Jump to content
markobg

Koje sredstvo koristite za održavanje kože u vašem autu?

Recommended Posts

cao ljudi zanima me sta vi koristite za ocuvanje koze u kolima,za lepsi izgled i sjaj?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam hteo ovih dana da kupim vazelin, al me malo sramota da idem traziti :D

Podeli ovaj post


Link to post

U letnjim mesecima, za očuvanje kože koristim Top Ten sa faktorom 46, u zimskim uglavnom neki duks, džemper, jer grejanje radi... Po prirodi sam lep, tako da za lepši izgled koristim naočare za sunce i imitaciju zlatnog zuba, a za sjaj kože je zaslužan bakin recept, ali to je tajna koja se ne sme odati. :D

 

Marko, izvini, ali nisam mogao da odolim...  :-[

 

Konkretno - javi se Mitru sa foruma.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam odrzavao i odrzavam koznu jaknu HEMEL kremom. od jedne pitanje da li ces moci zavrsiti ceo auto..

Podeli ovaj post


Link to post

Meni nepoznata firma... Pitanje je šta će ti biti sa sedištima posle cele kutije?!  :-\  Iskren da budem, posle posete sajtu, uopšte mi ne ulivaju poverenje...

Podeli ovaj post


Link to post

pa ona od 200 ml moze da resi ceo auto jer pise da se nanosi u tankom sloju...a meni je cale reko da su one najbolje za kozu

Podeli ovaj post


Link to post

Ja svojoj Kozi ne dajem hemiju... Dobija da jede svaki dan, i zveknem joj dva-tri samara jednom nedeljno, onako preventivno... Da vidis kako sija :P  :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

bogami hemmelchic je odradio posao.premazao sam prednja sedista i ono sa strane i posle par minuta prebrisao sa krpom kao sto pise i sija se do 00.e sad nisam siguran da li sam dovoljno prebrisao jako da ne ostaje na odeci ali sutra ujutro cu da vidim i da prebrisem jos jednom za svaki slucaj da upije sto vise je moguce i tad cu i slikati posto nisam namazao zadnja pa da se uporedi razlika,pa cu onda i zadnja namazati.preporucujem svima hemmel

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam hteo ovih dana da kupim vazelin, al me malo sramota da idem traziti :D

probaj pavlovicevu mast, odlicna je i nema sta da te bude sramota  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

inace,kupio sam na zelenom vencu onu hemmel kremu ispalo me je 600 din 200 mll sto je extra cena s tim da je bila 1050 din.e sad kosta 800 al sam na netu zvao neku likusu sto to valja za njih pa mi je dala ime njeno i neki registarski broj da dobijem 25 posto popusta.krema je extra.po preporuci prodavacice ostavio sam preko noci i ujutro prebrisao i fino se sija

Podeli ovaj post


Link to post

Za odrzavanje koze u automobilu najbolji su proizvodi firme Gliptone koji to inace rade za Bentley i Rolls Royce. U setu idu cleaner kojim se skine sva necistoca sa koze i conditioner koji kad se namaze vraca kozi izgled kao da je sad iz fabrike izasla

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno nikada nisam imao kozu u u kolima ali drug vozi 10-15 godina iskljucivo kola sa kozom, i koristi ono plavo nivea mleko za telo. Nasofti ih uvece dobro, i onda ujutru cista pamucna majca (krpa) i trljanje dok ne osusi sedista :)

Za belu kozu znam da se cisti mlekom iz tetrapaka, to sam proverio :)

Podeli ovaj post


Link to post

A shta da ja uradim sa sveze odradjenim volanom, ruchicom i kozicom oko menjacha, chime da ih namazem kako bi shto vishe izdrzala koza? :)

 

P.S. Mnooogo mi se znoje dlanovi, to je najveci problem :(

Podeli ovaj post


Link to post

Ja jednom nedeljno, namazem "debelo" ruke sa niveom i onda sednem u auto i "razmazem" po volanu i menjacu.

 

P.S. Izadji malo iz lifta, pa ce manje da se znoje dlanovi. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja danas Hemel-om premazao ruchicu i kozicu oko menjacha pa da vidim kako se ponasha par dana :)

 

Nije mi bitan sjaj vec zashtita od habanja i znoja, mekoca koze...

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo vazno za negu koze je i da je pre tretmana treba ocistiti a ne utrljavati prljavstinu u nju.

Podeli ovaj post


Link to post

Najace sredstvo za box-kozu je medicinski Vazelin.Ima da se kupi u svakoj apoteci.Pakovanja od 100g kostaju oko 70din.To ce vam reci svaki majstor koji sije i radi sa kozom,tapaciranje ili ko sije kozne jakne.Vazelin nema ni boju ni miris,a izuzetno je mastan i stiti kozu najbolje od svih fensi i brendiranih krema , masti i mleka koje reklamiraju po radnjama za kozmetiku auta.

Provereno najbolje,koristim Vazelin za kozna sedista vec 10-ak god. i nema niceg boljeg,za sjaj,negu i cuvanje koze da neispuca,kako leti tako i zimi.

Podeli ovaj post


Link to post

E pa da prenesem iskustva starog profesionalnog vozača (bivšeg vlasnika Bmw-a) Za kožu je najbolji kao što je već neko spomenuo medicinski vazelin. Takođe je vrlo bitno ne preterivati i mazati često kožu vazelinom ili nekim drugim sredstvom za impregnaciju kože jer će se vremenom istanjiti i eto belaja.  Za redovno negovanje i čišćenje kože dovoljna je magična krpa. Pre dedinih saveta koristio sam niveinu kremu za ruke i nisam imao nikakvih problema sa kožom u kolima. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imam jedno pitanje sto se tice koze da li valja pre mazanja sredstva za kozu kreme i te stvari , ocistiti kozu sa medicinskim alkoholom znaci ne cistim alkoholom nego tipa uzmes posudu sipas 70% vode i 30% medicinskog alkohola ???

Podeli ovaj post


Link to post

Ne 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kozu cistiti ili namenskim sredst ima, ili uljanim ili parafinskim losionima.

Alkohol izuzetno isusuje kozu

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×