Jump to content
Rista car

Toyota 4Runner

Recommended Posts

 

 

asefasv.jpg

 

 

Toyota je u Teksasu i zvanično predstavila novu, petu generaciju modela 4Runner, modelske godine 2010.

2010 Toyota 4Runner, namenjen američkim kupcima, između ostalog, dobija modifikovani spoljašnji izgled, četvorocilindrični 2.7L motor sa 157KS i 241 Nm (samo u verziji sa 4x2 pogonom) i opcioni treći red sedišta.

U ponudi će naravno biti i jači motor, i to 4,0 litarski V6 agregat sa 270KS i 377 Nm (uparen sa petostepenim automatskim menjačem), a kupcima će na raspolaganju biti i tri paketa opreme (SR5, Trail i Limited) i tri nove boje: Shoreline Blue Pearl, Magnetic Gray Metallic i Classic Silver Metallic.

 

SR5 model *****kterišu, između ostalog, 16 ili 17-inčni točkovi, set vazdušnih jastuka (frontalni, bočni, za kolena plus vazdušne zavese), parking senzori i audio sistem sa 8 zvučnika (opcija su kožni enterijer, el. poešavanje sedišta, treći red sedišta), Trail donosi off-road paket (uključujući Crawl Control, Adaptive Terrain Management System (A-TMS...), sportska sedišta, kameru za vožnju unazad, USB iPod interfejs, Bluetooth, satelitski radio, dok model Limited ima i full-time 4WD pogon, točkove od 20 inča, body kit (kompletno u boji karoserije), aluminijumske krovne nosače, retrovizore sa pokazivačima pravca, kožna sedišta, keyless entry sa dugmetom za start motora i JBL audio sistem.

4Runner je inače dugačak 482 cm, širok 192 cm, visok 178 cm, a sve verzije imaju i sisteme VSC, traction control, EBD, brake assist i naravno ABS.

 

 

 

4runner003.th.jpg4runner004p.th.jpg4runner001.th.jpg4runner002.th.jpg

 

Podeli ovaj post


Link to post

To vam je jeftiniji, a sposobniji Land Cruiser, izbacice sigurno i dizel, samo u NS ima bar 5 UNproforki, sa 3.0 TD, 98-2002, ta vozila su, uz LC, nepoderiva...

Podeli ovaj post


Link to post

mene je iz mladenovca, kad sam krenuo na drift i ostao na putu zbog pukle cevi za hladjenje turbine, kuci slepala bas takva jedna 3.0td

celim putem sam se smejao kako ne oseca da je ista zakaceno na sajlu, bez obzira da li je to ravno ili uzbrdica

Podeli ovaj post


Link to post

Radim jednu 2002. 3.0 TD,i nesto smo gledali, i nasao sam nesto zanimljivo:

 

Na Kosovu se prodaju UN ovakvi, pocetna cena 4950 evra, ima preko 220 komada:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122725848&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=2&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

 

Jedino mi smeta sto je Albanac stavio da je Kosovo u Sloveniji, ali to vec nije prica za ovaj forum, bilo bi super da ovakve zveri mogu da se uvezu, makar preko Kosova, to je nezaustavljivo, ali bukvalno, a delovi mehanicki su isto kao i kod 4Runnera i Pickupova Hiluxa od 1985, pa vi vidite kako je to dobra mehanika.... :)

Podeli ovaj post


Link to post

×