Jump to content
wazzuu

Kočione Pločice i Diskovi (Saveti, Iskustva, Preporuke)

Kočione Pločice (Iskustva)  

5 members have voted

  1. 1. Koju marku kočionih pločica preporučujete?

    • Toyota OEM
      1
    • ATE
      1
    • BREMBO
      1
    • BOSCH
      0
    • KASHIYAMA
      2
    • PAGID
      0


Recommended Posts

Pre mesec dana sam zamenio prednje OEM diskove i paknove i stavio ATE i imam samo reci hvale.Ako se odlucis za kupovinu ovde nema greske i resices skripanje.Inace najvise,ali najvise mrzim kad mi nesto lupa ili skripi na autu kao sto mi trenutno lupa glupa caura od letve volana.Vozim,ali se samo fokusiram na taj zvuk.Ne znam mozda sam idiot

Podeli ovaj post


Link to post

Imam ja lek za to.. .samo malo pojacate muziku ;) btw. Meni ponekad skripucu ali samo kad kocim lagano ... iskreno ponekad nervira ali u prncipu ne smeta da bi se nesto oko toga zajebavao.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako su i dalje nove i dobro koce,onda se ne isplati da ih menjas.A i ako nadjes neko resenje sa nekim mazivom ili obradom mislim da je to samo privremeno nazalost.Ja sam imao isti problem sa Fordom i izludjivao me je taj zvuk.Na kraju sam prodao ceo auto i kupio Toyotu

Podeli ovaj post


Link to post

Ate mozes naci u kit komercu, i ja sam prezadovoljan, vozim ih na e12, sto se ovoga sa fiat foruma tice nemam pojma, to je sprej za podmazivanje metala, bar ja se ne bi usudio da time prskam diskove i plocice, da li ce onda da se prakticno "podmaze"sve to i smanji kociona moc..cemu i koja je prava namena tog spreja moze da se vidi jedino pozadi na uputstvu koje se ne vidi na fotki.

Podeli ovaj post


Link to post

Ko ima problema sa škripanjem kočnica, neka slobodno kupi Liqui Moly Bremsen anti-quietisch paste ;) U sasvim tankom sloju se namažu disk pločice , naravno ne deo koji nalaže na disk , takođe mogu da se namažu i vođice klješta da bi uvek bila razrađena...

Btw Ni na jednim kolima nisam imao problema sa škripom kočnica ;) Ne kupujem ni blizu najkvalitetnije pločice .

Podeli ovaj post


Link to post

Kao što napisah , koristim već 10 i više godina ( da dodam i vremenski period) Liqui Moly pastu protiv škripe kočnica i nikada nisam imao problema :) I nije neko majstorisanje ;)

Podeli ovaj post


Link to post

to je vec namenski bas za to za razliku od onog spreja za podmazivanje metala......doduse mozda je ok na fiatu ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa to je zejtin u extra pakovanju.... :D :D :D

Vidi se da si profa :D :D :D

Podeli ovaj post


Link to post

Aj bas javite jel pomaze.Ja nisam imao iskustva,a mislim da je problem skripanja bas cest,pa bi samim tim pomogli mnogima ako ovo nije neka zajebancija ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Interesantno :)

Inace, nisu imale ATE za mene u Kitkomercu, zvao sam tada bas bas dosta radnji, raspitao se po mom forumu, ali nisu imale :)

Podeli ovaj post


Link to post

Iako i sam vozim ATE, dešava se da i oni škripe... I to poprilično i konstantno. Textar je nešto slabija pločica ( razlike u kočenju su male u odnosu na ATE), ali i jeftinija i nisam čuo da se ljudi žale na škripu istih.

 

Ono zbog čega zna nastati problem - prilikom promene diskova i/ili pločica, ispoštujte pravilo koje kaže da se 200-300 km vozi bez konstantnog i jakog pritiskanja kočnice. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari,

 

Imam jedno pitanjce u vezi paknova za Carinu E 1.6. U subotu kupljeni paknovi u Japan X i pri stavljanju na točak sve odradjeno ok medjutim kada sam pokušao da stavim doboš, mućak, nema šanse da naidje što bi rek'o narod. Pregledam sve i ustanovim da sve leži isto kao i sa starim. Skinem paknove uporedim sa starim i ustanovim da je na starim paknovima neko brusilicom ili čim već, skidao na donjem delu pakna (koji ne ide na kočioni cilindar) deo metala za otprilike 1mm. E sad ja sam pokušavao da ne skidam ali nisam imao šanse da namestim doboš i na kraju uzmem stare i nove paknove, odem i skinem otprilike kao na starim, namestim i sve legne super. Naštelujem ručnu i probam - koči. Vozio sam auto dva dana i koči ok, medjutim pitam se da li je normalno da moraš na novim paknovima da skidaš brusilicom deo metala da bi mogao da se namesti doboš? Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam jednom imao muku zato sto sam zaboravio da vratim onaj stelac za rucnu u prvobitni polozaj . I koliko god sam zapinjao da stavim dobos nije islo , sve dok mi nije proradio kliker :) Svakako ukoliko je sve original, ne bi trebalo nista da se struze da bi se namestilo, moralo bi da pasuje . :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam ga vratio skoro do kraja ali možda nisam skroz do kraja pa zato nije htelo. Uglavnom do sledećeg menjanja biće ovako pa ćemo da vidimo.

Podeli ovaj post


Link to post

Поздрав,

Извините што вам сметам, али ми је потребна ваша помоћ. Купио сам дискове АТЕ у ЕМас, међутим, плочице и дискови нису одговарајуће (ови "моји" мајстори су ми рекли да је јапанска, и шуријак је поручио дијелове за јапанску королу, а моја је изгледа из Енглеске).

Звао сам ове људе у емас, рекли су да ће ми замијенити. Хтио сам замолити да ми помогнете да одгонетнем које ознаке су тачне за АТЕ дискове за моје ауто. Овај човјек (јако љубазан) ми рече да предњи дискови могу, али да му вратим задње и плочице. Па да не бих лутао, број шасије је jtdkz28e200021989, број мотора 3zzfe1258407.

Не знам јел Енглеска или Јапан, на ToyoDiY пише европско тржиште, јебем ли га.

Број ате дискова које су ми послали:
предњи 425155 (ови наводно могу, тако ми рече човјек из емас)
задњи дискови 409139
плочице предње 605810
плочице задње 605812

јел' би могли да ми помогнете да пронађем ате бројеве за одговарајуће дискове, да знам да ли да све враћам или само задње дискове и плочице?

Поздрав Мирослав

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam pri kompu, valjda ću uspeti da ti pomognem preko moba... Samo prati uputstva:

 

Ideš na toyodiy, ukucaš broj šasije, "uđeš" u auto ideš na transmision, pa front brake disc (pored toga je i rear brake disc), klikneš na broj iznad diska i sa desne strane dobijaš oem broj ( za prednji disk počinje sa 43512-xxxxx), isti postupak za prednje pločice ( oem broj 04465-xxxxx) i zadnje ( 04466-xxxxx).

 

Odeš na ate.de, imaš online catalog, u delu gde piše OEM number kucaš one brojeve i dobijaš ate broj, kao i sliku dela.

Podeli ovaj post


Link to post

Нашуде, нећу ти ово заборавити. 

 

Скинуо сам АТЕ апликацију за андроид, нашао сам ОЕ број који ми је потребан. Ево ради (чешља што би народ рекао), лакше се дише:)

 

Хвала друг!

Podeli ovaj post


Link to post

Prednji diskovi mi dotrajali.. sta preporucujete..? Koliko se para daje za to?

Podeli ovaj post


Link to post

Preporučujemo zamenu istih! Daš koliko ti traži majstor.  :P   :D

 

Da se uozbiljim, više puta smo preporučivali ATE, Ferodo, Textar i pljuvali po firmama koje se završavaju sa "...parts". Nadam se da znaš - kad se menjaju diskovi, menjaju se i pločice. Opet, kad kažeš dotrajali šta podrazumevaš pod tim?! Kolika je debljina diska, koliki "zub" ima?! Siguran da ne mogu da se obrade?!

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Aha.. potrosili (istanjili).. vec su jednom obradjivani. Pa kad sam proveravao letos to.. rekose mi da su mi plocice kao nove i bas dobre (Bosh-ove inace). 

 

Pa iscitao sam postove unazad.. oko 3000, 4000 din ako se ne varam?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako su već jednom obrađivani, lično ne bih išao sa daljom obradom... Kupiš nove diskove i pločice i rešio si problem. Pločica može izgledati dobro na tvom disku, ali kad je staviš na nov, ravan disk, da vidiš kako baš i nije dobra...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

common_brake_problems_ucx.jpg

Još neko od iskusnijih da potvrdi tačnost napisanog

Podeli ovaj post


Link to post

×