pri tako velikim obrtajima na plinu a sta kad je na benzinu? Kada je veca temperatura a kada manja temp na tim obrtajima.

Da li se pri tako velikim obrtajima (sad racunam preko 4500rpm) bolje "podmazuje" motor sa benzinom ili plinom, i ne mislim samo danas sam vozio preko 4500rpm pa cu za dve godine opet nego ako se stalno tako vozi na tim obrtajima da li je bolje na plinu ili benzinu?

Podeli ovaj post


Link to post

1. vozis auto i gasni uredjaj iz proslog veka tako da ne vidim potrebu da bilo gde i bilo koga pretices jer nemas cime.

 

2. Sa tvojim uredjajem, sve jedno kako ga vozis,ako je smesa podesena "na uvce" krcka se na tihoj vatrici s tim da jos nikom nije izgoreo pa ne vidim razlog da izgori i tebi. 4500rpm nije veliko ni za dizel a kamo li za benzin. Ako je smesa podesena kako treba nema bojazni da ce da se desi havarija.

 

3. motor se podmazuje uljem a ne gorivom !

Podeli ovaj post


Link to post

tako dane

 

Ja nisam dane !@#$

 

EDIT: -> 3. pardon, mislio sam na "podmazivanje" gumica ventila, sobzirom da plin isusuje gumice

Podeli ovaj post


Link to post

plin isusuje gumice...

 

da li, leba ti, znas gde se gumice nalaze, od cega su napravljene i od cega stradaju... i cemu uopste sluze?

Podeli ovaj post


Link to post

@ windowlicker - moramo se videti na nekom narednom skupu, jer piskaranjem niti možemo da se ispreskačemo sa pitanjima, niti ljudi mogu da se najedu kokica... ;):)

Podeli ovaj post


Link to post

Прошле године сам уградио плински уређај у Авенсис, 1.8, 2006 год., и прешао 13к километара. Мајстор који је уградио има сервис на Вишњичком путу. Претпостављам да знате о коме је реч (не знам да ли је дозвољено рекламирање). Капалица је уграђена и она сама је једина "мана" јер је повремено штелујем да капље одређен број капи. Волим да буде како је прописано.

За сада све ради како треба. Миран рад мотора на леру, лепо прима гас (мало тромије него на бензину, што је и нормално) мада је мој стил вожње "економичан" тј не форсирам га преко 4к обртаја. Повремено (око 10%) возим на бензин (препорука од мајстора који је уградио плин). Мислим да штедим минимум 30% а можда и 40% у односу да се возим на бензин.

Оно што се скоро појавило је да се упалила ЧЕК ламппица и укључена је константно. Био сам код мог сервисера за јапанска возила на Новом Београду и после дијагностике ми рекао да је то због плина и да су дизне запрљане. Ако ме нервира могу да оперем дизне за 50е и лампица ће се угасити, неко време, или да возим даље. У почетку ме је нервирало али не баца ми се 50е ако баш не трреба. Купио сам ОБД конектор (20е) тако да повремено сам ресетујем и проверим грешку, да се случајно не појави још нека грешка испод оне за запрљане дизне.

Podeli ovaj post


Link to post

Greška za zaprljane dizne?! :huh: Ako nije tajna napiši koja je, jer prvi put čujem za tu grešku...

Podeli ovaj post


Link to post

da nije lean smeša? p171

Podeli ovaj post


Link to post

Nešo, može biti svašta, ali čim ugradiš plin, par grešaka dobije novu dimenziju... :)

Podeli ovaj post


Link to post

×